Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalt a kutyám és nagyon...

Meghalt a kutyám és nagyon szomorú vagyok. Szerintetek rossz volt neki az utolsó fél éve?

Figyelt kérdés

Most vagyok 21 éves a 7. Szülinapom kaptam egy tacskó kutyust. A sulis éveimben sem hanyagoltam el, nagyon nagy támasz volt nekem mert akkor költöztünk el, lett neveloapam és öcsém is akkor született.

Most nyáron Elkellett otthonról koltoznom (kidobtak otthonrol). Nem vittem magammal a kutyámat, mert már 14 éves volt és nem panelba mentem a barátomhoz és a kutyám mindig kinti kutya volt /futott garázsban volt/. Azt mondta mindenki, hogy jobb neki ha már ilyen idősen nem bolygatom.

Az utóbbi pár évben nem nagyon foglalkozott velem, simogattam és 5perc alatt megunta , sétálni is alig volt mar ereje.

Nagyon hiányzott és sokat sírtam miatta, kaptam egy kutyát augusztus végén.

Májusban jöttem el otthonról és ez alatt kb. 5x voltam otthon.

Tegnap meghalt, egyfolytában sirok miatta, annyira bánt hogy elhagytam. Úgy érzem lecsereltem öt. Nagyon hiányzik.


A kölyök kutyam amióta meghalt a másik és sirok és szomorú vagyok nagy ívben kerül.

Lehet ő is érzi, hogy rossz gazda vagyok.

Most is úgy néz rám messziről mint egy bolondra, nem is aludt velem éjszaka.


Nagyon rossz lehetett az oreg kutyámnak nélkülem?


Bocsánat, hogy hosszú lett.


2016. dec. 12. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Igen, rossz! A kutya nem a helyhez ragaszkodik, hanem az emberhez! Kb cserbenhagytad!
2016. dec. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Ez most nem fog rajtad segíteni, de a macska helyhez szokik, a kutya emberhez...

A kutyának ott a legjobb, ahol a gazdája van. Úgyhogy rosszul tetted, hogy nem vitted magaddal költözéskor, de ez már a múlt.

(nem is tudom megérteni, nekem egyértelmű lenne, ha költözök, se a gyerekemet, se a kutyámat nem hagyom el. ők az életem részei, költöznek velem)


Van egy másik kutyád, neki lehetsz jó gazdija, szeresd őt nagyon, és bizonyítsd be magadnak is, hogy jó ember vagy, jó gazdi vagy!

2016. dec. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem akarom magam mentehetni, tudok hogy undorítóan viselkedtem. De az allatorvos is azt mondta ilyen öreg korban jobb ha nem költözik faluból városba, illetve kertből lakásba. Többek között itt GYK.-n is ezt a tanácsot kaptam.


Az is bant , hogy az öreg kutyusomnak nem tudtam meg adni azt amit a mostaninak.

Akkor 7 évesen nem én döntöttem mivel etetjuk stb. Ne gondoljátok, hogy ehezett, de nem minőségi kaját kapott. A mostani pedig igen. A mostani ágyban alszik a másik meg kint aludt a garázsban. Ez ez is úgy fáj.

2016. dec. 12. 16:11
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

a macska sem helyhez szokik, hanem ember(ekhe)z, gazdához. Többszörös tapasztalat.

A kinti amelyikkel keveset foglalkoznak és sokat csatangol, az lehet. Nálunk viszont nem így van. Tehát az állítás hülyeség.

2016. dec. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rossz volt neki, lehet, hogy nem. Ezt mi már nem tudhatjuk.

Ha nem akarod mentegetni magad akkor ne tedd. Én is elköltöztem otthonról és vittem magammal a 13 éves kutyámat. Előtte kertben volt, utána házban. Amelyik kutya alig tud sétálni, annak nem kell kert. Még 9 hónapot együtt tudtunk élni utána.

A viselkedésed és gondolkozásod viszont elég gyerekes, ideje lenne felnőni...

2016. dec. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Ja és nem attól lesz jó élete egy kutyának hogy ágyban alszik. Attól csak neveletlen lesz aki ugyanúgy szrik rád és nem tisztel, mint az előző kutya...
2016. dec. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezen már kár keseregni. Együtt kell tudni élni a döntéseinkkel.

Fogd fel úgy, hogy tanultál valamit. Ezzel a kutyáddal ne kövesd el azt a hibát, hogy magára hagyod.

Egyébként nem hagytad magára teljesen, hiszen a családoddal volt, akikkel addig is élt, nem pedig odaadtad idegeneknek.

Szeresd és neveld a kiskutyádat, mert most már ő a fontos. Neki sem teszel jót, meg magadnak sem, ha tovább síránkozol.

2016. dec. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 icu75 ***** válasza:
Nézd csak én nem gondolom hogy nagyon sok hibát követtél el! Egyrészt 7évesen kaptad,gyerek voltál nem te határoztad meg hogy bemehet-e,mit eszik hanem a szüleid. Te jól szeretted ennyi amit egy gyerek tehet hogy sokat játszik,sétál a kutyussal. Amikor elköltöztél már öreg volt nem biztos hogy a panelban megszokta volna,a mi tacsink most 13 nagyon rossz a szeme,süketül is és egyedül nem megy ki a kertbe már, pár óránként ki kell vele mennünk,vizeletét sem tudja tartani órákig. Egy panelba,munka mellett már el kellett volna altatni. Erre gondolj,hogy azért olyanok közt maradt akiket ismert,gondolom szerette a szüleid is,nem volt rossz kutyaélete szerintem.
2016. dec. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!