Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon elrontottam a vásárlást?

Nagyon elrontottam a vásárlást?

Figyelt kérdés
Ráírtam egy pár tenyésztőre: Egy kis bemutatkozás, majd rákérdeztem az árra. Most olvastam, hogy ez egy hatalmas bűn. Most már ne számítsak semmi jóra?

2016. dec. 18. 23:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

De ne ám , semmi, de semmi jóra. Azt kellett volna írnod, hogy a pénz nem számít, kerül amibe kerül, ha 2 millió a tacskó azt is megadom.

Létezik protokoll ?

2016. dec. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%

Röhej. Már nem a kérdésed, hanem az, hogy tényleg van ilyen.


Komolyan nem értem, a szent tenyésztők miért nem adják ingyen a kutyákat, akkor aztán több tízezer jelentkező közül választhatnák ki a legjobb gazdákat, akik tökéletesen megfelelnek a kutyának :) Most nehogy már számítson az a néhány százezer, amikor a fajta jövőjéről van szó, nem szabad anyagiakkal foglalkozni, ez nem egy kereskedelmi tranzakció. Ugye...

2016. dec. 19. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Dehogy rontottad. Tudnod kell mennyi az annyi. Akinek nem tetszik, az meg tartsa neg a kutyáját.
2016. dec. 19. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Figyelj, aki fszkalap, azza nem érdemes üzletelni, márpedig aki pusztán azért, mert megkérdezed az árat leír téged, bőven ez a kategória. Az olyat nem érdemes "támogatni" vagy megtisztelni azzal, hogy nála vásárolsz, mert az adás-vétel továbbra is legalább kétfős játék.

Olyat meg még nem látott a világ, hogy egy kutyatenyésztő pótolhatatlan lenne, magyarul nagyon ritka az a fajta, ahol csak egy tenyésztő van az országban és rá vagy szorulva.

2016. dec. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
90%
Segíts kérlek nekem is. Miért hatalmas nagy bűn ez?
2016. dec. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

Dehogy hatalmas bűn!! Ha kutyát akarsz venni valakitől szerintem jogod van tudni, hogy mennyiért adja...

Én is amikor elkezdtem levelezgetni tenyésztőkkel akkor igenis megkérdeztem az árat, mert volt egy keretem ami alá/felé nem szerettem volna menni.

Volt olyan tenyésztő aki pontos árat mondott (végül tőle vettem), volt aki kb. összeget, de volt olyan aki az üzenetem azon részét, ahol az árra kérdeztem nemes egyszerűséggel figyelmen kívül hagyta (minden másra hosszú választ kaptam). Szóval tenyésztője válogatja. Akitől vettem abszolút nem sértődött meg v pattogott azért, mert áratkérdeztem, ő is azt mondta így a korrekt.

2016. dec. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%

Nagyon sok tenyésztő van,aki nem hajlandó árat mondani,előbb menj el a helyszínre nézd meg,aztán talán ha jó fiú vagy kiböki mennyi az annyi.

Az ilyennel nem kell foglalkozni szerintem. Egy normális tenyészetben nem kertelnek, leírják/megmondják mennyi aztán mérlegelj.

Aki tenyészetből akar venni,gondolom tudja,ogy nem 10 ezer forint lesz,úgyhogy nagy meglepetés nem éri. de azért csak jó pontosan tudni,hogy mennyi lesz

2016. dec. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
98%
Mint tenyésztő írom, hogy nem bűn, hogy rákérdeztél az árra. Gondolom írtál pár sort magadról, milyen célra keresel kutyust stb. Viszont azt tudni kell, hogy nagyon sok olyan e-mail vagy üzenet jön hozzánk is, hogy "Hello, mennyibe kerül?" "Hello! Ára?" és ennyi az e-mail, se aláírás, se semmi. Az ilyenre nem is válaszolunk...
2016. dec. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolnám, hogy ez bűn. Mikor én keresgéltem a kutyámat és beszélgettem a tenyésztőkkel, ketten maguktól mondták az árat, egynél én kérdeztem rá, de nem történt belőle semmi katasztrófa. Végül attól vettem, akinél én kérdeztem meg, és nem bántam egy pillanatig sem. :)
2016. dec. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj azzal, hogy megkérdezted az árat. Arra szoktak harapni, ha csak az ár érdekel, hogy minél olcsóbb legyen a kutya, és a tenyészet, a kutyák, a munkásságuk nem is érdekel :)
2016. dec. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!