Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégis ki képes ilyen helyekről...

Mégis ki képes ilyen helyekről kutyát venni? (Jófogás) Ki veszi ezeket komolyan?

Figyelt kérdés

Hosszú idő óta először néztem fel Jófogásra, és a hirdetések alapján rosszabb a színvonal a kutyás-macskás hirdetéseknél, mint ahogy emlékeztem.


Őszintén nem értem, hogy aki végigböngészi ezeket, ahol 90%-ban rosszul tartott, felelőtlenül szaporított, ránézésre sem egészséges 5-6 hetes (jó esetben!) kutyusokat árulnak, hogy képes bármiféle hitelt megszavazni az oldalnak ilyen szempontból? Vannak okosabb szapisok, akik legalább megpróbálják normális körülmények között lefényképezni, és különböző kamuval eladni a kutyát.


Rossz ránézni a képekre...: [link]

Ez is hasonló: [link]

"...otva nincsenek ezt az új gazdinak kell...": [link]

Beteges yorkie-k, de milyen jó, hogy oltás(ok?) nélkül csak 30 ezer!: [link]

"Extra mini" csivava, gusztustalanul karácsonyi ajándéknak öltöztetve, és úgy fest, már a másnapot sem éli meg: [link]

Az "extra mini" máltai, aki köszönőviszonyban sincs kinézetre sem egy valódi máltaival, már kölyökként: [link]

[link]

Garantáltan "extra mini": [link]

Ugyanaz a kölyök, másik hirdetésben: [link]

Ennél meg egyenesen félek, hogy mi lesz a kiskutyákkal, ha nem lesz "komoly érdeklődő": [link]

Minőségi táppal etetett német juhászok, ahol egy normális etetőtálra nem futja, vagy annyira, hogy ne egy fél négyzetméteres ketrecben mutogassa őket: [link]


Reggelig lehetne sorolni... Macskáknál dettó ugyanez a helyzet.


És ez csak a közelmúltból szemelgetett néhány hirdetés. Még a normálisabbnak tűnő hirdetésekben is olyan hihetetlen szöveggel próbálják eladni néhol a kölyköket, hogy képtelen vagyok komolyan venni az egészet.

Példák:

- Nem írják le, hogy hány oltást kapott 8-10 hetes koráig, csak annyi szerepel, hogy "korának megfelelő oltásokkal". Ebből az jön le, hogy az eladó sincs tisztában vele, hogy milyen és hány oltásának kéne meglennie a kutyusnak.

- TK-s, oltott, féreghajtott, de a hirdetés olyan borzalmas helyesírással van kiírva, hogy kétségbevonom a hitelességét

- Hozzáteszi, vagy már a hirdetés címében is benne van olyasmi, hogy "tökéletes karácsonyi ajándék!" Valódi, megbízható tenyésztő ilyen szöveggel soha nem próbálna meg rásózni másra egy kutyát. Élőlényt ajándékba nem adunk.


A legtöbb hirdetésben odáig terjed a tudomány, hogy "oltva, féreghajtva", nesze neked 30 ezerért "FAJtiszta" kutya.


És ennek ellenére nagyon sokan vesznek ilyen helyekről kutyát. Itt GYK-n is gyakran előfordul, hogy belinkel valaki Jófogásos hirdetést, ami messziről bűzlik. Nem tudom felfogni. Aki ilyen helyeket, szaporítókat támogat, annak az esze felérhet egy marék szárított molylepkével. És amennyi karácsonyi ajándékként hirdetett szapis kutya van (jófogáson kívül is), januárra megint túltelítődnek a menhelyek, meg az utcák, kidobott kölykökkel.


Milyen meggondolásból vesz valaki ilyen kutyákat? A gazdinak is, de főleg a kutyának szenvedés. Miért támogat PÉNZZEL valaki ilyesmit? Még ha "véletlen" besikerült egy alom valakinél, és ő lelkiismeretesen, ingyen keres gazdit (vagy legfeljebb 5 ezres összegért) a kiskutyáknak, azt el lehet fogadni. De ezeknek a többsége nem erről szól. Itt csak néhányan undorító módon beteges, szerencsétlen kutyákból akarnak pár extra fillért összeszedni...



2016. dec. 13. 21:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos van kereslet :(

Az embereknek azonnal kell fajtatiszta kiskutya, de lehetőleg olcsón, mert azt gondolják, hogy egyik kiskutya olyan, mint a másik, minek adnának érte százezreket, ha 20 ezerért is lehet kutyájuk.

Én megmutatnám ezeknek az embereknek egymás mellett az én kutyámat és az egyik rokonom kutyáját, aki ugyanaz a fajta, csak ő szaporítótól vette. Most már ez a rokonom is látja a különbséget, de annak idején hülyének nézett, hogy ennyi pénzt adok egy kiskutyáért, pedig az enyém nem egy drága fajta kutya.

