Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukám nem gondoskodik a...

Anyukám nem gondoskodik a kutyámról a távollétemben. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, kéthetente járok haza, amikor is rádöbbenek, hogy a kutyusnak nincs vize. Anyára van bízva, mert a többiekre még ennyire se lehet számítani.

A legrosszabb az egészben, hogy két kutyánk volt, de a másik egy éve meghalt veseleállásban, ami miatt anya engem okol, mert nem volt tiszta vize a kutyának. Ő azt szerette jobban, én viszont nagyon féltem a mostanit, mert magányos, depressziós mert én csak kéthetente tudok vele foglalkozni.


Mit ajánlotok? Elajándékozni nem engedik a szüleim


2016. dec. 5. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Amikor beszélgettek telefonon, akkor megkérdezed, hogy minden rendben van-e a kutyussal, és ennyi.

Egyébként pedig legyél hálás, hogy foglalkoznak vele, mert ha nem tennék, akkor mehetne a menhelyre.


Sokan akarnak kiskutyát pl. 14-16 évesen, aztán mikor írja az ember, hogy 15 évig él, és mit fog vele csinálni, ha kollégiumba megy, vagy ha albérletbe nem viheti majd magával, akkor jön a "nem érdekel, én most akarok kutyát".

Esetleg dolgozhatsz egyetem mellett, hogy kivehess egy albérletet, ahová viheted magaddal a kutyust is, és akkor te gondoskodhatsz róla legjobb tudásod szerint.

2016. dec. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bollocks ***** válasza:
41%
Az nem a te kutyád, hanem az anyádé, te csak látogatod néha.
2016. dec. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos teljesen egyetértek a korábbi válaszolóval: az legjobb esetben is a család kutyája, de semmiképp sem a tied, hiszen nem foglalkozol vele. Az, hogy kéthetente hazamész, az semmi (teljesen függetlenül attól, hogy miért nem vagy otthon - a kutyának azt nem tudod megmagyarázni, hogy a koliba nem viheted, ő csak azt látja, hogy kiléptél az életéből)!

Ennek ellenére persze nem helyes, hogy anyád nem látja el megfelelően, de nagyon nem tudsz tenni semmit:S

2016. dec. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Keress neki új otthont, gondolom van benne chip, és az a te nevedre szól, így nyugodtan tovább is ajándékozhatod, ha ezt az opciót látod jónak.
2016. dec. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Metionin ***** válasza:

Én elajándékoznám az engedélyük nélkül. Jobb helye lenne egy olyan személynél, ahol gondoskodnak róla. Ha a családod arra is tojik, hogy van-e vize, akkor miért nem engedik odaadni?

Amúgy tényleg ezért kell meggondolni a kutyatartást ebben az életkorban. Sokan elfelejtik, hogy egyetemre nem vihetik el az állatot. Én is már elsőéves voltam, mikor épp befogadtunk egy kutyát de direkt közös megbeszélés alapján a szüleimmel, mivel én is ritkán járok haza, így a kutya elsősorban az ő felelősségük a napi etetés-itatás terén. Oltást, felszerelést, spot ont én veszek neki. Alapból úgy is szokta meg a kutya, hogy én nem vagyok mindig otthon, de ha már idősebb az állat és akkor "tűnik el" a gazdi, az őt is megviseli.

2016. dec. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!