Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy bolond vagy...

Lehet, hogy bolond vagy ideggyenge a kutyám?

Figyelt kérdés

6 hónapos, nagyom gyorsan lesz ideges, sokat hisztizik, kergeti a farkát. Van hogy úgy fekszik le, hogy fekszik le hogy vakarja az ágyat szét rángatja és ugatva hisztisen levagja magát.


Hisztis vagy valóban lehet idegbeteg?


2016. dec. 16. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Inkább csak nincs lefárasztva, esetleg egészségügyi problémája van, fáj vagy viszket valamije.


Az "ágyazás" sok kutyára jellemző, az enyém is szétkaparja a helyét, mielőtt méltóztatik rá lefeküdni. :)

2016. dec. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miben nyilvánul meg, hogy ideges lesz?

Nekem a leírásodból úgy tűnik, hogy egyszerűen csak egy "kamaszodó" kutya. Lassan majd elkezdi a határokat feszegetni. Nem tudom mennyit foglalkozol vele, hogy állsz nevelés téren, de próbálj vele minél többet foglalkozni, tanítani, és játszani.

Az én egyik kutyám is kaparászós ágyazós típus. Leszoktatni nem nagyon lehet róla. Nem ritka, hogy este, mikor bemegyek a hálóba, akkor még szépen a helyén fekszik, a radiátor előtt, reggel mikor kijövök hozzá, már a nappali közepén van fekhelyestől. :D

2016. dec. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sokat játszunk , tanítgatom, vannak kutya haverok is.

Abban nyilvánul meg szerintem az idegessege, hogy ha rossz /harapdal, virágokat dongoget/ rászólok akkor megjobban csinálja és ha mwgint rászólok akkor ha ott van elkezdi nyuzmi az idis kutyankat aki miatt sokszor van leszidva , mert banja ot. Megint raszolok akkor elkezdtem ugatni ledobja magát és vergődik.

2016. dec. 16. 22:20
 4/7 A kérdező kommentje:
Idos* és nem én kezdek el ugatni hanem ő :D
2016. dec. 16. 22:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem idegbetegség. Szinte látom a kutyádat magam előtt. :D

Tévedtem, mikor azt írtam, hogy majd kezdi feszegetni a határokat. Nem kezdi, már nyakig benne vagytok. Ismerős komiszság. :) Játszik, bolondozik veled, valószínű nem vagy elég határozott, mikor tiltani akarsz neki valamit, a viselkedésével pedig egyértelműen elkomolytalankodja a dolgokat. Próbálj erélyesebb lenni vele.

2016. dec. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az a legjobb amikor leszidom és utána járkAl a lakasban és látni rajta, hogy keresi mit rosszalkodhatna, lop egy zoknit vagy ha végkepp nincs semmi akkor elkezdi rágni a szék lábát :D

Azt hittem később kamaszodik majd, de inkább ez minthogy idegbajos Legyen :)

2016. dec. 16. 23:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez szimpla hiszti és neveletlenség. Vagyis nem a kutya a rossz, nem vele van baj, hanem te nem megfelelően foglalkozol vele.

Ha azt akarod, hogy valamit hagyjon abba, akkor azt érd el, ne csak rászólj. Ha téged valaki állandóan csak cs.szeget valamiét, attól te is csak idegesebb leszel. De ha kapsz egy drasztikusabb büntetést, akkor le fogsz állni azzal a viselkedéssel. De egyébként csak figyeld a kutyádat. Abba hagyja mondjuk három nap alatt a nem kívánt viselkedést az állandó rászólások hatására? Ha nem, akkor igazából te nem neveled őt, csak piszkálod.

2016. dec. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!