Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese kutyust 6 vagy 8...

Havanese kutyust 6 vagy 8 hetente kell vinni kozmetikushoz?

Figyelt kérdés
2016. dec. 3. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi évente kétszer max háromszor visszük, nyírni. Otthon fürdetjük havonta egyszer. Persze ha van sok pénzed viheted csak fürdetni meg igazítani a bundáján akár havonta is, vagy ahogy mondtad 6-8 hetente.
2016. dec. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kutyakozmetikus vagyok.

Én mivel nem vagyok lehúzós. Mindenkinek azt mondom,hogy olyan időközönként hozza amíg ő elbír a szőrével.Ha már kezd csomósodni hozza el.Illetve járjon sűrűbben.


Van egy bichon keverék vendégem akihez hozzá sem nyúlnak így havonta hozzák,hogy rendben legyen. Ilyenkor fürdetem és mindig nyírok belőle pár cm.


Nála plusz 2-4 hét katasztrófális lenne,mivel mondom hozzá sem nyúlnak otthon.Olyan csómós lenne,hogy nyírhatnám nagyon rövidre.


Alapjáraton rendesen ápolt kozmetika igényes fajtákat 2 havonta elég kozmetikázni,de csak akkor ha tényleg megfelelően van ápolva a kutya otthon!



Ha te otthon szépen,rendesen fésülöd értsd naponta,kétnaponta és nem csomós akkor 2 havonta elég.


Ha nem tudod kordában tartani a szőrét akkor még a 6 hetentei is kevés.

2016. dec. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A bichon havanese szőre nem folytonnövő. Kubából származik, ahol sokkal melegebb van, mint nálunk. Ez a kutyafajta ehhez alkalmazkodott, a szőre elég nagy, hogy árnyékot tartson neki és elég laza, hogy jól szellőzzön. Ebből kifolyólag a havanese szőrét valójában nyírni sem kéne, hanem naponta kifésülni.
2016. dec. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 elwera ***** válasza:

Egy idő után a talpán olyan hosszú szőrök nőnek, hogy már menni sem tud, ráragad minden kosz a lábára.

A szemén meg alig lát ki. Azért legalább ott le kell nyírni. A lakásban meg pl nagyon melege van a kutyámnak sokszor amikor már 2 hónapja nem vittem kozmetikushoz.

De én is tudom vágni a szőrét, csak most kölcsönadtam a kutyanyírót. Végigtolom rajta és kész, persze összesöpörni utálom, mert utána egy hétig is találok mindenhol szőröket. A kádban megfürdetem, megtörölgetem, aztán berohan a szobába, fel az ágyra nagy vizesen, összevizez mindent. Rohangál mint egy őrült, meg felpörög attól hogy vizes.

Nem kell állandóan fizetni a kozmetikusnak, így meg lehet oldani otthon is a dolgot. Ollóval is lehet vágni a szőrét, már vágtam azzal is, csak kicsit félve, nehogy belevágjak a lábába, vagy kiszúrjam a szemét mikor ugrál nyírás közben. Ügyeskedni kell vele, oda kell figyelni rá.


Egyébként meg ha ápolt kell hogy legyen, akkor 1-2 havonta érdemes elvinni a kozmetikushoz.

Ők szebben formára tudják vágni, mint én otthon, bár néha csinálnak egy olyan hülye terrieres fejet neki, bajuszát és a fülét meghagyják hosszúra, többit meg rövidre, az úgy nem annyira tetszik.

2016. dec. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!