Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megharapott egy...

A kutyám megharapott egy embert, ennek milyen jogi kovetkezményei lehetnek?

Figyelt kérdés

Van egy am staff-németjuhász keverek kutyaja apukámnak, sajnos a mai nap folyamán a kutya, megharapta járdán a sétálo fiatal ember kezét ugy hogy a kutya kidugta a kapunk a fejét es erosen megkapta.


A srác ezután orvoshoz fordult és az orvos feljelentett minket. Az állatorvos most 2heten keresztul ki fog jonni es a kivizsgálja. Alapjában véve idegenekre veszelyes kisse mert eleg agressziv a termeszete.. de a családba senkit sem bantana. Szerintetek elaltatják szegenyt ? :(



2016. dec. 10. 01:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%

"A saját ingatlanán belül mindenki úgy tartja a kutyát, ahogy akarja, amivel nem követ el birtokháborítást."


1. A harapás az ingatlanon kívül történt (merthogy a kutya kidugta a fejét).


2. Nem is birtokháborítási ügyről van szó. Tudod a jog a birtokháborításon kívül még tilt néhány dolgot.

2016. dec. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen a válaszokat. Igazsag szerint a kapu szabványméretnek tokeletessen megfelel hivatalosan. Az engem nem érdekel hogy apu megbuntetik, csak a kutyat ne altassak el.
2016. dec. 10. 16:57
 13/17 anonim ***** válasza:

"Az engem nem érdekel hogy apu megbuntetik, csak a kutyat ne altassak el"

Na szép kis alak vagy te is, had szívjon apukád mi?. Ha annyira félted a kutya életét, szépen vegyél csirkehálót, és erősítsd fel a kapura. Ha előbb felemeled a segged és megcsinálod, a harapás meg sem történt volna, és most esély se lenne rá hogy megölik a kutyát - csak úgy mellékesen jegyzem meg a TI felelőtlenségetek miatt. És légyszíves ne gyere azzal hogy ez apukád dolga lett volna, mert az unokaöcsém hét éves fejjel simán megcsinálta a drót felrakását egyedül. Neked se lenne olyan nehéz.

2016. dec. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Minél előbb tegyetek fel csirkehálót(ez a leggyorsabb,legolcsóbb megoldás)

Akkor látják,hogy tettetek az ügy érdekében,hogy ne forduljon ez elő még egyszer.

2016. dec. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Inem nekem kellett a kutya hanem neki, az csak egy dolog hogy szeretem az állatokat, nekem egy kicsi csivavám van. Én egy labradort vagy egy nemetjuhaszt szerettem volna , vagy barmit ami nyugodtabb termeszetu
2016. dec. 10. 18:03
 16/17 anonim ***** válasza:
És ennek mi köze a kérdésedhez? Ahhoz a kutyához kell igazodni amitek van, nem ahhoz amit akartál.
2016. dec. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Milyen szabványméretek? Ez ebben az összefüggésben értelmezhetetlen. A kapun vagy kerítésen nem férhet ki a kutya feje, tehát a kapu nem felelt meg a szabályoknak.
2016. dec. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!