Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Oltatlan kutyusnal mi az eljaras?

Oltatlan kutyusnal mi az eljaras?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szuleimtol elhoztuk a kutyat, mert nagyon elhanyagolt allapotban van es biztos, hogy oltva, chipeztetve sincs, raadasul ellatasra is szorul. Szeretnem mielobb orvoshoz vinni, hogy megkapjon mindent, ami szukseges.

Ilyenkor mi a dolog menete? Chip-et tesznek bele, majd beoltjak? Ellatjak vagy van vmi hatoideje az oltasnak es addig nem latjak el? Tenyleg karantenba teszik a kutyust ket hetre? Es azt hogy kell elkepzelni? Olvastam az erre vonatkozo szabalyokat, az erdekel valojaban mi a dolog menete, betartjak ezeket?


2016. dec. 8. 07:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha beteg, addig oltásokat nem kaphat, míg meg nem gyógyul. Tehát először a betegséget kezelik, utána kaphatja sorban az oltásokat, ahogy kölyökkorban kellett volna.

A chipet ettől függetlenül beleteszik, a nevedre írják, és kap egy kiskönyvet, amiben benne van a chip száma illetve majd az oltások amiket kap.

2016. dec. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom! Nem tudom beteg -e, vagy ez annak minosul-e. Egy csunya seb van az arcan es a szeme nagyon csipasodik. Akkor ezekszerint ezeket kezelik eloszor, ennek orulok, mert olvasgattam es talaltam olyat is, h oltatlan kutyat nem is kezeltek. De mi van ha van "lathatatlan" betegsege is? Letezik valami atfogo vizsgalat? Hivom ma majd az orvost is mindenkepp es amint tudunk megyunk.
2016. dec. 8. 08:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kezelni fogják, elmondhatod az orvosnak nyugodtan hogy a szüleid nem törődtek vele, ezért hoztad el. Ha egy jól felszerelt rendelőbe elviszed, biztosan alaposan átvizsgálják és megfelelően kezelik és tájékoztatnak majd hogy az oltásokat mikor lehet beadni. Sok boldogságot a kutyushoz :)
2016. dec. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget! :) remelem nincs komolyabb gond,mert nem egy fiatal kutyus :( a masik kutyajuk pedig eltunt, annyira sajnalom ,h nem tudtuk meg elobb, hogy mi a helyzet a kutyakkal:( de amit most lehet megteszunk erte
2016. dec. 8. 08:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vérvizsgálatokat csinálnak ha kérsz. Ellátják akár be van oltva akár nincs. Ha egészséges elkezdik az oltásokat az elejéről. Ha nem látnának el oltatlan kutyát a menhelyek is nagy gondban lennének. Karanténba csak akkor kerül ha valami súlyosan fertőző betegsége van, ez kb annyit tesz, hogy nem hagyhatná el a házat/találkozhatna más kutyákkal.
2016. dec. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! igen ez logikus, hogy mi lenne akkor a menhelyekkel, csak itt olvastam olyasmit, hogy nem foglalkozott az orvos, a kutyával mert nem volt oltva. De akkor biztos nem az a normális. Mondjuk még jó,miért a kutya szívjon a hülye emberek miatt ..
2016. dec. 9. 10:02
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Gondoltam megírom, hogy alakult, hátha valakinek még jól jön a válasz :)

Elvittük állatorvoshoz, chipet egyből kapott és az orvos átvizsgálta tetőtől talpig, sajnos több dologra is fény derült, úgyhogy felállított egy kezelési tervet. Első körben veszettség elleni oltást kapott és 2 héttel később kell kombináltat kapnia. Ismétlő veszettségi fél év múlva lesz.

Még egyszer köszönöm a segítséget mindenkinek :)

2016. dec. 20. 06:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!