Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám heréje nem szállt...

A kutyám heréje nem szállt le, de ma mégis megjelent kis időre, aztán eltűnt. Most akkor lesz heréje? :D

Figyelt kérdés

11 hónapos mopszról van szó. Már elkönyveltük az állatorvosunkkal, hogy jövőre műti,hiszen nem szeretnénk ha elrákosodna. Azonban ma, nagy meglepetésemre megjelent mindkettő hátul, igaz nem teljesen a zacsiban, hanem a fütyi mellett hátul, de már teljesen látható volt. Alapból egyébként a hasfalban található neki mindkettő.


Szerintetek várjunk még a műtéttel, van így rá esély, vagy ez csak szemfényvesztés volt? :D Egyébként még nem támogatnánk, hogy lenyisszantsák neki, majd csak pár év múlva.



2016. dec. 12. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha pisilés előtt látod/érzed a heréket, az attól még rejtett here marad és veszélyforrás. Ha meg simán vándorolgat, az sem egészséges. Kell az a műtét, 11 hónaposan ez már nagyon nem a még leszállhat kategória.
2016. dec. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az nem a heréje volt :) Most nem jut eszembe a pontos magyarázat, de a kanoknak van ott valami cucca, ami néha látszik. Szóval az ivartalanítást nem úszod meg, és ne is várj vele sokat, semmi értelme, hogy ott "rothadjon" bent a heréje a kellemes testmelegben, csak növeli a baj kockázatát.
2016. dec. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Miért akarsz vele éveket várni?

Minél hamarabb túlesik a műtéten, annál kisebb a kockázat. A fiatal kutyák sokkal hamarabb regenerálódnak. Nem tesz jót neki, hogy testhőmérsékleten van tartva a heréje. Kérj időpontot, ne kockáztass!

2016. dec. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó szerintem nem akar éveket várni, jövőre az január is lehet ami 3-4 hét.
2016. dec. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es, a kérdező utolsó mondatát nem értettem, miszerint nem támogatná az ivartalanítást, majd csak pár év múlva.
2016. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Melyik részét nem lehet megérteni? Ha volt már valaha állatod, akkor tudnád, hogy nem szívesen fekteted feleslegesen kés alá. Ugyanis ha csoda folytán leszállnának a heréi, nem kéne szegénynek túlélnie ezt most.


Egyébként igen, januárban szeretnénk megműttetni.


Köszönöm a válaszokat, csak reménykedtem, hátha mégis, de akkor ezek szerint nem.

2016. dec. 12. 22:33
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
11 hónapos kutyákkal már nem történnek csodák, testileg teljesen kifejlődött, ebbe jobb, ha beletörődsz, az ő érdekében.
2016. dec. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! 3-as és 5-ös voltam. Van állatom, mind ivartalanított. Nem voltam boldog attól, hogy műteni kellett őket, de túlestek rajta. A barátnőm is várta a csodát, hogy leszálljon a kutya heréje, aztán rákos lett a kutya és mire észrevették, már áttétes volt. Sajnálta megműttetni, mert ahhoz fel kellett volna vágni a kutyát.

Végignéztem a vívódását, nem értettem, de nem szólhattam bele. Az orvos javasolta a műtétet, de ő sem dönthetett helyette. Aztán mikor a kutya elkezdett fulladni, kiderült, hogy azért, mert tele van apróbb daganatokkal.

A rejtett here szinte minden esetben elrákosodik előbb-utóbb.

Ezért gondolom, hogy jó ötlet minél hamarabb megműteni. Egy ilyen fiatal kutya két nap alatt felépül.

2016. dec. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az szerintem a barlangos test volt. A herék leszállásának már nincs esélye, mert a lágyékcsatornán kb. 3 hónapos kor után -annak beszűkülése miatt- nem jut át.
2016. dec. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
herélés javasolt, más nem.
2016. dec. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!