Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket van hogy a saját...

Titeket van hogy a saját kutyátok dominál le, ha igen ti hogy reagáltok rá?

Figyelt kérdés
2016. dec. 16. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Soha nem fordult még elő, tudja hol a helye. Ha veled megteszi akkor válj falkavezérré. Mást nem tudsz tenni
2016. dec. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És Ha megtenné veled a kutyád esetleg,hogy reagálnál? :D
2016. dec. 16. 19:35
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Úgy lerúgnom magamról mint a sicc, vagy elkapom a nyakánál a bőrt és félrelököm. Aztán pedig kutyasuli. Nem hiszek az agyonszeretgetős "kutyanevelésben", úgy csak elrontani lehet. Ő egy állat, tudnia kell a helyét, akármennyire is imádom.
2016. dec. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
át az enyém annyit szokott csinálni hogy "törli" a lábát ürítés után, sikerült leszoktatnom de most hogy 10 hónapos próbálkozik vele, szerencsére egy "hejj" is elég és abbahagyja. Más nincs.
2016. dec. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel megneveltem,nincs ilyen. Ha ledominálna:

- "NEM!"

- Falkából kiszorításos módszer

- Grabancánál megfogom és arrébb lököm,de nem olyan durván,mint ahogy a #2-es írja

2016. dec. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem tett ilyet még egyik kutyám sem, de ha tegyük fel próbálkozni, akkor ellökném, eltolnám, határozottan rászólnék.
2016. dec. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%

Nekünk négy kutyusunk van, de egyik sem csinált sem ilyet vagy hasonlót mivel a kér naggyal (husky ésbpireneusi) kölyökkoruk óta van foglalkozva minden nap legalább 1-1,5 órát. Javaslom neked is, hogy kezdd el nevelgetni akár otthon, akár kutyaiskola segítségével. Ha pedig bármi hasonlóval próbálkozna akkor rugdosás és verés helyett le kell nyomni a kis buksiját s földre, ott tartani két-három másodpercig és határozottan rászolni, hogy "NEM!", valamint az orrára kell koppintani.

Nem kell ahhoz feltétlen bántani egy kutyát, hogy elismerje, Te vagy a falkavezér. Egyébként meg foglalkozni kell vele/velük. Sokat. Ennyi.

(A másik két kutyusunk a négyből egyébként mentett kutyák, tacskó mixek)

2016. dec. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, próbálkoznak. Én mondjuk eleve az erősebb habitusú, emberek felé is domináns kutyákat szeretem.


A kaparást, jelölgetést, a "passzív" dominálást ráhagyom, hadd csinálja. Ha ezt letiltanám, akkor csak frusztrált és bizonytalan lenne a kutyám. Viszont volt olyan, hogy őv közben, mintegy a feltorlódott stressz levezetéseként és nyilván egy erős ledomináló jelzésként megfogta a lábamat. Azért kapásból felrúgtam, majd nekivágtam a kerítésnek és egy ideig szorongattam a nyakát, míg el nem kékült a nyelve. Majd bevágtam a kocsiba és lefertőtlenítettem a sebeimet. Ez még kamasz korában volt, azóta ezt alaposan megbeszéltem vele.

Ugyan ez a kutyám szokta néha azt csinálni, hogy ha beengedem magamhoz pihenni és leülök vagy pláne lefekszem, feljön mellém és beáll teljesen fölém mereven, feszesen és néz le rám. Ha hagynám egy darabig, akkor amikor felkelnék ő lemorogna, oda is harapna és megpróbálna lent tartani. Persze nála elég, ha erélyesebben elküldöm. Ha ez kevés lenne, nagyon megverném. Ő az eddigi talán legjobb kutyám és félre értés ne essék, nagyon szeretem. De ő egy rohadt domináns felém is, más emberek felé pedig különösen. Még fiatal, de nagy reménységem.

2016. dec. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!