Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Porcproblémás kutyát lehet...

Porcproblémás kutyát lehet sétáltatni?

Figyelt kérdés
Kb. 40 kilós, és a jobb hátsó lába sántít. Elvittük orvoshoz, annyit mondtak, hogy porcproblémája van, kap zöld kagyló kivonatot. Nem tudom pontosan mi a baja, én nem voltam ott. Valószínűleg a porc van szétválva. Állandóan a kerítésre ugrál, és valószínűleg egyszer rosszul érkezett. Műteni nem műtjük egyenlőre, mert házban kellene tartani ezután, ő pedig nem bírja ki a házban, majd tavasszal megműtetjük, a hideg nem jó a műtét után. Így is ugyanúgy ugrál, szaladgál, amíg mozgatni bírja a lábát. Lehet vinni sétálni, vagy csak ártanék neki azzal?
2016. dec. 20. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Akar menni? Tud menni? A kutya érzi mennyi elég neki, vidd sétálni ha szeretne menni, majd meglátod meddig bírja. Gondolom futtatni nem akarod csórit. Fájdalomcsillapítót nem adott az orvos? Mert fájdalma is lehet.
2016. dec. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt írod, a kutya ugyanúgy ugrál, mint eddig. Akkor a séta mi a fenét változtatna az állapotán?
2016. dec. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mindig akar menni szinte, nagyon ritkán van olyan, hogy nem akar. És igen, érdekes módon ugrál, szaladgál össze-vissza, de ettől nem sok baja lesz. Viszont múltkor elvittem 2 km-t sétálni, csigatempóban mentünk, 1 óra alatt jártuk meg, és másnap nagyon sántított.
2016. dec. 20. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!