Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosszul szocializált kutya?

Rosszul szocializált kutya?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves labradorom, kb 3 hónapja fogadtam örökbe. Az előző gazdái egyáltalán nem szocializálták, még csak sétálni se vitték. Én el szoktam vinni sétálni, de eleinte nagyon rosszul viselkedett, amikor egy kutyás házhoz értünk, ugatott, morgott, húzott ahogy csak bírt. Ez már javult, most már ezekben a helyzetekben nyugodtabb, nem ugat, nem húz, de látszik rajta, hogy feszült. Hogyan lehetne ezt orvosolni? Esetleg ha találkoznánk más kutyákkal, pl haverjaim kutyáival (betanított, jól nevelt kutyákról van szó) az segíthet? Kutyaiskola sajna nem opció, nincs a környéken.
2016. dec. 8. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:

kár hogy nincs kutya iskola...

Az ilyen kutya általában sajnos nem tud játszani,de ha az ismerőseidnek türelmes kutyájuk van,én mindenképpen megpróbálnám. Esetleg kérj tőlük is segítséget,és nézz szét a neten,van-e valami erről szóló könyv vagy videó.


Én klikkert alkalmaztam a nehéz körülmények közül örökbefogadott keverék kutyusomnál. Bár nálunk a kutyasuli volt az igazán nagy hajtóerő. Sok türelem kell hozzá. Légy határozott,sugárzó önbizalommal lépj fel nála.


Sok sikert! :)

2016. dec. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sok kutyáról ha lekerül a póráz, már nem olyan nagy az önbizalmuk. Ebben az esetben valószínűleg nincs gond, ha összeengeded más, normális kutyákkal.

És van, amikor ugyan úgy agressziót mutat, neki menne minden más kutyának. Ha te nem tudod hogy kell verekedő kutyákat leállítani, hogy kell megfelelően büntetni, elérni, hogy hagyja abba az agresszív viselkedéseket, akkor viszont ne engedd össze más kutyákkal!


Ha még nem szocializáltál kutyákat, nem volt dolgod agresszív ebbel, ha először lennél ilyen helyzetben, akkor ne vállald be. Inkább menj el messzebbre kutyaiskolába.

2016. dec. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Első kutyám, de mivel labradorról van szó, nem gondoltam volna, hogy ilyen gondok lesznek vele, ezért választottam, sokan mondták, hogy a labik könnyen kezelhetők, tanulékonyak, barátságosak, mint ahogy általában az enyém is, később derült ki, hogy ilyen téren rosszul volt nevelve. Régebben volt egy ismerősöm, aki foglalkozott kutyakiképzéssel, felkeresem, hátha tud segíteni.
2016. dec. 8. 23:10
 4/5 anonim ***** válasza:

A labradorok valóban könnyen kezelhetőek és nagyon kis agresszió szintűek. De ez a labradorokra igaz! A keverékekre, szapis labikra nem. Márpedig sajnos kétlem, hogy a tiéd tenyésztőtől származó, fajtatiszta lenne, akinek a szüleinél figyelembe vették az idegrendszert.

A szaporított kutyákkal az az egyik legnagyobb baj, hogy nem nézik a kutya idegrendszerét, ösztöneit, habitusát, semmit. Rengeteg agresszív labi és golden keverék van.


A másik, ha a szocializáció, nevelés elmarad, ételem szerűen nem lehet elvárni egy kutyától sem, hogy normálisan viselkedjen.

2016. dec. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, lehet, hogy kicsit félreérthetően fogalmaztam, nem a kutyát hibáztatom érte.

Egyébként igazad lehet, nem törzskönyves, de kinézetre nem tűnik keveréknek, bár gondolom ez még nem jelenti azt, hogy nem az.

2016. dec. 9. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!