Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a közép ázsiai juhász...

Okrwdw kérdése:

Milyen a közép ázsiai juhász jelleme?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kutyaválasztás előtt állok. Van több fajta ami nekem tetszene, viszont van a családnak egy közeli KÁJ tenyésztő ismerőse, akinek nagyon tetszenek a kutyái és jelképes összegért kaphatnék egy kölyköt.

Ezért erről a fajtáról is szeretnék mindent megtudni, főleg olyanoktól akiknek van/volt és személyes tapasztalatot tudd velem megosztani.


Egy Cane Corsom volt, 13 évig élt szegény. Sokan mondják, hogy ha egy Corsoval bírok, akkor bármivel, a KÁJ-tól mégis félek picit. Ha elhinnék mindent amit a neten olvasok róla, akkor nagyjából így nézne ki a kép: zord, rideg, ösztönös, agresszióra hajlamos, makacs, önfejű.

Tudom, hogy ezek nem társasági kutyák, nem is ez a szerepük. Első sorban viszont mint házi kedvenc szeretnénk kutyát, ez a fajta pedig a leírtak alapján nem tűnik egy szeretgetős, babusgatós, nagyokat kirándulós, játszós, labdázós fajtának :)


Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. dec. 16. 08:12
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem, ez a fajta tényleg nem az családi kutya. Ha félnél tőle akkor ez már egy elcseszett ötlet, az a "tenyésztő" meg gondolom szapi. Szerintem egy corso jóval könnyebb eset mint egy KÁJ.
2016. dec. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

"Első sorban viszont mint házi kedvenc szeretnénk kutyát, ez a fajta pedig a leírtak alapján nem tűnik egy szeretgetős, babusgatós, nagyokat kirándulós, játszós, labdázós fajtának :) "


Jól látod a dolgot. Bár hűségesek a gazdájukhoz, de nem házikedvencnek valók, hanem területvédelemre, vagyonőrzésre. Ideális esetben nagy területe van, amit szabadon bejárhat.

Jelképes összegért? Biztos, tenyésztő az illető? Törzskönyvezett kiskutyát kapnál, tenyészszemlés szülőktől? Azért egy ilyen fajtánál kiemelten fontos lenne, hogy kiegyensúlyozott idegrendszere legyen.


Labdázós, kirándulós, játszós kedvencnek én nem választanám ezt a fajtát.

2016. dec. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A jelképes itt 100 ezer forintot jelent. Ez számomra jelképes azután, hogy egy szép, jó idegeendszerű, jó kennelből való Tosa 1500 EUR (A Tosa lett vna az A terv)

Természetesen törkönyv alap, ahogyan a szülők szűrése is.

Köszönöm a válaszokat!

2016. dec. 16. 08:35
 4/6 A kérdező kommentje:
Félreérthetően fogalmaztam :) Nem magától a kutyától félnék, hanem attól, hogy birnék-e vele, nehéz esetnek tűnik az olvasottak alapján.
2016. dec. 16. 08:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legjobb lenne a tenyésztő ismerőssel kivesézni ezt a dolgot. Való nektek avagy sem. Ő tényleg nem egy babusgatni való kutyus. Éjjel nappal "járőrözni" fog az udvaron, mert erre lett kitenyésztve (és ennél a fajtánál azért még szerecsére nem sikerült kiölni az alapjellemet). Szerintem ha inkább valami cuki házikedvencet szeretnétek válasszatok másik fajtát. Nem olcsó, de szerintem egy írfarkas kutya is szép és ő azért bújósabb. Vagy bernáthegyi, bernipásztor, leonberbi, újfundlandi, talán tibeti masztiff, de az se annyira bújós.
2016. dec. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

En is pont kutya valasztas elott allok, Cane Corso vagy KÁJ, gyerek melle.

De lehet h most haza hozok egy cuki csaladinak valot egy menhelyrol es aztan jovore veszek egy fajtatiszta kolykot h orizze a hazat majd..


En inkabb a cc fele hajlok, kezelhetobbnek tunik!

2016. dec. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!