Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a szomszéd kutyája (kan)...

Ha a szomszéd kutyája (kan) mindig szétszedi és átjön a jogilag az őhozzájuk tartozó kerítésen, és még nekik áll feljebb, ha szólunk érte, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

2016. dec. 20. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Önkormányzat > jegyző > birtokvédelem kérése.
2016. dec. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Be kell íratni a kutyát a jogi egyetemre.
2016. dec. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is ez volt, 3x szóltam neki. A jegyző jó eséllyel le fogja ... az egészet. Amíg nem csinál kárt csak zavar sokat nem tudsz tenni. Ha van kár és ezt tudod dokumentálni szépen lehet így is figyelmeztetni. Ha meg nem foglalkozik vele, akkor (mivel fieetni nem fog, és senki nem fog ezzel foglalkozni) hiába jogilag hozzá tartozó a kerítés simán megcsináltathatod. Mi ezt tettük, hogy felhúztunk egy új hálót a meglévő oszlopokra azóta nem jár át a szomszéd kutyája. Olcsóbb volt mint a kár amit okoz, és úgyse tudjuk rajta behajtani.
2016. dec. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Attól hogy a kerítés az övé, a telek a tied, tehát a szomszéd kötelessége gondoskodni róla, hogy ne tegye. Sajnállak, hogy ilyen bunkó szomszédod van, én biztos nem lennék ennyire türelmes, mert a második alkalom után tettem volna vele valami olyat, amit nem lehet.

Feljelentheted birtokvédelemért, vagy veszélyeztetésért, de sajnos magyarországon sokra nem mész vele, ha meg magad oldod meg, téged vesznek elő. Mindenesetre dokumentád mindíg a dolgot részletesen, fotózd le, és a legkisebb kárt is add be bíróságra. Mivel garantáltan megnyered a kártérítési pert, a perköltség miatt előbb utóbb jobban jár a szomszéd, ha megakadályozza a kutya átjövetelét.

2016. dec. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hali! Én eltorlaszolnám. Ha kicsi kutya, akkor cserepeket, téglákat pakolnék, ha nagy rés, nagy kutya, akkor hullámpalát. Mondjuk nálunk meg a szomszéd rakott oda hullámpalát a másik oldalról, és így is átjön ide a kutya, de minket nem zavar:D Trágyázza a talajt. Ma felfedeztem a kedvelt kakkantós helyét. Amúgy jogi dolgokban sajnos nem vagyok otthon.
2016. dec. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*De a másik szomszédnál a cserepek beváltak:)
2016. dec. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Megcsinálni a kerítést?
2017. máj. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!