Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhászt lakásba? (Többi...

Németjuhászt lakásba? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék egy Németjuhászt de mi emeletes házba lakunk. Én még iskolába járok ezért reggel 8-tól 3 óráig vagyok suliba. Tudom, hogy le kell vinnem sétáltatni, pisilni, játszani vele stb. Lift az meg van szóval ezzel sincs gond. Nem hinném, hogy éretlen lennék egy kutya tartásához. Most lenne először kutyám. Kiskorom óta szeretnék egyet. Ha a nyár elején megvesszük a kutyát akkor a nyáron még be tudom tanítani a szobatisztaságra nem? Erkélyünk is van de oda nem engedném ki sőt nem is szabadna. Vállalom a felelősséget érte meg minden. Az lenne a kérdésem, hogy a nyár elég lenne a tanításra? Valamint szeretnék infókat a kutyáról, nevelési tanácsokat. Azt, hogy az én helyembe mit csinálnátok. Rossz kommenteket nem kérek (pl: te még éretlen vagy ehhez..)
2016. dec. 18. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

A Németjuhász pont nem való lakásba, keress más fajtát, ha kutyát szeretnél.

Nem csak játszani kell vele és sétálni. Futtatni, nagyon nagy mozgásigénye van, úszni is szeret.

2016. dec. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
70%
te még éretlen vagy ehhez.
2016. dec. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

A kérdésed alapján kb 13-15 évesnek tippellek. Nekem is németjuhászom van kertes házban hidd el nem kis munka lefárasztani. Lakása abszolút nem ajánlanám. Ha unatkozik ne aggódj talál elfoglaltságot magának. Mivel nagyon fiatal vagy kb. gimis ki tudja merre leszel 3-4-5 év múlva. Érettségi, egyetem mellett lesze annyi időd a kutyára, hogy az neki is jó legyen. Egy németjuhász amúgy sem egy kezdő "gyerek" kezébe való. (bocsi, de ez az igazság). Mi lesz akkor, ha valahányszor elmegy valaki az ajtótok előtt ugatásba kezd? zengni fog az egész ház, amit a szomszédok valószínű nem tolerálnának. Akkor mi lesz? megy a menhelyre, mert felelőtlenül magadhoz vettél egy olyan kutyát, amihez még nem nőttél fel??

Tudnál takarítani akár mindennap? mert a németjuhász durván hullajtja a szőrét. Heti 1-2 kutyasuli? Kérlek gondolg át még 1x annyi más cuki kutya van, akik jól megvannak lakásban, de egy németjuhásznak az kínzás lenne. Ő inkább kinti-bent, kinti kutya.

2016. dec. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
94%

Nem szeretnék sértő lenni, de persze rendben van hogy régóta szeretnél kutyát,de hatalmas felelősség, ha látod te is, hogy nem emeletes házba való akkor utána hova fogod tenni? Egy kutya lelki sokkot él át, ha utána elszakítják azoktól az emberektől akik mellett felnőtt. Ráadásul egy kutya, főleg amikor kölyök rengeteg kárt tud csinálni, főleg ha sokáig van egyedül, tönkretesz dolgokat, valamikor drága dolgokat is. Lehet hogy ezt hamar megelégelik a szüleid. Azért ajánlják a Németjuhászt kertes házba, mert letudja vezetni az energiáját a szaladgálással, egyéb játékokkal. Illetve ha úgy alakul, hogy otthon van egyedül egy ilyen nagytestű és igényű kutya akkor lehet,hogy szép nagy csomagokat fog hagyni, akármennyire is leviszed amikor épp ráérsz nem biztos, hogy mindig vele tudsz lenni.

Azért szoktak kistestű kutyákat vinni lakásba,mert kevesebb séta nekik így soknak számít, persze azokhoz is sok felelősség kell. Egy nyugodtabb típusú kutya lenne lakásba való, aki nem szed szét mindent.

De a te döntésed, ez meg az én nézőpontom.

Pár link,ami hasznos lehet

[link]

[link]

[link]

(Volt régen egy jó oldal,de nem találom:))

2016. dec. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Német juhász nem éppen lakásba való fajta,már a szőr hullást tekintve sem,gyereknek sem való,mert te az vagy.Most sok szabadidővel rendelkezel,később mikor egyetemre mész vagy dolgozni akkor mi lesz a kutyával?

