Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KÁJ vagy Kuvasz? Melyik...

KÁJ vagy Kuvasz? Melyik könnyebben kezelhető?

Figyelt kérdés
Olvastam több kérdést, és hozzászólást, rákerestem erre a témákra, de elég nagy a vita, van aki szerint a KÁJ a kutyák királya, a legdominánsabb kutya, de volt olyan is aki azt írta, hogy az egyik legnyugottabb pásztorkutya, akár egy Komondor, és van aki szerint a Kuvasz, Kaukázusi sokkal nehezebb eset. Sokfajta véleményt lehet hallani, olvasni. Sajnos ezzel foglalkozó ismerőseim nincsenek, legtöbb ismerősöm aki kutyázik annak németjuhásza vagy rotija van, de engem inkább egy ilyen tanyasi vonalú pásztorkutya érdekelne, és családi háznál házőrzésre szeretném, és a Kuvasz és a KÁJ közül szeretnék választani.
2016. dec. 5. 08:49
 1/1 Manka68 ***** válasza:

A világ legkeményebb kutyáját szeretnéd beszerezni? Tudnál vele bánni?

Én nagyon boldog lennék, ha egy hozzáértő, jó leendő gazdi a kuvaszt választaná, de a legtöbben nem tudnak kezelni egy ilyen kemény kutyát. Mert bizony az, kőkemény pásztorkutya. A KÁJ-t csak hírből ismerem, de a feladata amire kitenyésztették, hasonló a kuvaszéhoz, tehát azt gondolom, a természete is hasonló. De tulajdonképpen mindegy, mi van a fajtaleírásban, úgyis az számít, milyen egyedet választasz. Szerintem ezért nincs egységes vélemény, mindenki (jó esetben) a saját tapasztalatából indul ki.

Nekünk egy 2,5 éves kuvasz kanunk van. Velünk bújós plüssmaci, de idegen hozzá sem érhet a kerítésünkhöz...

Önmagában a házőrzés neki kevés, nagy mozgásigényű, okos kutya, szüksége van rá, hogy az agyát is lefárassza. A tiszteletét kivívni nem könnyű, mivel nagy, erős, és tisztában is van ezzel. Verni szigorúan tilos, mert csak a bizalmát veszíted el, másra nem jó. A tanítása sem egyszerű, mert bár okos, ha nem látja értelmét a feladatnak, nem fogja megcsinálni. A megfelelő motivációt megtalálni nem könnyű, kutyánként más és más, és még az sem biztos, hogy ami egyszer működött nála, az legközelebb is fog. Úgy vettem észre, a szukák kicsit könnyebben kezelhetők, de lehet hogy csak pont jól nevelt kislányokkal találkoztam, ráadásul számukra idegen környezetben. :-)

Bocs hogy hosszú lett, órákig tudnék áradozni a kuvaszról. :-)

2016. dec. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!