Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi miatt járhat ki a kiskutyám...

Mi miatt járhat ki a kiskutyám olyan sokszor pisilni? Felfázásra gyanakszom, ez esetben mit tegyek azon kívül hogy elviszem állatorvoshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ezen a héten szerdán vettem a kiskutyám, ő egy dalmata, és még csak 7 hetes.

Már tegnap is nagyon sokat kellett kivinnem pisilni, és sokszor, kb 5 percenként bepisilt. Ma már úgy tűnt kevesebbet kell kimennie, de akkor egyszerre vagy 2-3x pisilt, és már csak 3x pisilt be. De most este a párom vitte ki pisilni, és szerinte fehéres volt a pisije, ezt mi okozhatja, esetleg felfázhatott?

Tudom hogy a dalmaták alapból nagyon fázósak, de mit tehetek azért hogy mihamarabb elmúljon a felfázása, természetesen azon kívül, hogy holnap elviszem állatorvoshoz?

Szeretném ha minél előbb meggyógyulna, nem szeretném elveszíteni. :(



2016. dec. 15. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Már az indokolja a sok pisilést, hogy kiskutya a kutyád. Nekem van egy mentett kutyusom, 6 hetesen került hozzám, és mivel bent alvós kutya, kb. az első együtt töltött hónapunk úgy telt, hogy éjszaka 2-3 óránként jártam vele ki pisilni. Na de az 5 percenkénti pisilés abszolút nem normális.

Hol tartod a kutyusod? Kérlek, mondd hogy az a picurka ilyen hidegben nem kint van!

2016. dec. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia!

A kicsi bent van velünk a szobában természetesen. A tegnap éjszaka úgy telt, hogy 2-3 óránként felkelt, én pedig kivittem pisilni.

Igen tegnap többször is volt hogy 5 percenként pisilt. Ma már szerencsére nem volt ilyen, egyedül az aggaszt hogy a párom szerint fehéres volt a pisije.

Ezen kívül azt látjuk még, hogy rengeteget iszik, ez normális?

2016. dec. 15. 22:18
 3/12 anonim ***** válasza:

Allatorvos látta? Az oltasok miatt mostanában úgyis gyakori vendégek lesztek.

Az rn kutyusom is az elején nagyon sokat pisilt, de piciket. Nem tudta tartani és engedte éppen ahol volt.

Bár azért nem 5percenkent.

Most 5 hónapos, kinti benti. Tehát nem tudom meddig bírja konkrétan, gyakran kimegy akkor is ha nem pisil, de az éjszakat már kibírja régóta. /10-től 6-7ig /

2016. dec. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon pici még. Nálad sem lehetne ennyi idősen. Azért mindenképp lássa orvos, ki tudja milyen körülmények közt volt a szaporítónál. Ne járj úgy, mint a yorkis kérdező.
2016. dec. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2016. dec. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akitől vettem, az beoltatta 6 hetes korában a kicsit, de én még nem vittem el itthon dokihoz, de holnap biztos, hogy azonnal megyek vele.

Ma már nem pisilt 5 percenként. Az aggaszt, hogy a párom szerint, most este fehéres volt a pisije, ez mi miatt lehet?

Felfázhatott, vagy esetleg a multivitamin miatt van, amit kap?

És ha felfázott, mit tehetek még itthon érte?

2016. dec. 15. 23:02
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha valóban felfázás, akkor házilag az ellen nem tehetsz semmit, majd a doki ad rá gyógyszert, ha szükséges.
2016. dec. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

Első válaszoló vagyok. Nálunk is volt fehéres pisi. Azonnal hívtam a dokit, rohantam hozzá, kiderült, a kutyának semmi baja, a fehérjedús kajától pisilt fehéret. Amíg nem került hozzám, csak az anyjától kapott tejet, és moslékot(!) kapott, nem volt a minőségi kajához szokva. Nálam azonnal husit kapott, és doki ajánlására minőségi tápot, mert tényleg ramaty állapotban volt a kis lelenc gyerekem, valahogy muszáj volt elérni, hogy a korának megfelelő fejlettsége legyen. A fehér pisi jelezte, hogy egy kicsit sok a fehérje. Ekkor visszavettem, a táp mennyiségéből.

Persze nem biztos, hogy nálatok is ez a helyzet, érdemes lenne, egy dokival megnézetni. Az oltási programja miatt most úgyis többször kell mennetek.

2016. dec. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ja és igen, kiskutyánál általában normális, hogy sokat iszik, ettől persze sokat is pisil, így lehet, hogy az 5 perces pisik is a "hobbi ivástól" voltak.

Felnőtt kutyánál viszont bajt jelez, ha indokolatlanul sokszor látod inni, sajnos ez is saját tapasztalat. :/

2016. dec. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ez a fehérjés dolog nagyon megnyugtatott mert sajnos ma nem rendelt a helyi állatorvos, így nem tudtam elvinni.

De ma már nem is pisilt annyit, bepisilni is csak egyszer pisilt be mert a játék hevében elfelejtette jelezni, hogy ki kell mennie.

Nagyon valószínű, hogy nála is ez a fehérje dolog volt, mert eddig hat hetes koráig az anyja etette, utána viszont nem tudom mit adhatott neki az akitől vettem. De én minőségi kutyatápot adok neki, meg mindig kap egy falatot a kajámból, és úgy tűnik hogy nagyon egészséges és életvidám kölyök. :3

2016. dec. 16. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!