Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök beagle porckorongsérvvel?

Kölyök beagle porckorongsérvvel?

Figyelt kérdés

Hosszú lett, de mindenképp olvasd el! Ha válaszolsz is, azt megköszönöm!


Tegnap délután az alig 7 hónapos beagle szukám nagyon rosszul volt. A hátát domborította, fejét nem emelte fel (ha rám akart nézni, leült), kissé koordinálatlanul járt, látszólag ok nélkül felsírt. Megtapogattam, hogy hol fájhat neki, de szinte minden érintést fájlalt. Felemelni esélytelen volt.


Rá pár percre hátsó lábait maga alá húzva lefeküdt, ha más pózban akart feküdni ismét sírt és látszott hogy nagy fájdalmat okoz neki ha a lábai nincsenek felhúzva. Fel tudott állni, de csak lassan és bizonytalanul járkált.


Az állatorvost persze az istenért se tudtam elérni, így csak 4 órával később látta. Mire kiért a doki addigra a kutya aludt egy nagyot és már jobban volt. Ahogy viszont felemeltem, hogy feltegyem az asztalra egyből szörnyen sírt, a vizsgálat végéig abba se hagyta. Gyors tapogatás után rávágta az orvos, hogy nagy valószínűséggel porckorongsérve van, le is bénulhat. Adott neki egy injekciót és mondta, hogy másnap hívjam fel hogy van a kutya.


Lefekvés előtt még fájt neki a mozgás, viszont kora reggelre olyan volt mintha kicserélték volna. Amint meglátott ment a nagy örömködés, ugrált, hempergett ésatöbbi. A jókedv egész nap kitartott, úgy viselkedett mintha nem is lett volna tegnap a halálán.

Az orvos így mást nem is adott neki, annyit mondott, hogy ha legközelebb ilyen előfordul akkor azonnal szóljak neki.



Kérdés, valóban sérve lehet? Vegyek neki valamilyen vitamint, porcvédő tablettát? Ha igen, akkor mit?


Illetve, aki ért hozzá vagy volt hasonló esete a kutyájával, az ne fojtsa magába az infót. Ha valamit nem jól csináltam, akkor le lehet oltani ÉS elmondani, hogyan kell egy ilyen ebbel foglalkozni.



2016. dec. 6. 22:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Rontgen kellene a gerincerol. Akkor lenne diagnozis.
2016. dec. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy egy labradorral van együtt, akivel szinte egész nap játszanak, tehát elég sokat szaladgálnak és ugrálnak.
2016. dec. 6. 23:00
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyelőre a doki ezt nem mondta, de ha legközelebb is ez lesz, akkor gondolom megröntgenezi.
2016. dec. 6. 23:02
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem törés, csak húzódás, valahol (séta közben?) megüthette magát. Nem ütötted el véletlenül, amikor kiálltál a kocsival? Vagy csak elsodortad? Röntgen mindenképpen kellene.
2016. dec. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ő kicsi, a labi meg nagy, mind a kettő kajla, akár le is gázolhatta a nagyobbik.
2016. dec. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Minden ki- és beálláskor el vannak csukva, így biztosan nem üthettem el.


Séta vagy játék közben sem vettem észre, hogy megsérült volna. A labrador általában figyel, hogy ne tapossa agyon, de nem kizárt, hogy megsérthette valahogyan.


Ami hülye szokása a kicsinek, hogy elég sokszor alszik a kutyaház tetején, ahova ugye ugrálni kell.

2016. dec. 6. 23:11
 7/12 anonim ***** válasza:

Te, nagggggyon komoly orvosotok van...

komolyan meg tudsz bízni benne? Ez egy vizsgálat, egy kezelés akart lenni? Szerinted rábízhatod egy ilyen emberre a kutyád egészségét, de komolyan..

2016. dec. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

23:35-ös válaszoló!


Komolyan nem jutott eszedbe, hogy nem mindenki él olyan szörnyen jól frekventált helyen, hogy minden kerületre jusson egy orvos ? A környéken van egy állatorvos és nem több, máshol még ennyi sincs.


Feltűnt, hogy különösebb vizsgálgatás nélkül diagnosztizálta, épp ezért is írtam ki a kérdést. Viszont az is feltűnt, hogy mára teljesen jól lett a kutya.


Így utólag szerintem sem ártott volna egy rtg, de nem vagyok orvos és nem találkoztam még ilyennek, így nem gondolom hogy felül tudnám vizsgálni egy szakmabeli véleményét, aki elvileg érti a dolgát.

2016. dec. 6. 23:53
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Állatorvos hallgató vagyok, hidd el nekem, nagyon gyorsan cseréld le a dokit!!! Ilyen diagnózist csak röntgen után állítunk fel minimum!!! Esetlegesen félre is kezelheti, tényleg lebénul a kutyus, akár meg is halhat... komolyan keress másik orvost, próbáld meg a héten valami állategészségügyi centrumba, kórházba. Jobbulást :(
2016. dec. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvos is csak ember. Ha neki nincs felszerelése, nem biztos, hogy szívesen elküld olyanhoz, akinek viszont van, hátha legközelebb eleve oda fogsz menni (jogosan, mert a kutyádnak is az a legjobb, ha nem találomra kezelik, hanem rendesen ki tudják vizsgálni). A megélhetését sok doki jobban félti, mint az állatot. Ezt mindig tartsd szem előtt, amikor házhoz járó dokival van dolgod, akinek mondjuk nincs is saját rendelője, vagy van, de nincs jól felszerelve diagnosztikai eszközökkel.
2016. dec. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!