Napi 3 séta kell reggel,suli/munka után jó 2-2,5 óra, aztán este 10 körül egy 20 percre még le kéne vele szaladni.Sőt a kutyasuli is ajánlott,mivel munkakutya.


Te ehhez éretlen vagy, érződik az írásodból.


Inkább vmi kisebb testűt válassz,ha esetleg kevesebb időd jutna rá akkor ne bolonduljon meg,mert egy munkakutyával élete végégi foglalkozni kell keményen.

2016. dec. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Azzal még kiegészíteném, hogy jó oké kölyökkorban elég neki a séta, de felnőtt korában a 2-2,5 óra után még körberöhög és viszi a labdát, egyéb játékot. Futtatni kell, más kutyákkal kell hogy játszon!!
2016. dec. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

A német juhászkutya munkakutya. Nem csak sétáltatni és játszani kell vele, hanem kutyaiskolába járni vele, képzésre, tréningre, aktív éveiben végig lehetőleg.

A lakás egy merő szőrtenger lesz mellette.

A szobatisztaságra nem betanítani kell egy kutyát, hanem kiskorától sétálni vinni, eleinte kb. 2 óránként, fokozatosan növelve a séták között eltelt időt, felnőttként napi minimum háromszor, inkább négyszer. Így egy normális kutya magától szobatiszta lesz néhány hónap alatt, de nem garantált, hogy nyár végére az lesz teljesen.

Nem tudom, hány éves vagy, de gondold át a következőket, és válaszolj rájuk:

- mennyi pénzt szántok a kutya megvásárlására?

- mennyi pénzt tudtok szánni rá havonta?

- hogyan képzeled a sétákat naponta? Mikor, mennyi időre vinnéd le?

- a kutya nevelésében a szüleid segítenének? (Gyerek nem valószínű, hogy egyedül boldogulni fog egy kamaszodó német juhásszal).

- kutyaiskolába hordanád rendszeresen, mondjuk heti 1-2-szer? A kutyaiskolát is ki tudnátok fizetni?

- mi történik a kutyával, ha lázas beteg vagy, vagy eltörik a lábad? Lenne, aki leviszi napi háromszor legalább?

- mi történik a kutyával, ha nyáron nyaralni mész, vagy táborba, osztálykirándulásra?

- mi történik a kutyával, ha továbbtanulsz, egyetemre vagy főiskolára mész, vagy dolgozni kezdesz?

- mit teszel, ha a 8 hónapos kutyád rád mordul vagy odakap, netán megharap?

- tisztában vagy azzal, hogy amíg a kutyád él, soha nem alhatsz reggel sokáig, mert hétvégén, szünetben is ugyanakkor le kell vinni, amit sulinapokon megszokott?

- mivel fogod etetni a kutyát?

- szüleid is szeretnék a kutyát, támogatnak benne? Ha állatorvoshoz kell vinni vasárnap este ügyeletre, hirtelen betegség vagy sérülés esetén, el fogják vinni, és ki fognak fizetni akár 50-100 ezer Ft-ot a kezelésére?


Tessék, válaszolj ezekre, máris bizonyíthatod, hogy nem vagy éretlen rá, illetve meg tudjuk mondani, hogy ajánlott-e nektek kutya vagy sem, illetve német juhász vagy más fajta.

2016. dec. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Milyen kutyafajtat ajanlanatok ami kozepes meretu esetleg vagy kis meretu? Nekem nem az a nagyon cuki kutya a tipusom mint a yorkshie. Beagle nem mi?
2016. dec. 19. 07:19
 9/13 A kérdező kommentje:
Vagy nagytestu kutyakat emeletes hazba?
2016. dec. 19. 07:25
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Közepes-kis méret: közép uszkár. Nagyon intelligens, okos kutyák, és a szőre sem hullik. Cserébe kozmetikázni kell.

Vagy francia bulldog: viszonylag kis mozgásigényű, csak lakásban tartható. A nagy meleget nem bírja, és beteges fajta, ezért csak megbízható tenyésztőtől szabad venni, ára igen magas (250 ezertől).

Vagy: menhelyről egy közepes termetű, nyugodt, lustább természetű, fiatal felnőtt.

2016. dec. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!