Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor válik fogamzóképessé...

Mikor válik fogamzóképessé egy kan kutya?

Figyelt kérdés
Az én kutyusom még csak 5 hónapos, de ma láttam hogy játék közben ráugrott egy lánykutyára, mintha párosodni akarna. Ez lehetséges ilyen fiatalon? Ha még nem, mikortól lesz ivarérett?
2008. okt. 6. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Ha a kutyád már felemelt lábbal pisilt akkor már ivarérett. De amugy a normális ivarérés 8-9 hónapos korban kezdödik. Én nem hiszem hogy párosodni akart lehet hogy csak érezte a szagokat és az ösztöne igy diktált. Amugy játékbol is csinálhatta ha rövid ideig tartott. Az én kan kutyám kan kutyával akarta csinálni de az 1-2 másodparc volt én azt játéknak fogtam fel az ideje miatt. De ha már 10 másodpercnéltöbb azt már veheted párosodásnak de nem biztos hogy ivarérett rá.


Remélem segitettem.

2008. okt. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy a kutyus "fiú"-e vagy "lány"; egyébként nem is lényeges.

A kutyák ilyenkor (ebben az életkorban) állítják fel a rangsort egymás között! Nem érdekes, hogy lánykutyára, fiúkutyára vagy esetleg a Te lábadra ugrik rá! Ez a kutyáknál a dominancia megszerzésére irányul. Azért azt ne engedd meg, hogy rádugorjon, akkor tudni fogja, hogy Te vagy a Főnök!!! A többi kutyával ki fog alakulni a rendes kapcsolata.

2008. okt. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem ivarérett csak ösztönösen cselekszik, viszont ha fiu, akkor csatlakozom az elözö válaszadóhoz, cicáknál és kutyáknál is ha fiu-fiura ugrik akkor meg akarja mutatni, hogy ö itt a domináns fiu a környéken !
2008. okt. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!