Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernink mellé Samoyed?

Bernink mellé Samoyed?

Figyelt kérdés
2 éves,ivartalanított kan Bernink mellé szeretnék egy kiskutyát. A férjem kedvence a samoyed.Kertes ház,3 kis gyerek,macskák,baromfik...minden van. Szerintetek jó választás lenne,ha egy samoyed kiskutya mellett döntenénk? Nálunk a kutya családtag, a bernink is kinti benti kutya,még kutya ólja sincs 😀 Egy gond van,hiányolja a gyerekeket,akik egyre többet vannak a suli miatt távol. Tudnánk pótolni őket egy másik kutyával???? És erre vajon alkalmas egy Samoyed??
2016. dec. 18. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak gyerek-pótlónak kéne akkor nem. Foglalkozzatok inkább a bernivel. Mellesleg a szamojéd 200+ tól kezdődik.


Mi ez a gyerek-pótló-kutya őrület?

2016. dec. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy nem az a fajta társaság kedvelő kutya, inkább közömbös. Egy bernihez képes a mozgásigénye is óriási. Nagyon sok sétát és futást igényel. A nyarakat meg nem bírják és baromi drágák is. Nem házikedvencek hanem munkakutyák (szánhúzók) inkább valami, goldi vagy labrador lenne jó (lényeg hogy érdemes a berni energia szintjéhez hasonló energia mennyiséggel rendelkező kutyát venni)

Nem lebeszélni akarlak de gondoljátok át még 1x

2016. dec. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 vagyok igazából hülyeséget mondtam mert a goldinak és labinak nagy mozgásigénye van, viszont a másik kutya nem fog vele foglalkozni az a ti feladatotok.
2016. dec. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1. Válaszoló..nem értettél meg...foglalkozom a kutyával, a férjem is,nincs elhanyagolva,a feneke is ki van ny..va neki. Jobban él mint némelyik ember. Imádja a gyerekeinket,az a fajta játék hianyzik neki,amit a gyerekeimtől kap. Órákig kószálnak,homokozik velük,ezt szó szerint kell érteni! Ez nem olyan mint ha elviszem sétálni,vagy a férjem focizik vele,azt is imádja. A gyerek mint olyan,azok társaságát hiányolja,és szomorkodik utánuk,percre pontosan tudja,este mikor jön a lányom a busztól,percekkel előtte már kimegy a kutya a kapuba. Szóval hiába is játszanál te vele még többet,az neki nem olyan. Nagyon okos,hozzánk van nőve. Ezért gondoltunk másik kutyára is,hátha pótolná őket. Értesz így??? Mielőtt leoltod az embert,olvasd át 2x mit kérdez a másik.
2016. dec. 18. 18:30
 5/8 A kérdező kommentje:
Az meg kedves eggyes téged ne zavarjon,mennyit tudnánk egy kutyáért kifizetni. Szóval nem a saját gyerekeink helyett akarunk magunknak kutyát,hanem a Berninknek szeretnén egy társat,barátot,aki esetleg pótolja a gyerekeinket. Ennél jobban nem tudom megértetni veled. 😁
2016. dec. 18. 18:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeitek nem pótolja egy másik kutya, de ettől még valószínűleg örülne a berni egy játszótársnak. Bár én inkább egy másik bernit, vagy labradort, golden retievert választanék mellé, nem samoyed-ot.
2016. dec. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sejtem,hogy teljesen nem pótolhatóak,de hátha jobban érezné magát. A macskákat szokta zavarászni,de sok szaladást,nyálazást azok se tűrnek el. 😀
2016. dec. 18. 19:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért érdemes arra figyelni, hogy a Samoyed mozgásigénye sokkal nagyobb mint a Berninek és hiába a nagy kert, másik kutya akivel játszik. Vele foglalkozni kell, szellemileg és fizikailag is lefárasztani.
2016. dec. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!