Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha azt akarják,...

Mit tegyek, ha azt akarják, hogy tűnjön el a kutyám a házból?

Figyelt kérdés

10 hónapos amstaffomat a 16 lakóból 2 ki akarja utálni, mondván, hogy harcikutya.

Semmit nem csinál, nem is ugat, nem piszkol a lépcsőházba, és amikor leviszem, abszolút nem találkozunk egy lakóval sem.

Lakógyűlésen fel fogják vetni a témát...

Hogyan védjem meg magam? Mit mondjak?


2010. máj. 2. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
csak annyit, hogy mutassák meg azt a törvényt, ami alapján nem tarthatsz kutyát ...(esetleg helyi rendelet lehet ilyen)
2010. máj. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a ház alapító okiratában nincs tiltva a kutya, akkor nemigen tehetnek semmit.


Egyébként vigyél magaddal egy kutyaszakértőt, pl az oktatót a kutyaiskolából, aki ért hozzá, a lakókkal ellentétben.

2010. máj. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A lépcsőházba mindig legyen rajta szájkosár!Az én kutyámmal sem volt soha semmi baj aztán mégis piszkáltak miatta állandóan!Kiderült hogy a termete miatt féltek tőle az öreglányok,onnantól kezdve mindig szájkosárba vittem ki a lakásból és hazafele mielött bementem a lépcsőházba mindig ráraktam a kosarat!Ettől kezdve már nem volt mibe belekötniük!
2010. máj. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindig pórázon, szájkosárral vezesd, ezt garantáld nekik, és tartsd is be! Ha ez sem elég, (igérd, és mihamarabb) csináld meg a kutyáddal az engedelmességi vizsgát, akkor nem lehet egy szavuk sem!

Ne viaskodj ellenük, mert ők többen vannak, inkább tegyél meg minden tőled telhetőt a konfliktus elkerülése érdekében!

2010. máj. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Sajnos ez kínos, kellemetlen dolog, de sokan nem szeretik a kutyákat, pláne ha harci kutya jellege van. Ez általában az adott fajta iránti gyűlöletből fakad. De előfordul, hogy puszta irigységből csinálják ezt. Tulajdonképpen ahhoz, hogy társasházban kutyát tarthasson az ember, tanulmányoznia kell a társasház ebtartásra vonatkozó szabályzatát, valamint a Polgári Törvénykönyv ide kapcsolódó passzusait. Társasházban kutyát csakis a közös képviselő engedélyével, valamint a közvetlen két szomszéd, illetve az adott lakás alatti és feletti lakások lakói engedélyével lehet tartani. Ezen engedélyezést hivatalosan aláírt megállapodással lehet elérni. Tehát amennyiben van ilyen megállapodás akkor egyszerűen nem lehet a kutyát kirakni, pláne ha nem zavarja a lakóközösség nyugalmát, a lépcsőház tisztasági rendjét nem sérti meg. Az érintett "sérelmezett" lakóknak valamiféle elfogadható "bizonyítékot" kell felmutatni, hogy a lakóközösség egyöntetűen szavazzon a kutya sorsáról. Valószínűleg az Ön esetében irigységről, fajta iránti gyűlöletről van szó, vagy az is bánthatja a két lakó szemét, ha Ön igényesen tartja a kutyust. Értem ez alatt, hogy úgymond "luxuskutyaként" tartja. Sajnos ez elterjedt dolog, hogy így piszkálják a kutyásokat, főleg akik igényesen tartják a kutyájukat.


Saját példával is tudok szolgálni: nekem is van egy kutyám 1,5 éves skót juhász, törzskönyvezett kiállításokra járok vele, prémium táppal etetem, minden oltást megkap, egyszóval sokba kerül a tartása, de én azért vettem, hogy vele foglalkozzak, életemet összekössem vele. Ez sajnos sokakból felháborodást kelt ki , hogy én hogyan merem a kutyámnak a veszettség oltáson kívűl több oltásokat beadatni, jól etetni, kiállításokra járni. Én egy kis faluban lakom, terjednek a hírek, mint egy kis társasházban. Gondolom ismerős. Vannak akik szó szerint leordítják a fejemet amikor sétáltatom, hogy miért ilyen szép a kutya, biztos bent van a lakásban, meg, hogy miből tartom el. Hisz az csak egy kutya, meg, hogy hogy képzelek kutyára pénzt kiadni. Sajnos ez van. Minálunk is már sokan feljelentgetik azokat akik igényesen tartanak kutyát. Engemet is jelentettek már fel, persze az illetékes jegyző azt mondta, ne foglalkozzak velük, nincs jogalap.


