Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megtanítani a...

Hogy lehet megtanítani a kutyának hogy ne mozduljon?

Figyelt kérdés

Sok kutya kiképzős oldalt nézegettem, de ilyet ha jól emlékszem még nem láttam. Azt akartam megtanítani a kutyámnak, hogy az orrára teszem a jutalom falatot. Az már megvan, hogy ha elé teszem vagy a lábára amikor fekszik akkor nem eszi meg, de az orrára sehogy se megy. De ha belegondolok a fejét is nagyon nehéz simogatni mert mindig elhúzza vagy bekapja a kezem. Nagyon sokmindenre megtanítottam már, de alapjába véve hiperaktívnak modanám.

Meg azért is jó lenne ha néha mozdulatlan maradna, hogy kitudjam fésülni a szőrét


2016. dec. 9. 19:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Sok-sok türelemmel :)

A miénk is tudja ezt a trükköt, amikor végül megengedem neki, ő maga pördíti le az orráról a falatot, néha sikerül egyből a szájába ejteni, aranyos.

Fokozatosan szoktasd, először az is elég, ha csak hagyja, hogy odatedd, majd fokozatosan növeld az időt, elengedve a kezed.

Meg ne pont a fekete részre, az orrára közvetlen tedd, azt a kutyák nem szeretik, az orrnyergén jobban megtűri.

2016. dec. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!