Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tanácsokat, ötleteket...

Milyen tanácsokat, ötleteket tudnátok adni ahhoz, hogyan tudnám ezekről a dolgokról leszoktatni, kissé megnevelni?

Figyelt kérdés

Lenne egy olyan kérdésem, hogy van egy kiskutyám, 2 hónapos keverék (stafford is van benne).

Sajnos vannak vele problémáim:

Nem hallgat rám (nem jön, nem figyel) ha szólok neki.

És harapdál engem (bekapja a kezemet vagy utánam kap) és morog rám. Ha pedig eszik, akkor még agresszívabb.

Bár most még csak egy-két helyen megcsikart. De félek, hogyha felnő akkor komolyabb sérüléseket is okozhat.

Megütni sajnálom. :)

Vagy elképzelhető, hogy később ezeket a dolgokat esetleg úgymond "kinövi"?

(Igaz van egy másik felnőtt kutyám is., aki még próbál neki "parancsolni" és "sakkban tartani". De ettől még nem kellene a kölyökkutyának így viselkednie szerintem.

Volt korábban is kutyám, de ilyen rossz természetű még nem.)

Esetleg annak lehet ehhez köze, hogy 5 hetesen hoztam el a szüleitől?


2016. dec. 11. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
sürgősen keres egy kutya sulit,mond el a problémádat ők tudnak segíteni!. Ha most nem neveled ezt ki belőle,akkor még komoly baj is lehet ebből!!
2016. dec. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%

"Nem hallgat rám (nem jön, nem figyel) ha szólok neki." - mert még kölyök, és nem tanítottad meg neki, hogy figyelni meg hallgatni kell rád :) Irány a kutyaovi, amint megvannak a szükséges oltásai :)

"És harapdál engem (bekapja a kezemet vagy utánam kap) és morog rám. Ha pedig eszik, akkor még agresszívabb." - a harapdálás játék (igen, öt hetesen még nem tudta megtanulni az anyjától és a tesóitól, hogy lehet normálisan játszani, így sajnos neked kell neki megtanítani), a morgás, főleg kajánál viszont nem vicc, kutyaovi, tényleg, amint lehet.

Amúgy ezek tök természetes dolgok, főleg egy korán elválasztott kutyánál, de nem szabad így hagyni. Ha már most sem tudsz rá hatni, ez később csak rosszabb lesz.

2016. dec. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
27%
Igen, van köze hozzá, ugyanis törvény Írja elő, hogy 8 hetes korig tilos elválasztani. Ettől Függetlenül a kutyát nevelni kell, ha egyedül nem megy, kutyaoviba kell vinni,ahol szakemberek segítenek.
2016. dec. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!