Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Problémás kutya, mit lehet tenni?

Problémás kutya, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Persze mindenki rávágja, hogy:KUTYASULI!

Na igen, a kutyasuli. Egyszer voltunk, de közölte az oktató, hogy ő ezzel a viselkedéssel nem tud mit kezdeni, és nem is érti, hogy ilyen hogy lehet. Elküldött minket Budapest, legmeszebbik (tőlünk nézve) pontjára, ahova egyedül nem tudok menni, apának meg nincs annyi szabadideje, vagy ha van nem ezzel akar foglalkozni (érthető). Fehérváron találtam egy magánkikepzot, aki elvileg nagyon jo, csak ezzel mostmár az a baj, hogy apa munkahelye meg fog szűnni, es nyilván most nem a magánóràkra akarjuk "szórni" a pénzt. Tehát ezt legyszi ne írjatok, mert tudom hogy ez lenne a legjobb de ez most tényleg nem kivitelezhető.

Szóval egy magyar vizslánk van, majdnem egy éve került hozzánk. Előtte volt kutyánk, de vele nem volt gondunk, így őt is ugy kezeltuk, mint aki átlagos. Csakhogy kiderült, hogy ő mégse "normális" (hanem problémás, nem azt akarom irni h hülye, mert nem, a problémás ellentétét akartam leirni) Különlegesen agresszív: ez történt a kutya iskolában (természetesen volt rajta szájkosár): az oktató legugolt neki oldalra (elvileg a kutya így érzi legjobban a békés szándékot) es hívta őt. Nálam volt a kutya, oda is ment hozzá, sült májjal kínálták miert ne ment volna oda.Semmi gond nem volt, ott volt a kutya, semmit nem csinált, de aztán egy pillanatra lefagyott, es a kutya konkrétan rátámadott a nőre. (Jo oké ez túlzás szerencsére, nem harapott volt, de nagyon morgott, es kicsit neki ugrott) (fantasztikusan reagáltam le a dolgot: megfordultam es elkeztem bőgni, amit tudom h nagyon rosszul tettem, de nem voltam képes abba hagyni, hisz benne en egy szelid kezes bárányt ismertem meg, es ha valamilyen okból ti is ilyet látnátok a kutyátoktól ti is sirnátok, en tudtam h ez fog történni, es előre ra is stresszeltem, elméletben tudom h h kene viselkednem, gyakorlatban mar nem megy, es tudom h ez nem elég, de remelem soha nem fogjatok megtapasztalni azt h a kutyadat egyszer egy bujos, balyos kutyának látod, máskor meg mint aki ölni akar. Nem viccelek, néha már en félek tőle) szóval kutyák es emberek köze sem tudom vinni. Azt mondta az oktató, ha ugat az utcán (ami meg szokott történni, szára csere mar csak régebben) akkor kenjek le neki egyet, de utána simogassak meg. Ezt meg szoktam csinálni, mar egészen helyre jött. Viszont ha sétálunk es meglátok egy kutyát vagy egy embert, akkor összeugrik a gyomrom, es stresszes leszek, ami nyilván hat a kutyára is. Nagyon próbálok nyugodt is lenni, de ilyenkor sírni tudnék, h nem bírok sétálni a kutyámmal. Nem is szeretek vele sétálni, pedig igazan szeret. Mielőtt hozzánk került arról mar írtam kérdést, belinkelem alulra, ott van az előzmény is.

KÖNYÖRGÖM SEGÍTSEN VALAKI!!!! Szinte bármit megadnek azert h legalább, egy kicsit jobb legyen a helyzet!

(Holnap megyünk állatorvoshoz, arra is mar most stresszelek, múltkor is meg akarta kapni:()


2016. dec. 9. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
38%

bocsánat, de a kutyatartáshoz pénz kell...

ha ezt abszolút nem tudod befektetni, akkor ajánlom, hogy menj sokat sétálni(napi több órát) és így szépen lassan a magad kárán meg fogod tanulni kezelni a kutyádat. először kezd a mezőn, ahol nincs se ember se állat, de ott se engedd szaglászni, hanem legyen rövid a póráz és várd el h rád figyeljen és ne a környezetére. aztán fokozatosan vidd inger gazdagabb helyekre, de csak akkor ha a mezőn már úgy kullog melletted,mint egy 15 éves öreg kutya.

2016. dec. 10. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A te idegesseged erzi a kutya, es "megcsinalja" amit a gorcsbeallt gyomroddal "kivansz". Amig te magad nem vagy kiegyensulyozott, addig a kutyad sem lesz az.

Az oktatot meg ugy vagtam volna pofan, hogy az eletbe nem kel fel tobbet, ha kikepzes alatt sult majjal eteti a kutyamat... Es mi az, hogy nem tud mit kezdeni a kutyaddal...???


Probald meg, amit az elso irt, talan segit. A vizslakkal egyebkent is sokat kell dolgozni, igenylik, hogy ne csak fizikailag, hanem agyilag is lefaradjanak.

2016. dec. 10. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 ma ne mondd hogy pénz kell! Magamtól nem gondoltam volna ra! De ha bem hallottál volna meg róla, vannak váratlan dolgok. Amúgy minőségi tápot kap enni, de a suli MOST nem fér bele.

#2 Am mi a baj a sült majjal? Tudom h nem jo h görcsölök, de ez a kutya miatt van. Amúgy meg azt is mondta, hogy ő nem fogja "megütni" mert először az emberekkel kell visszanyernie a bizalmat. De a család tagjain kívül nem tűr meg nagyon senkit.

2016. dec. 10. 08:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Muszáj megnyugodnod a kutya érdekében (is)!

Ha a kutya azt érzi, hogy sík ideg vagy, ő is az lesz. Tudja, hogy nem bízol benne. Ez olyan, mint amikor egy gyereknek mindig azt mondják, hogy ő rossz. Persze, hogy rossz lesz. Csak rászolgál arra, amit "elvársz" tőle.

A vizsla vadászkutya, akinek napi több óra mozgásra van szüksége. Fáraszd le teljesen minden nap! Ez napi több órádat fogja igénybe venni.

2016. dec. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!