Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fékez le a kutyám séta...

Miért fékez le a kutyám séta közben?

Figyelt kérdés

Böngésztem a kérdések között, de egy hasonlót találtam csak. Szóval menhelyi kutyus, egy hónapja sincs nálunk, 7-8 hónapos lehet. Először eléggé húzott, azt a fordulgatós, jutalomfalatos módszerrel elég jól ki is neveltem belőle. Most a másik rossz erősödött fel benne, amit eddig is csinált, de nem így és nem ennyiszer.


Néha lefékez; van, amikor tudom, miért, olyan utcába kanyarodunk be, ahol ugatós kutya van, vagy pisilne/kakilna és keresné a megfelelő helyet. De van, hogy teljesen megmagyarázhatatlan (számomra érthetetlen) okból csinálja. Úgy lefékez, hogy szabályosan, erővel húznom kell (közepes testű kutya). Jutalomfalattal, szép szóval nem mozdul. Ha nagyon erősen húzom (amiért sajnálom), akkor azért nagy nehezen megindul, de szeretném megérteni, miért csinálja, mit lehet tenni ellene.


Otthon nagyon engedelmes, alázatos kutyus, falkavezérség szempontjából beszédes lehet, hogy nem eszik a kajába, míg nem mondom, nem jön fel az ágyra, nem megy ki előbb az ajtón. Behívható, ül, fekszik, marad, pacsi megy neki. Félne valamitől? Vagy kint ő akar irányítani? Köszönöm előre is



2016. dec. 7. 12:48
 1/4 Luckey :D válasza:
54%
Figyej nekem is volt ijen a kutya azert fekez le mert a regmultban valamikor tortent vele valami az uton mondjuk majdnem elute a kocsi vagy nem tudom meg mi a lenyeg az hogy azert fekezik le a kutya mert fel valamitol regen megtortent vele valami es oroke eszibe jut ha ismeros kornyezetbe teved
2016. dec. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kocsi nem megy el? Macska nincs a közelbe? Ember nagy táskával, bottal? Gyerekzsivaly? Gyakorlatilag bármitől megijedhet.
2016. dec. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Legutóbb, panelek között egy tök üres, padokkal övezett minitéren makacsolta meg magát, ahol szerintem semmi nem volt. De volt már h botos vagy nagyon beöltözött bácsitól, nénéitől a távolban. Akkor valószínűleg nem makacsság ez, hanem félelem. 3-4 hónaposan találták az utcán a menhely előtt, szóval bármi történhetett vele addig, amiről nem tudunk. Mi lehet a megoldás? Az erélyes húzással ugyanúgy erősítem a félelmét vagy megmutatom h én nem félek, jöjjön velem, illetve ha én mondom, nem lesz baj. Vagy inkább forduljak vele másfelé. Ez esetben viszont attól tartok, hogy ő fog dirigálni a későbbiekben.
2016. dec. 7. 14:26
 4/4 anonim ***** válasza:
A lefordulós módszer lényege, hogy te mondod meg, mikor merre mentek, nem a kutya. Ugyan ez igaz erre is. A lefékezés szintén lehet egy irányítási szándék. Menj tovább, ne hagyd, hogy megerősíthesse magát ebben és kis rántásokkal érd el, hogy menjen veled.
2016. dec. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!