Ha Önt feljelentik, vagy inzultálják, jobb ha Ön is feljelentést tesz a település illetékes jegyzőjénél. Ilyen vitás ügyekben általában tudnak rövid időn belül dönteni, remélhetőleg jó irányba.


remélem hasznosnak találja válaszomat. Minden jót

2010. máj. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Lépcsőházban rövid póráz és szájkosár legyen rajta, akkor is ha szelíd a kutyád (az előítéletek miatt) és így nem köthetnek beléd, az előírásokat betartod. Ha netán olyan házban laksz ahol lift van, így hogy szájkosár is van rajta de esetleg épp jön valaki, légy Te az udvariasabb: mondd, hogy menjen csak nyugodtan, bár semmi baj a kutyusoddal, szelíd, de az elvárások és előítéletek miatt nem szállsz be velük a liftbe. Hidd el (tapasztalat) lesz lakó aki melléd fog állni, hisz látják, hogy Te mindent betartasz és a kutyád sem egy "veszedelem". Egyébként borzalmas és elkeserítő, hogy milyen emberek vannak:(
2010. máj. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
nehéz kérdés... bár neked van igazad, de a saját nyugalmad érdekében, ha tudsz, én mégis azt mondanám, hogy próbálj meg olyan helyre költözni, ahol nem ilyenek. Nekünk hasonló volt a helyzet, vettünk egy vadiúj lakást, újépítésű házban, az elején minden jó volt, csak fiatalok laktak a házban, nem volt gond... aztán szép lassan cserélődött a lakóközösség, beköltöztek a középkorúak, idősebbek, na nekik már mindennel bajuk volt :( És hiába ez volt az első lakásunk, nagyon szerettük, de úgy döntöttünk, hogy elmegyünk békésebb helyre. Egyszerűen nekem nem kellett az a stressz, hogy tudjam, hogy aki szembe jön a lépcsőházban, az utál... így kiköltöztünk vidékre, ahonnan macerás bejárni, a ház sem a legszebb, de legalább békén hagynak. Az embernek nagyon meg kell néznie, hogy hol lakik, én az új házat már direkt úgy kerestem, hogy olyan települést néztem, ahol nem inzultálják a kutyásokat... nem volt egyszerű döntés, de úgy gondoom, hogy hosszú távon megérte.
2010. máj. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én azt csináltam hasonló helyzetben(bullterrierem van),hogy szépen eladtam egy roma családnak a lakást,a rosszabbik fajtából.Piálnak,hangosak,terrorizálják a lakókat stb.

Mondtam nekik költözéskor(mármint a lakóknak),hogy na ezeknek ugassatok.

Mit ad Isten ,pár hónap múlva összefutottam az egyik olyan lakóval,akinek legnagyobb pofája volt a kutya miatt.

Miközben mesélte a házban történő dolgokat,hogy nincs pihenésük stb.akkor én röhögve mondtam neki,hogy tehetnek egy szívességet,én jól szórakozom rajtuk,fogták volna be a pofájukat a csendes,képzett kutya miatt,így jártak.Elsírta magát.


Én felvetném ezt az alternatívát a lakógyűlésen,mindig bejön.

2010. máj. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nincsen szájkosara,

A törvényben az van megírva, hogy veszélyes állat tartása tilos...

Emellett, megegyeztek abban, hogy garázs nem lesz, így kutya se legyen senkinek. De az őslakók mind kihaltak egy kivételével. ez az egy ember utálja a kutyámat.

A házban lakik még egy kutya, és egy macska.

2010. máj. 4. 13:29
 10/10 A kérdező kommentje:

Édesapám a közös képviselő, tehát erről ennyit.

Felettünk lakó hölgy viszi kutyasuliba hetente, ő rajong érte.

Alattunk két pici gyerek lakik, 3 és öt évesek.

Ők nem egyeztek bele, azt mondták, hogy ehhez a fajtához nem járulnak hozzá.

2010. máj. 4. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!