2016. dec. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Egy magát valamire tartó hirdetési oldalnak élből el kellene utasítania az ilyen hirdetések felvételét.
2016. dec. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem a jófogásos vásárlók 50%-a óccsó kutyát akar a másik 50% meg nincs tisztában a szaporítók és tenyésztők közötti különbséggel. Én már egy ideje küzdök ezekkel az idiótákkal, pl ha elajándékozandó felnőtt ivaros kutyát látok akkor oda írom hogy esetleg legyen ivartalanítási kötelezettség hogy ne szaporítsanak vele erre az okosak még engem betegeznek le és oda írják hogy hát mé kéne ivartalanítani egy szép kan kéne mellé és milyen jó kölykei lennének az má nem szaporítás hanem tenyésztés lenne (még törzskönyve sem volt a kutyának de sebaj) szóval ezek az idióták még védik is egymást.
2016. dec. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Nem is tudod mennyien. Szerinted amikor kopasz apu kiviszi a csivavát sétálni? Az honnan van neki...jelenteni kellene a hirdetőt.
2016. dec. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Amint láttam, naponta tucatnyi ilyen hirdetés kerül fel. És valószínűleg az oldal üzemeltetőit annyira nem érdekli, hogy tegyenek is ellene valamit, így hiába jelentik a hirdetést többen szerintem. Mindig lesz 20 másik helyette, fél percen belül.


Valaki szapis francia bulldogot hirdetett először 65, majd 85, később 220 ezerért, ugyanazokkal a képekkel, névvel, 1 vagy 2 külön kutyát. Már ez önmagában kizáró ok lenne szerintem egy hirdetőoldalon.

2016. dec. 13. 22:17
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A magyarázat egészen rövid a kérdésedre, ami nem más, mint az emberek mérhetetlen ostobasága, tájékozatlansága, butasága.

Ennyi.

Engem is elszomorít a helyzet, ami az állatok tekintetében ebben az országban folyik.

Van néhány ember, aki simán csak tájékozatlan, de ha megkapja a megfelelő információkat, akkor rájön, hogy miért nem szabad ilyen hirdetésekből kutyát venni.

A többség viszont sajnos olyan ostoba, hogy nem képes megérteni, egyszerűen van egy szellemi színvonal, amit nem képes megugorni. Mint pl. a fenti hirdetők egy része is ilyen. Na, ezekkel nem tudom, mit lehetne kezdeni...

2016. dec. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

És hát ugye büntetés sem jár érte.

Épp tegnap láttam a kékfényben, hogy annak a pitbull terriernek a gazdája, amelyik 3 kislányt harapdált meg rendesen, (a feleségét el is ítélték gondatlanságért), ma, mit ad isten, újfent pitbull terriereket tart otthon hobbiból. A kutyákat állítólag arab vezényszavakkal képezte ki, többek között az ölj parancsra, hogy senki másnak ne engedelmeskedjenek. Ha ez nem büntetendő, akkor otthon kutyát gyártani miért volna?

Kell a kutya a cicusnak, gyereknek, apu megveszi karira. Ha két hónap múlva döglődik a kutya, leadja elaltatni 'oszt' vesz másikat.

2016. dec. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Megtaláltam a tökéletes választ! azért vesznek sokan hasonló "minőségű" kölyköket mert ilyen idióták még léteznek!!!!!


"Az ivartalanítás leghamarabb első ellés után ajánlott, mivel így kisebb esélye van arra hogy rákos legyen. Másrészt az ivartalanításkor ajánlott meghagyni a kutyus petefeszkeit, elég csak a petevezetekeket elvagni, mivel, ha kiveszik a petefeszkeit akkor felborul a hormonhaztartasa és emiatt több betegséget elkaphat, mint a nem ivartalanított állat! Szerintem nem kellene hozzá nem értőknek erről filozofalnia, vagy ha mégis ért hozzá akkor bizonyítsa be, esetleg egy állatorvosi diplomával, vagy pl azzal hogy valami értelmeset szól hozzá, amit meg is magyaráz. Egyébként is, sztem csak a jelenlegi gazdának valamint majd az új gazdának lesz hozzá köze, hogy a kutyus milyen állapotban van, s milyen papírjai vannak. Ja és persze ők döntik el hogy meg hagyják e nekik a nemzés lehetőségét vagy sem. Elizabetta, csak azért mert van egy törzskönyves akitád attól még nyugodtan csendben maradhatsz! Szerintem nagyon sok olyan tagja van ennek a csoportnak aki már jóval több papírokkal rendelkező kutyust felnevelt, tenyésztett, ivartalanított vagy akármi, mégis csendben van, és nem alacsonyitsa le magát. Mert ezzel a folytonos ivartalanitasoddal valóban kezdesz unalmas lenni, te is és még néhány másik ember is szerintem.. Az hogy elolvastál az interneten egy két blogot megsugom hogy nem leszel kutya szakértő, ahogy más sem!"

2016. dec. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#8 vagyok, teszem hozzá csak 3x mertem kinyitni azt a csúnya pofámat az ivartalanítással kapcsolatban. Azzal is bajuk van hogy a kutya keresős kérdéseknél tenyésztőket linkelek....na ez itt a baj...ezek magukba szippantsák a tudatlan embereket akik inkább nekik hisznek mert ők vannak többen.
2016. dec. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Engem is felbosszantanak... Amíg valaki a hülyeségével saját magát veszélyezteti, az ő dolga. De az állattartás már nem erre a lapra tartozik.


A többségnek sajnos a kutya-, macskatartás odáig terjed, hogy az állat legyen "cuki", és ne kelljen rá sokat költeni. Utána nem néznek semminek, csak legyen valami bundás, amit majd simogatni lehet, ha épp unatkoznak/unatkozik a gyerek. De egyébként a 20 ezres, eleve rossz ízületekkel rendelkező, szapis rövidszőrű kutyát kivágja -10 fokokban az udvarra, hogy éljen meg, ahogy akar, az ugye senkit se érdekel, amíg megvan a napi 5 perc simi.

2016. dec. 13. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!