Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A barf miatt ilyen agresszív...

A barf miatt ilyen agresszív a kutyánk? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

6 kutyát neveltem fel,mindíg maximálisan tiszteltek és ilyet még nem is tapasztaltam egyiknél sem.


Van egy kan,6 hós németjuhászom és egy 8 hós szuka németjuhászom. A kan mindíg is egy nagy "zabagép" volt,2 percen belül megeszik BÁRMIT amit elé teszek. A szuka az igazi kis lassú lakmározó,ebből is adódnak a problémák.


A kan,mióta barfozunk,elakarja venni a szuka kajáját,de nagyon agresszíven. A szuka nem hagyja magát,de a kan nem adja fel.


Kezdetektől kezdve ott álltam minden etetésnél és sosem volt baj. Csak úgy 3 hete,mióta barfoznak. A kan előtte békénhagyta a szukát,jobban mondva bekörnyékezte,de aztán illedelmesen leült és megvárta míg a nagyobb befejezi.


Most nagyon dúrván nyomja a kicsi,borzolja a szőrét,nagyon ijesztő.


Ha rászólok természetesen abbahagyja,de 3 hete ez megy és még mindíg nem tanulta meg h hagyja a nagyot. Ilyenkor olyan láz elkapja,hogy képes lenne engem is megenni...


Van olyan,hogy egy kutyának nem való a barf?

Kutyasuliba nem tudom hordani. Időm lenne,de 65 km-re van a legközelebbi olyan város ahol van.


Az a másik bajom,h hogyha rászólok a kicsire,akkor a nagy is azonnal otthagyja a tálját,pedig mindkettő hallgat a nevére,tehát a nagynak tudnia kellene,hogy a kicsire szóltam rá.


Nem tudom milyen vére van a kannak,de már most látom rajta,hogy sok bajom lesz vele.


Ha különcsukom őket,az megoldás? Vagy szabadon próbálkozzak még megtanítani a kant,hogy hagyja a szukát?


2016. dec. 9. 10:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

1, ivartalanítás

2, etesd őket külön. Amíg a kan eszik, a szuka legyen elcsukva másik szobába/ki a kertbe, ha a szuka eszik, akkor a kannal is hasonlóan járj el.

2016. dec. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hát olyan még nem volt,hogy a szuka végzett volna előbb :)

Egyszerre kapnak enni. Akkor külön etetem őket. Ivartalanítva vannak.

2016. dec. 9. 10:26
 3/13 anonim ***** válasza:
2%
Emeld az adagot, lehet csak szimplán éhes az a kutya.
2016. dec. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Oooo... ő nem. Hányásig képes lenne enni. Szerintem pont az a baj,h 2 perc alatt megeszik mindent és a gyomra annyi idő alatt még nem telítődik.
2016. dec. 9. 10:40
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Először külön etetés, másodszor pedig, jó nagy csontossal kezdd neki az adagot, amit nem tud behabzsolni, hanem kénytelen rágni. A nagy csontost, esetleg fogd a kezedbe, hogy megdolgozzon vele.
2016. dec. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

A hús értékesebb kaja, mint a táp (vagy amit kaptak előtte), nyilván jobban küzd érte a kutya. Nem lett tőle vadabb, csak jobban akarja, mert finomabb :) Ez ugyanaz a jelenség, amiért tanításnál is finomabb jutifalatot használunk, nem valami ízetlen száraztápot, hiszen jobban fogja motiválni a kutyát.


Ilyenkor annyit kell csinálni egyébként, hogy nem rászólsz a kutyára, hanem rögtön tarkón vágod (vagy amit szoktál vele tiltásképpen csinálni). Mert a rászólás azt jelenti, hogy "fejezd be", az azonnali retorzió viszont azt, hogy "el se kezdd", neked pedig most ez utóbbira van szükséged.

2016. dec. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Tarkón vágod" :))

De jót nevettem köszi :)

2016. dec. 9. 11:07
 8/13 anonim ***** válasza:
8%

Nem a barf miatt agresszív XD ilyen hülyeséget

Emeld az adagjukat és etesd őket külön,esetleg adj nekik másik húst (lehet azért hányja ki,de te vagy a gazda,nem én vagyok vele)

Illetve etetés után minimum fél óráig nem mozgasd őket

2016. dec. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mit hány ki??? :)
2016. dec. 9. 16:11
 10/13 A kérdező kommentje:
Na meg hogy jön ide a mozgás?
2016. dec. 9. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!