Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi mozgásra van szüksége...

Mennyi mozgásra van szüksége egy 10 hetes kölyök vizslának? Ez túl sok lenne? Nem szeretném leterhelni.

Figyelt kérdés

Kérdeztem a tenyésztők, de egyelőre még nem válaszolt a mailemre.

3 napja van nálam a kiskutya és az ég világon semmi problémám nincs vele. Mindenki riogatott, hogy milyen aktív, meg majd szétszedi a lakást, de az a helyzet, hogy nagyon minimális mértékben tapasztalom ezt. Ha rágni kezdene bútort, vagy olyasmit amit nem szabad, akkor odaadom neki valamelyik játékát és akkor azt rágja. A lakásban mindenhova követ, ha leülök vagy valamivel foglallatoskodom, szépen lefekszik a lábamhoz. A lakásban is játszunk, kötélt húzunk, labdázunk ameddig kedve van a kicsinek, kb 10-15 percig. Két óránként leviszem a dolgát végezni és hagyom picit szaglászni,futkosni is ilyenkor, kb 5-10 percet. 2x megyünk egy nagyobbat sétálni a környékre, kb. 25-35 percet, közben próbálom ültetni, megállítani, fektetni. Ezek után otthon kidől, mint a rohadt nád. Lehet, hogy ez még túl sok neki? Nem volt még ilyen pici kölyök kutyám, az előző kutyáim mind később kerültek hozzám.

Köszönöm a segítséget. Esetleg ha tud valaki jó szakirodalmat ajánlani azt is megköszönöm, akár angol nyelvűt is. Sajnos én nem igazán találtam. Köszi



2016. dec. 5. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

10 hetes a kiskutya. A maratont még ne fusd le vele. Ilyen idős korban teljesen normális, hogy az ideje nagy részét alvással tölti. Tudod, mint a gyerekek.

Az hogy ha hazamentek, és kidől, ahelyett, hogy nekiállna a lakást rombolni, jelzi, hogy kellőképpen lefárasztottad. Most még nem nehéz, a hiperaktív korszakig még van néhány nyugodtabb heted. :)

2016. dec. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%

Ember, 10 hetes a kutya, mégis mire számítottál?

Ez olyan, mintha rácsodálkoznál, hogy a fél éves gyereked nem teszi tökre a lakást.

Majd ha fél évesen, 1 évesen is ilyen könnyen lefárasztható lesz, akkor kezdhetsz örülni.


Amíg nincs meg minden oltása, addig nagy felelőtlenség sétálgatni vele.


De nem is értem, miért kell ezt állandóan leírni a kiskutyás kérdések alá, holott a gazdának kéne ezeknek utána nézni.....

2016. dec. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne lihegd túl. Észnél vagy, odafigyelsz, nem fogod túlterhelni. Bízz magadban egy kicsit :)

A játszást viszont lehetőleg ne akkor hagyd abba, amikor a kutyának nincs már kedve hozzá, mert azzal szép lassan leépíted a kedvét. Amikor látod, hogy már kicsit kevésbé lelkesen játszik, akkor kell abbahagyni, hogy az maradjon meg benne, hogy "de jó volt, még-még-még", ne pedig az, hogy "áh, ez az az uncsi játék". Hosszú távon jobban megéri :)

2016. dec. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2) amíg nincs meg neki az összes oltása felelőtlenség sétáltatni....oké! akkor hol végezze a dolgát az a szerencsétlen állat?

nem azt mondta a kérdező, hogy rögtön egy halomnyi másik állat közé vitte, csak sétál

2016. dec. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Persze, tisztában vagyok vele, hogy még nagyon kicsi és sok pihenésre van szüksége, épp ezért csak addig csinálunk mindent amíg kedve van. Nem szeretném túl terhelni, azt olvastam, hogy az negatívan hat a csontok és az izomzat meg ízületek fejlődésére.

Kedves második válaszoló, nyilván a kiskutya a korának megfelelő oltásokkal rendelkezik, idegen kutyákhoz nincs odaengedve, nem simogatja boldog boldogtalan. A friss levegőre neki is szüksége van.

2016. dec. 6. 07:49
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi Akumi, igyekszem észben tartani. :)
2016. dec. 6. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!