Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak számomra ez a szaporító...

Csak számomra ez a szaporító fogalma?

Figyelt kérdés

Csak nem szeretnék félreimformált lenni.

Pontosan mit jelent az hogyha valaki szaporító?

Mert mondjuk nálam:

nem vár 2évet a kutyusa szülései között

vagy az ugynevezett kiskutyagyárak, mikor kettes rendszerezésbenegy egynégyzetméteres helyre vannak bezárva a kutyusok


és nem azt hogy valaki nem ivartalanítja akutyáját és becsúszik, mert tüzeléskor megszökik és egyszer előfordul ivartalanítás után


Na szóval ki pontosan a szaporító?



2016. dec. 16. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
A tenyésztő az akinek kennelneve van, törzskönyves gyönyörű kutyái akik szűrve vannak és kiállításra, munkaversenyre jár vele. A szuka csak évente 1x vagy 2 évente ellik, a kölykök 8 hetes korukig a tenyésztőnél vannak, minőségi tápon nevelkednek, és 2 oltással, törzskönyvvel, chippel, garanciával és szerződéssel kerülnek új gazdihoz. Az áruk 100 000ft-től kezdődik. Aki nem így csinálja az mind szaporító ezután már 2 csoport marad, a tudatos szaporító és a felelőtlen szaporító. (a tenyésztők általában nem hirdetnek, hirdető oldalakon)
2016. dec. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Ezért le fogtok pontozni, de van tenyésztő aki 100 ezer alatt ad el tökéletes kutyákat. En 70-ért vettem törzskönyves kutyát (németjuhász), kisebb kennel, de a kutyáikat szeretetben nevelik, nincs sok kutyájuk, inkább több személy van és náluk 1-2 max 3 kutya. Szóval sok híres neves tenyésztő elbújhat mellettük, ahol 10-15 kutya van kennelben tartva. A kutyáik a kiállítások/tenyészszemlék rendszeres résztvevői, külföldi versenyeken jó eredményeket érnek el a tőlük származó kölykök.

Szóval nem mindig az ÁR a mérvadó.


Egyébként a szaporításnak vannak fokozatai az én szememben is. Azt ha besikerül 1-1 alom családi kutyák esetén nem tartom főben járó bűnnek (nem tagadom nekünk is volt 2 tk-s beaglenak alma, de ha visszamehetnék az időben nem lenne. Kölykökből abszolút semmi hasznunk nem származott, inkább ráfizetés volt). Mind emellett ivartalanítás párti vagyok, a most 8 hónapos németjuhászom is ivartalanítva lett.


Aztán a következő fokozat, akinek van 2 kutyája, szereti, jól tartja őket, de évente/ 2 évente lehoz tőlük egy almot és jó pénzért eladja őket. Ez nem túl jó dolog, mert ki tudja milyen kölykök születnek. (persze ez igaz az első esetre is)


És a legsúlyosabb, ami már az állatkínzás kategória, amikor koszos, kicsi kennelekben moslékon a napfénytől elzárva tartják a kutyákat és elletik minden tüzeléskor. Itt semmi más nem számít csak a pénz. A kölyköket is oltás nélkül sokszor 5-6 hetes korukban adják új gazdihoz.

2016. dec. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

"törzskönyves gyönyörű kutyái akik szűrve vannak"

Ezt az irdatlan nagy baromságot tessenek már végre elfelejteni. Olyan NINCS, hogy egy tenyésztett kutyát szűrni kell, mert az azt jelenti, hogy nem ismerem a szülők genetikai hátterét, ésvagy sz.rok a hibás génjeikre, nyugodtan fedeztetem a szülőket vele.

A tenyésztés ott kezdődik, hogy KISZELEKTÁLOM a nem megfelelő génekkel rendelkező egyedeket, márpedig a betegséget okozó gének nem gyengén ez a kategória. És ismételten olyan nincs, hoygha én kiszelektáltam a hibásakat, akkor azok varázslaos módon újra odakerülnek. Akkor nem szelektáltam ki.

Éppen ezért kijelenthető, hogy Magyarországon gyakorlatilag tenyésztés nincs. Papíros szaporítás van, kettő nem ugyanaz, még akkor sem, ha a piár előszeretettel hívja tenyésztésnek azt, ami nem az. Nyugodtan meg lehet nézni pl. labopatkányokat, nem lesz olyan, hogy egy állatnak ismeretlen, kallódó recesszív defektusai vannak, mert azok tenyésztettek!

2016. dec. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal pl. a csípő diszplázi a szelektált kutyáknál is elő jöhet amit ha nem vesznek észre (szűréssel) akkor gyönyörűen tovább öröklődik... de biztos egész Magyarország hülye csak te vagy helikopter
2016. dec. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

számomra a tenyésztő az aki ad tk-t a kutyához.

az összes többi szaporító.


nem kell ezt több oldalon túlpörögni...

ha fél évesen még nem volt a kutya kiállításon(és nem munka) akkor már vihetnék is ivartalanítani.

2016. dec. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as kicsit el vagy tévedve. Külföldi tenyésztőknek is ugyanúgy szűretni kell a kutyáikat, mint itthon!!! De okoskodj csak nyugodtan...
2016. dec. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Véletlen alom nem létezik! Olyan nincs, hogy becsúszik egy alom! Ha a szuka tüzel, akkor őt el kell zárni, még jobban oda kell rá figyelni! A kanokra pedig különösen figyelni kell egész évben. Ha a gazda felelőtlen és alkalmatlan erre a feladatra és mégis szöknek a kutyái, akkor pedig még mindig van 2 hónapja az ivartalanításra. Olyan nincs, hogy ő nem veszi észre a vemhességet! Vagy kis kölyök szám esetén nem tesz lépéseket, ha a szuka tüzeléskor elszökött/ hozzá beszökött kan! Ez szaporítás, tömeggyártás! Hogy pénz szerzésből, tudatlanságból vagy nemtörődömségből lett-e meg, nem számít!
2016. dec. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 grainos válasza:
A válaszadók egyike sem a kérdésre válaszolt. Pedig ez egy jó kérdés lenne. Tehát mi a szaporító/szaporítás jogi dwginíciója. Azaz nem szerintem, meg nem aki nem tenyésztő az szaporító, hanem mikor törvénybe ütköző a tevékenység, mi teszi azzá, mik az ismérvek?!
2022. aug. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!