Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Költözes kutyával Szerbiábol...

Költözes kutyával Szerbiábol Magyarországra?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnék magyarországra költözni.

Van egy 5 éves palotapincsim, és semmi fogalmam sincs aról hogy mit csináljak.


E bírja valaki mondani nekem, hogy hogyan vihetem be magyarországra. Milyen papírok kellenek, stb.

Azonkívül, van-e valami amire különlösen figyelnem kell ha kutyát akarok tartani magyarországon?


Előre is köszönöm a lehetséges válaszokat!



#kutya #költöztés
2016. dec. 14. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos csak az utolsó kérdésedre tudok válaszolni:

Semmilyen papír nem kell. Oltási könyv (de ez alap). Ennyi. Nagyon szomorú amúgy itt a kutya - de egyáltalán az állat - tartás. Szerintem nagyjából mi vagyunk az utolsók az állattartás színvonalát illetően. Borzasztó :(

De semmi esetre sem akarlak elkeseríteni,főleg a városokban már egyáltalán nem létezik a falusi felfogás.


Sok sikert az utazáshoz! :)

2016. dec. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
kell egy érvényes veszettség elleni oltás, chip, útlevél amit az állatorvos állít ki, és elvileg egy igazolás 3-4 nappal a határon átkelés előtt habár ebben nem vagyok biztos az orvost érdemesebb lesz megkérdezni. Ha rendszeresen évente volt veszettség ellen oltva akkor csak csináltatsz egy útlevelet. ha eddig nem volt oltva akkor az oltás után 21 napot várni kell.
2016. dec. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#1 nem nem elég az oltási könyv. Szerbia és Magyarország között van határ és szívesen ellenőrzik az állat papírjait. Mi is megjártuk már ezt az utat. (#2 voltam)
2016. dec. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kellenek oltási papirok,sőt útlevele is kell,hogy legyen.. :/
2016. dec. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Rendszeresen, évente van oltva a kutya, az utolsó oltást kb egy honapja kapta.

Van egy kék kiskönyve, ahol minden oltás be van írva, és a könyvecskén írja hogy passport for dog and cats.


szerintetek ez elég?

2016. dec. 14. 19:38
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

#2 tudom oda ítam hogy az utolsó kérdésre tudom csak a választ XD az utolsó kérdés:

"Azonkívül, van-e valami amire különlösen figyelnem kell ha kutyát akarok tartani magyarországon?"


Nincs ilyen,mint például Németországban a kutyaadó. Chip,oltások,oltási könyv. De ezek a határon való átkeléshez is szükségesek. Különleges dolog nincsen

2016. dec. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor neki már megvan az útlevele, semmi akadálya az átkelésnek, viszont nekünk kellett egy igazolás hogy a kutya átkelhet, azt is az orvos írta, nem tudom neked kell-e, ezt jó lenne ha megkérdeznéd.
2016. dec. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat.


szóval, legjobb lesz ha meglátogatom az állatorvost és jól kikérdezem :)

2016. dec. 14. 19:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem muszáj meglátogatni sem elég ha felhívod :)
2016. dec. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Állatútlevél, érvényes veszettség elleni oltás - ezek megvannak, és chip kell a kutyába Magyarországon. Ezek, amik kötelezőek, más semmi extra nincs.
2016. dec. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!