Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Benti kutyát hogyan szoktassam...

Benti kutyát hogyan szoktassam kutyaházba?

Figyelt kérdés
Helyzet a következő. Van egy mentett, nem a legjobb idegrendszerrel rendelkező szeparációs stresszes 1.5 éves bull típusú keverékem. Imádom őt, mindig velem van kint is, bent is. Viszont ha elmegyek itthonról (ritka, mert itthon dolgozom) nem hagyhatom a házban, mert rombol. Rettentő fázós, így télen nem hagyhatom csak simán az udvaron, ezért vettem neki egy mindennel felszerelt hőszigetelt kutyaházat. A probléma csak az, hogy nem hajlandó belemenni. Ma 3 órára itt kellett hagynom, visszanéztem a kamera felvételét, és a szívem szakadt meg, a fagyos földön feküdt szinte végig. :( Hogyan próbáljam a házba szoktatni?
2016. dec. 14. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Miért nem inkább szobakennelt vettél?
2016. dec. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Én is arra gondolok, hogy jobb lenne egy szobakennel, jó nagy méretű, amibe a lakásban be tudod szoktatni, és abba bezárni.

A kutyaházba próbálhatod úgy, hogy kiviszed a benti fekvőhelyét, és azt beleteszed; jutalomfalattal beküldöd, becsalod vagy beparancsolod, míg bent marad, jutalmazod... de ezek nem garantálják, hogy ha elmész otthonról, akkor is bent marad. Nincs kint valami melléképület, ahol melegebb van és oda be lehetne zárni? Pl. garázs, pince?

Vagy tényleg a szobakennel. Ha abba bele tudod szoktatni, az lenne a legjobb megoldás.

2016. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem rossz ötlet ez a szobakennel. De tavaly volt egy alkalom, amikor 5 órára hagytam a házban egyedül, két ajtót rongált meg teljesen, az egyiken szó szerint kirágta magát. Ezért nem is nagyon gondolkodtam szobakennelben, valahogy az az érzésem, hogy azt is tönkretenné az első adandó alkalommal. Van fűtött garázsunk is, egyszer már bent hagytuk, nem kellett volna, az autó fényezése bánta. A szomszéd pedig mesélte, hogy milyen cirkuszt vágott le a kutya, mint akit nyúznak. Szóval most elég tanácstalan vagyok. Kivittem már a benti fekhelyét, betettem a házba leghátra a kedvenc játékát. Bekúszott (!) érte, majd kitolatott, és ennyi volt a legtöbb idő, amit bent töltött. Arra is gondoltam, hogy a kutyaház nem az ő mérete, és ez a baj. Ahol vásároltam, elmondtam a kutya méreteit, én az XL-est akartam venni, az eladó meggyőzött, nem kell akkora, amekkorába a kutya álló állapotában beférne, elég az L-es méret, mert úgysem elnyújtózva alszik majd, hanem "kakóscsigába". Ezt a típust vásároltam [link]

Na most a kutyám 85 centi hosszú, és 52-53 centi a marmagassága. Na most ha megnézitek a kutyaház méreteit, hát lehet nem kellett volna hagynom, hogy rádumáljanak az L-esre. Jó, persze ha összetekeredve fekszik, akkor sokkal kisebb, de nem lenne alap, hogy kényelmesen be tudjon menni (csak lehajtott fejjel fér be), és akár megfordulni is a házába?

2016. dec. 14. 20:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Javítsatok ki ha tévedek, de nekem ez szeperációs szorongásnak tűnik.


Belső körben azt javasolnám, hogy fokozatosan szoktasd az egyedülléthez, és előtte fárazd ki rendesen. Ha ez negvan, akkor először 10-15 percre, majd fokozatosan növelve az időt egyre tovább hagyd egyedül. A legbiztosabb szerintem ha szobakennelve lenne hagyva.

Boxok közül szerintem ez a legstrapabíróbb:

[link]

Elég drága, de használtan lehet olcsóbban is venni.

2016. dec. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Van egy érzésem, hogy amikor magára hagyod az udvaron, nem a kutyaház használata lesz a legnagyobb gond.

Szobakennel, és kezd el szoktatni a használatára és arra, időnként magára is marad. Nem fog gyorsan menni, ha idáig állandóan vele voltál.

2016. dec. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem értem, mit szobakenneleztek, amikor már fent érthetően leírta, hogy szétszedi a lakást.


A kutya, ha fázik, összegömbölyödik. A kutyatartók nagy része ezt nem hajlandó megérteni, és hatalmas nagy házat vesznek a kutyának, amit nem tudnak befűteni a leheletükkel. Ha egy gazdasági udvarban lakik egy kutya, és a szalmakazalba kapar magának odút, akkor az is csak akkora, hogy összegömbölyödve elférjen, a bejáraton meg kúsznia kell. A rókaodú is ilyen elvek alapján készül.

A hozzá nem értők számára kicsinek tűnő ház mellé meg - ha nem tudja otthagyni a kutya, kennel vagy lánc miatt -, akkor kell egy akkora tető, ami szárazon tartja a helyet, ahol kinyújtózva fekhet, ha nem fázik.


Valószínűleg a bejáraton lévő átlátszó dologtól fél. Ezt levéve kellene hozzászoktatni. (Bár ehhez nem ideális most az időjárás, de jobb lehetőség híján csak ez marad.)

2016. dec. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a te válaszodat is # 6-os válaszoló. Igen, én sem értek a kutyaházakhoz, mióta csak megvan, azon bosszankodom, hogy talán kicsi neki. Összegömbölyödve viszont tuti fix, hogy beférne. Az a műanyag ajtó, ami rajta van, hajlékony, felemeltem a kutyaház tetejét, és beszorítottam alá, hátha az zavarja, de akkor sem akart bemenni. Az a szomorú, hogy ahol vásároltam, ott ezt is megmondta az eladó. Azt mondta, ha "kanapékutyám" van, akkor az életben nem fog bemenni abba a házikóba. Nevessetek ki, de már arra is gondoltam, hogy becipeljük a kutyaházat az előszobába egy időre, hátha bent a házban könnyebben beleszokna. Egyszerűen semmi jobb ötletem nincs. Sehogy sem tudom beleparancsolni. Pedig úgy általánosságban szófogadó, jó kutya, de ez a szeparációs szorongás borzasztó.
2016. dec. 15. 08:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld ki, hogy egy darabig napi rendszerességgel a házában kap valami kaját. Olyasmit, amit szeret, és amivel nem tudja nagyon összekenni a belső teret. Ha nem akar bemenni enni, akkor egy etetést kihagysz, és a továbbiakat is csökkented, pár alkalom után rákényszerül, hogy bemenjen.

Gyorsan hozzá fog szokni, hogy semmi baja nem lesz bent, és egy idő után talán arra is rájön, hogy jobb ott feküdni, mint kint.

Én így próbálkoznék.

2016. dec. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kutyakennelt nem tudja szétrágni, nincs mit pusztítani. Max ugatna.
2016. dec. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Ja, te szobakennelen ezt a kis ketrecet érted? Azt hittem, a szoba egy részét lezáró rácsról van szó.

Hát, aki ilyenbe zár egy kutyát, az megérdemelné, hogy őt zárják bele, és ki se engedjék húsvétig.

2016. dec. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!