Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka, hogy egy...

Mi lehet az oka, hogy egy bejegyzett, igazolt tenyésztő egy alomnyi kiskutyát "olcsóbban" ad, mint ahogy szokta?

Figyelt kérdés
Utánanéztem, rendesen be van jegyezve, versenygyőztesek, stb. Mégis volt nemrég, hogy a 80-100 körüli kutyákat 30-ért adta. Törzskönyve ezeknek nem volt. Oltási könyv, oltás, féregtelenítés, anyuka megmutatása, tartási körülmények megmutatása minden rendben volt. Ennek mi lehet az oka?
2016. dec. 10. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Hogy azok keverékek voltak.
2016. dec. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Valami tenyésztésből,versenyből kizáró hiba lehet,mint mondjuk színhiba.Szerintem.
2016. dec. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 attól még törzskönyvük lenne csak áthúzva. Nem?
2016. dec. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Fajta?

Mert most kissé változott a törzskönyvezés.

2016. dec. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Valoszinu nem alkalmas tovabbtenyesztesre, mert nem felel meg a fajta kovetelmenynek (pl. hianyos fogazat, szinvarians, meret, suly, farok herek, ezer fele kizaro ok van). Ezert akar onkoltsegnel alacsonyabb aron is meg akar "szabadulni" toluk, mert a tovabbiakban tenyesztesre alkalmatlan. Ettol ezek kivalo kutyak, az eg vilagon nincs veluk semmi baj, de nem viszik tovabb a vonalat. Altalaban show kutyaknal szoktak ezeket nezni, munkakutyaknal nem tudom.


Viszont neha fel aron is kinalnak ilyen tenyesztesbol kizart kutyusokat. Ha tetszik a fajta es mondjuk hidegen hagy, hogy egy hatso foga hianyzik ez ne tantoritson el.

2016. dec. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet "teszt" alom volt, megnézték, hogy a szuka és a kan mennyire jó utódokat hoz össze. Akitől én vettem kutyát ő is csinált ilyet, az első almot tk nélkül adta abból a párosításból, a következőt törzskönyvvel.
2016. dec. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Rottweiler.

Ami látszott rajtuk, és úgy tudom nem "szabadna" lennie, hogy a fülük mögötti részen is van néhány barna szőrszál. Nem feltűnő, csak közelről. Amúgy gyönyörűek.

2016. dec. 10. 17:28
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az is, hogy nem a kiszemelt kan lett az apa, hanem besikerült valaki más (esetleg közeli rokon), amit nem akarnak nagydobra verni.
2016. dec. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

Vagy nem felelnek meg se tenyésztési se kiállítási célra.

Ismerősöm tenyésztett régen,mondta nála volt egy olyan alom ami nem úgy sikerült ahogy tervezve volt. Mivel volt rálátásra illetve több a fajtában jártas emberrel nézette meg a kölyköket. Hobbi célra adta el az összeset,de törzskönyvet kaptak viszont,mert fajtatiszta kölykök voltak!

Ő is áron alul adta el őket,de nyomon követhető gazdiknak,ivartalanítási kötelezettséggel stb


Esetleg egy nem törzskönyves kutya volt az apuka,véletlenül vagy nem tudom.


Mondjuk én is a hibákra tippelek,színhiba,foghiba,típus hiba pl túl hosszú pofa vagy túl nyomott,rossz anatómiájú. Egyszóval amik egy laikus gazdinak nem tűnnek fel vagyis hobbi célra megfelelő,fajtatiszta,egészségesek a kutyák,de tenyésztésre és kiállításra alkalmatlanok.

2016. dec. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!