Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenkitől azt hallom hogy...

Mindenkitől azt hallom hogy száraz táppal kell etetni a kutyákat Miért?

Figyelt kérdés

Vannak olyan kutyák fajtától függetlenül akik nem szeretik..

Én érzem hogy az jobb nekik de hogy pl egy embernél is folyamatosan ugyan azt a száraz kekeszet vagy kenyeret kelljen ennie....



2016. dec. 10. 20:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

A kutyák gyomra nem olyan, mint az embereké. A kutyák gyomra állandóságra van szokva, ezért van az, hogy tápváltásnál is ha azonnal váltunk és nem fokozatosan adagoljuk az újat a régihez, a kutya hasmenés kap.

Egyébként nem kell feltétlenül táppal etetni. Ott van pl. a BARF étrend (nyersetetés, ha érdekel olvass utána) van pl. lehet neki adni akár főtt húst vagy hasonló dolgokat, de a humán ételmaradék nem jó nekik. Egyrészt, mert gűszeres, másrészt meg mert a kutya nem ember és nem olyan a táplálkozása, mint nekünk...

(Egyébként a tápokat is meg kell válogatni, nem minden táp olyan jó ám...)

2016. dec. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
Csak az ember és a kutya táplálkozása messze nem egyforma, úgyhogy az utolsó mondatod nettó hülyeség.
2016. dec. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

A kutya nem ember, neki az evés egy szükséglet, nem pedig "élvezeti tevékenység". Ismerek kutyát, akit össze-vissza etettek a "változatosság" nevében, csak egy idő után a kutya semmit nem volt hajlandó megenni, inkább éhezett, mert semmi sem tetszett neki...

A tápban benne van minden, amire szüksége van, könnyű hozzáférni, tárolni és "felszolgálni". Persze vannak más etetési módok (BARF, PREY), csak ez idő meg energia, meg nagyon kell figyelni az arányokra, hogy ne legyen hiánybetegség.

2016. dec. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

Ha egy táp nem jó,akkor az összetételével van baj. Vagy a kutya válogatós. De Emellett a BARF etetés is tökéletes. Viszont a konzervnek semmi értelme. A konkrét kérdésre válaszolok:

A BARF étrend is tökéletes. A táp is de nem mindegyik. Jó márka pl. Brit Care,Premiere,Taste Of The Wild,Orijen.

A rossz minőségű táptól hízik,fogkövesedi a kutya,a széklete nem lesz normális,szennyeződik a szervezete,rengeteget és büdöset szelel,büdös a szája. Rossz pl. Pedigree,Fincsi,Royal Cannin.

Nem feltétlenül kell ugyanazzal a fajta/ízesítésű táppal etetni,akár mrkát is válthatsz (persze megtartava a minőségi értéket) de csak fokozatos keveréssel. Először néhány szemet,aztán fokozatosan egyre többet keversz a tápba. A kutyáknak NEM JÓ a folyamatos változatosság! (pl. Hétfőn csirkés,Kedden nyulas,szerdán marhás,csütörtökön baromfis... Stb... EZ NEM MEGFELELŐ)

A konzerv,alutasak,maradék,moslék pedig eleve alkalmatlan a kutya etetésére.

Mivel a BARF elég kényes és macerás ezért a táp marad. Abból is a minőségi.


Ennyi

2016. dec. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem rág eleget keményen, csak "nyeli" a konzervet fogköve lesz és kirohad a foga.
2016. dec. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
42%

Azért a kutyák nem gépek, a sült csirke vagy a pörkölt illata oket is vonzza. Száraz táp melle Animonda konzervet adok igaz nem olcso. Néha kap abból is egy par falatot amit en eszek persze nem a sushibol.

Fűszer nelkul sült csirkemellet gondolok. De adtam mar neki gesztenye puret is. A kutya el es jól van!

2016. dec. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
30%
Tapbol Royal Canint adok 'csirkeset". Előző voltam.
2016. dec. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
32%
Mi az, hogy "kell", és ki az a mindenki? Én nagyon változatosan etetem a kutyáimat, és szerintem nekik is épp olyan unalmas mindennap ugyanazt enni, mint nekünk. Nincs semmi baj a székletükkel, és szeretik azt a 4-5 féle kaját, amit kapnak a tápon kívül. Ebbe van nyers liba/kacsa, tepertő, hal, kutyaszalámi, darált hús stb. Nem értem, hogy miért kell ajánlgatni itt a 1000-2000 Ft/kg-os tápokat, amikor annyiért 3 kiló csirkecombot lehet venni. Már bocs, de a csirkecombnak garantáltan jobban örül a kutya. A lusta emberek etetik táppal a kutyát, mert egyszerűbb elé borítani egy kis tápot, mint megvenni 10-20 kiló húst és darabolgatni a kutyának. Panelban etessék táppal, mert nem fingik tőle olyan büdöset a kutya, de kertes házban, kinti kutya kapjon normális ételt, húst.
2016. dec. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%

Ismertem egy tacskót, gazdája egy idős néni kutyakonzervvel etette(sima boltban kapható, nem minőségi).

A kutya olyan szinten el volt hízva, hogy csak csoszogott és alig kapott levegőt. Fogai brutál állapotban voltak, sárga vagy már inkább barna és hihetetlenül büdös volt a szája.

Rábeszéltem a nénit egy jó minőségű száraztápra(brit care), hogy csak azt adjon neki meg stb 2 hónap alatt szépen lement a súlya, gyönyörű a szőre és a fogai is jobb állapotban vannak vmivel, csak sajnos már szinte kirohadtak a fogai.

Szóval azért nem mindegy.

2016. dec. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell, csak mondjuk praktikus, mert ugyanaz van a konzervben is, csak felhígítva vízzel.
2016. dec. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!