Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mesélne valaki, hogy zajlik...

Mesélne valaki, hogy zajlik egy agility edzés?

Figyelt kérdés
Szeretnénk elkezdeni, de kíváncsi lennék mit takar az edzés fogalma :) - kezdők vagyunk
2016. dec. 6. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

odamentek fél órával előbb, megsétáltatod a kutyát(pisi, kaki)

segítesz kirakni az edzőnek a pályát és bejárod majd ha te jössz, lefutod, ha van hibád, közösen megbeszélitek és javítod. először viszont még külön feladatokat fogsz kapni amit egész edzés alatt gyakorolgatnotok kell és néha megnézi az edző h hol tartotok és ha kell segít/ad új feladatot.

sok sikert és legyen nálad mindig jutifali/labda :)

2016. dec. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :) az nem baj hogy kicsit pufibb alkatú vagyok?
2016. dec. 6. 21:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Az edző felállítja a csoport szintjének megfelelő pályát (illetve ő mondja, mit hova kell pakolni, de mindenki segít cipekedni), megmutatja a sorrendet, meg hogy hogyan kell kivitelezni, mi a cél, aztán mindenki bejárja önállóan is a pályát, és egyesével megcsináljátok. Utána jön egy másik kombináció, vagy még egy pár akadály az eddigiekhez, így megy le körönként az edzés.

Hogy egy teljesen kezdő edzés hogy zajlik, azt nem tudom, mert nálunk eleve tanítjuk a sulin az akadályokat, úgyhogy nem nulláról indulnak, nem nagyon kell olyanokkal szórakozni, hogy a kutya azt se tudja, mire való a kúszó, vagy fél a pallótól.


Az alkatod miatt meg ne aggódj, ez nem szépségverseny. Majd fogsz szívni, ha több akadály lesz, és tényleg futkosni kell, főleg, ha a kutyád is gyors, de az is inkább kondíciófüggő. Rajtam csak egy pár kilóval van több a kelleténél, de mindig kiköpöm a tüdőmet a végére, mert puding vagyok, a kutyám meg rakéta :) Nem egy border, de egyenesebb szakaszokon nagyon kell loholni, hogy időben odaérjek, ahova kell. De hát ennyi mozgás mindenkire ráfér :)

2016. dec. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi is kezdők vagyunk, nyár óta járunk. Az én kutyum kb 4 hónapos volt amikor elkezdtük (most 8 lesz). Nekünk az első kb 45 perc engedelemes+ némi játék, aztán kipakoljuk az akadályokat és azok a kutyák, akik nem ismerik még az akadályokat ismerkednek velük külön külön. Vagyis nem pályán mentek, csak a kúszón átfutást gyakoroljátok, vagy az akadályon átmenést (előszőr a rud csak a földön van).


Az, hogy pufi vagy önmagában nem gond, én is az vagyok (igaz 13 évet kosárlabdáztam, szóval az a futásmennyiség nem igazán megerőltető). Az elején úgyse fogsz rohangáni. Mi kb 3 hónap után jutottunk el odáig, hogy egy könyebb pályát megcsináljunk, van akinek ez hoszabb/ kevesebb idő.

2016. dec. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!