Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vett már valaki jofogasról...

Vett már valaki jofogasról vagy hasonló oldalról kiskutyát? Mik a tapasztalatok vele?

Figyelt kérdés

2016. dec. 11. 10:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
99%

Attól függ. Sajnos jófogáson rengeteg szaporító hirdet, akiktől nem szabad vásárolni. Ha fajtatiszta kutyát szeretnél, a hirdetésben szerepelnie kell, hogy a szülők törzskönyvesek, tenyészszemlések, betegségekre szűrtek, melyekről a papírokat meg is mutatják, ha kéred. A kölykök szintén törzskönyvvel, szerződéssel, oltási könyvvel, minimum 2 oltással, féreghajtva, 8 hetes koruk után vihetők haza. Ha ezek közül bármi nem stimmel, akkor nagy valószínűséggel szaporítóról van szó, aki csak fajtajellegű keveréket árul 20-30 ezerért.

Ha pedig nem fajtatiszta kutyát szeretnétek, egyszerűbb elmenni egy menhelyre, és onnan választani.

2016. dec. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez -> [link]
2016. dec. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél jófogásról és más oldalakról, mert nagyon megszívod. Ha occso kutya kell többet ér elmenni egy menhelyre, ha törzskönyves kell azt ott nem találsz és az áruk 100 000ft-tól kezdődik.
2016. dec. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Vett, több ismerősöm is.

1. Francia bulldogként vette. Annál sokkal nagyobb lett, és máshogy is nézett ki, kb. angol-francia keverék lehetett. Szerencsére beteges nem volt.

2. Yorki. Kb. középuszkár méretűre nőtt, nyomokban hasonlított yorkihoz.

3. Szintén yorki. Másfél évesen kellett elaltatni (azaz kivégezni) a kezelhetetlen epilepsziás rohamai és agykárosodása miatt.

4. Golden retriever: méreten aluli maradt, 5 évesen kellett végleg elaltatni többször műtött, de kiújuló daganat miatt.

2016. dec. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, egy friss tapasztalat, hogyan adják el az 5 hetes kutyát 8 hetesként, hamis oltási könyvvel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8284912-valak..


Olvasd el a kommenteket!

2016. dec. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Ne..

Én azt szoktam javasolni,hogy vagy menhelyről fogadjunk örökbe vagy tenyésztőtől vegyünk.

Mindkettő jó választás.

Jófogásról vagy ilyen olyan oldalakról venni kutyát viszont nagyon ostoba ötlet.A szaporítót támogatod abban,hogy jövőre is hozzon létre almot.Rontja a faját és az anyaállatot is kb addig elleti amíg bele nem hal. A kiskutyák sem igen érdeklik a szaporítót,nem látja őket állatorvos,nincsenek oltva,féreghajtva.Sokszor ki sem várják a megfelelő időt az elválasztásra, ami egy egész életen át kihathat a kutya személyiségére.Nem véletlenül van törvényileg szabályozva.A szaporítók mégis simán odaadnak egy 4-5 hetes kutyát,elválasztva az anyától. Mondom, nem érdekli őket,hogy neked milyen kutyád lesz, a lényeg,hogy perkálj és vigyed,ne nekik kelljen etetni tovább, az is pénzbe van.

Menhely vagy tenyésztő.

2016. dec. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsiságból megnéztem a jelenlegi kölyökkutya kínálatot a jófogáson. Bár ne tettem volna! Az a sok szerencsétlen kiskutya!

60.000-ért egy spicc? Kinek ne érné meg? Ja, senkinek, mert ennyire spicc kiskutyák bármelyik menhelyen vannak ingyen.

Sokkal jobb elmenni egy menhelyre és elhozni egy kiskutyát, aki gazdira vár. Nem pedig támogatni valakit, aki csak hasznot akar húzni a kutyájából.

2016. dec. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

Ismerek pár ilyen kutyát, amit csak úgy neten találtak (hogy konkrétan jófogáson-e vagy máshol, azt nem tudom, de jelen esetben édesmindegy).

Volt boxer, ami térdmagasságig nőtt csak, a lábai deformáltak. Volt drótszőrű vizsla, coocolinopuhaságú világos szőrrel. Német juhász, motiválhatatlan, kiköpi a pármai sonkát is, vékony csontú, hosszúkás. Harapásra hajlamos vizsla több is akadt, egy-két beagle is. DP-gyanús labrador, német juhász sem egy volt, elég gázos mozgáskultúrát tudnak felmutatni néha. Az allergiás kutyák meg már a fülemen folynak ki.

Ha betéved valaki hozzánk a kutyaoviba, 90%-os bizonyossággal meg tudjuk mondani, hogy tenyésztőtől van-e a kutya. Egyrészt ránézésre is egész más (szőrminőség, fejforma, testalkat, stb., ég és föld a különbség az "igazi" meg a szaporított között), másrészt meg szinte minden szapis kölyök eleve frusztrált, full neveletlen, nulláról kell őket összekapirgálni. A tenyésztős kölykök kicsinek még tök kiegyensúlyozottak, csomó dolgot eleve tudnak (pl. pórázon sétálás, behívás), jól szocializáltak, egyik se rohan be a sarokba, hogy úristen, itt kutyák vannak, és nem is akarja mindenáron lenyomni a többieket. Aztán persze őket is el lehet baltázni egy-két hónap alatt, de ordít róluk, hogy kiváló alappal indultak neki az életnek. Egy-két kivétel persze köztük is akad, de alapvetően nagyon látványos a különbség kölyökkorban, amikor még a tenyésztő/szaporító hatása jobban érvényesül, mint a gazdáé.

2016. dec. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
Én jófogáson vettem mind a két kutyámat tenyésztőtől, törzskönyvvel 100 felett jóval. Igaz a környező országokból valók, egyik sem Magyarországról. Egyiket sem bántam meg, a szűréseiket is megmutatták, csak azzal nem voltak tisztában hogy nem nagy számban hirdetnek ott a magyar tenyésztők, ezért néhányan kamunak gondolják. Pedig egyikük csak facebookon van fent a kennellel, így az életben nem talátam volna rá, a másiknak már honlapja is van, de bizony ha rákeresek a fajta kenneljeire akkor csak 13. találat (igen megszámoltam).
2016. dec. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%
Ja, onnan van a kutyám, két évig betegség miatt szőre se volt. Most drága tápokon él, allergiája is van. Kíméld meg magad a szaporított kutyáktól.
2016. dec. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!