Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kezemnek kellemes meleg...

Ha a kezemnek kellemes meleg van a kutyaházban, akkor az jó a kutyának is?

Figyelt kérdés

Vagy csak azert érzem jónak,mert kint hideg van?

2 kutyánk van,mind a kettő 0-24 órában kint van. Az egyiket kb 2001-2002-ben hoztuk,akkor mégkicsi volt.. Most is kicsi,mert tacskó,hosszuszőrű..kb 15 év telt el,de felette úgy ahogy,de sajnos eljárt az idő. Sokszornem tudom eldönteni,hogy milyen állapotban van.. Van egy 2 éves gyerek a családban azt nagyon tudja ugatni,meg ugrálni.. Nem a gyerekre!

Ilyenkor azt mondanám,hogy fiatal kurya, aztán máskor lassú, sokat gondolkodik nem tudom,olyankor mintha semmi ereje nem lenne..kb így tudnám jellemezni. Ilyenkor hidegben egésznap szinte a házaban van..folyamatosan azt látom,hogy remeg..de már alehkisebb hidegtől is,ősszel. Van a házában vastag takaró,éppen,hogy befér a kurya, viszont a kezemnek jó érzésű kellemes meleg van.


A másik kutya az kb térdig érő kb 6 eve van meg..annak nagyobb bundája van..ehéz neki " ajtót" rakni mert letépi a takarót is kszedte pl tavaly pár hete miota beraktam azt nem..úgylátom 1 takaroval el van hidegebb időben is bár én pakolnék még be de biztos kidobná.. Miatta annyira nem aggódom,mozgékony el van a hidegben és a ház is ovja a hidegtől. Nyilván egyik ház sem 100% os egy kutyáknak de több mint a semmi. Amit tudok berakok nekik,hogy jobb legyen.


2016. dec. 14. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:
A remegésnek idegi oka is lehet, ami ilyen idős kutyánál már nem ritka. Nem tévesztendő össze az emberi "fázással".
2016. dec. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen idős korban én a kisöreget már beengedném a házba, legalább az előtérbe. Nem csinálna ott semmi rosszat, ha van egy kényelmes fekhelye. Ez szóba sem jöhet?

A másik kutyusnak pedig takaró helyett szerezz szalmát. Jól szigetel, és melegít, a takarókkal ellentétben nem vizesedik át, azt biztosan nem szedi ki.

2016. dec. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!