Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közép-ázsiai juhász kutyát...

Közép-ázsiai juhász kutyát lehet sétáltatni?

Figyelt kérdés

Az én aranyom most múlt fél éves,idegenekkel szemben nagyon barátságos,de minket szeret harapdálni.

Egy kis faluban,nagy udvarral rendelkező házban élünk,mégis azt veszem észre,hogy az udvaron nem tudja eléggé lefárasztani magát,bármit csinálunk.

Ezért jutott eszembe az ötlet,hogy vinni kéne sétálni.

Valahol a falu határára gondoltam,ahol nem kell rá szájkosarat rakni.

Attól félek viszont,hogyha hozzászokik a sétához,akkor később ki fog szökni,amivel már lehet gondunk.Illetve,hogy hogyan viselkedne más emberekkel?Mint említettem kerítésen keresztül minden idegenhez odamegy,nyalja a kerítést,dörgölőzik,de ha nem lenne köztük semmi,akkor nem tudom,hogy reagálna.Hiába töltök vele sok időt,nagyon kiszámíthatatlannak tartom a viselkedését.


2016. dec. 21. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hanem kell! Vinni. Ismerje meg a zajokat, embereket kutyákat stb. Szocializálódjon. A séta meg nem lefárasztás. Játsz vele az udvaron sokat. Am szökni nem fog a séta miatt.
2016. dec. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Idővel am változni fog. Még nagyon nagyon kölyök! De jobb az élet egy nyugis nem agresszív kutyával. A területét úgyis védeni fogja csak neveld, szokasd az emberekhez stb stb
2016. dec. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

A kutyákat sétáltatni KELL!!

Mi ez? Miért szokna el az otthontól? Egy terület védésére kitenyésztett fajta normál tartási körülmények között Szerinted szökne? Gondolkozz már el kicsit Mielőtt fel teszel egy kérdést

2016. dec. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutyát lehet és kell is sétáltatni,igen még a kertes házban élő kutyákat is. Jól látod szüksége van az ingerekre,szagokra,idegen emberekre,kutyákra,hogy jól szocilázalt legyen és a legfontosabbra a mozgásra! Önmagában ha sétálsz nem fog fáradni,mert a séta önmagában nem fárasztó egy kutyának. Ha labdázik,rongyozik akkor a határba kiviszed akkor póráz nélkül is lehet (amennyiben behívható) Trükköket is érdemes tanítani neki az agyilag jól lefárasztja.



Káj meg sosem lesz mindenki kutyája,most még kölyök még felfedez,de amikor teljesen kifejlődik 1,5-2 éves kora körül már eléggé megkomolyodnak.


Megfelelő nevelés mellett ha sétálsz akkor is láb mellett kell jönnie. Viszont ha nagyobb érdemes lenne szájkosarat rakni rá,ha bizonytalan vagy,ami gáz,mert egy gazda nem félhet a kutyájától,mindig minden körülmények között tudni kell sakkban tartani a kutyát!

Az ilyen fajták erős kezű,határozott embereknek valóak!


Ha nem vagy vmiben biztos akkor keress fel egy kutyasulit.


Egy 60 kg körüli kutyát,ha te nem fogsz tudni irányítani akkor senki.

2016. dec. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írták, nagyon fontos a séta. Nem a fárasztás miatt, hanem, hogy lásson túl a saját területén és találkozzon emberekkel és más kutyákkal.

A kutyasuli is nagyon kellene, mert meg kell tanulnod bánni vele!

Egy KÁJ nagyon nagy felelősség! Nem egy cuki mackó, mint amilyennek most látod. Fél évesen még mindenkit szeret és bújik. Aztán felnőtt lesz és elkezdi őrizni a területét. Hidd el, hozzátok senki nem fog tudni bejutni büntetlenül. Ami jó, de a vendégeid sem lesznek biztonságban, ha nem fogod tudni megfelelően kezelni.

A kerítés legyen szökésbiztos. És tényleg érdemes hozzászoktatni a szájkosárhoz, mert később nem lesz majd tanácsos enélkül sétáltatni.

Ha baj van, egy 60-70 kg-os kutyát nem fog vissza senki.

Egy barátomnak ilyen kutyája van, a saját gyerekei a hátára fekhetnek és benyúlhatnak a szájába, de ha vendégük van, akkor a kutya megy a kennelbe, mert nem kockáztatnak. Pedig ha valaki, akkor ő ért a kutyákhoz.

Emlékszem, hogy még kicsi volt a kutya, együtt sétáltattuk és azt mondta, hogy kihasználja az utolsó lehetőségeket a póráz nélküli sétákhoz, mert pár hónap és már nem lehet csak úgy sétálgatni vele. Így is lett.

Egyébként szuper jó kutyák, ha valaki megfelelően bánik velük.

A fél éves aranyod még azért most nem fog megenni senkit :)

2016. dec. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó tanácsokat,lehet,hogy nem ő a nehezen kezelhető,csak én álltam rosszul a dolgokhoz.Ez esetben inkább engem kell tanítani :)
2016. dec. 21. 21:23
 7/7 csenerezi válasza:

Igen, a kutyasuliban téged tanítanak, hogy hogyan neveld, irányítsd a kutyát.

Nagyon ajánlok én is egy jó oktatóval rendelkező sulit.

Egyertétek minden jóindulatú tanáccsal, azt tapasztalom én is, amit a többiek írnak.

Most még cuki maci, de később erős területvédő és nem fogad el mindenkit.

Nem is tudok mit hozzátenni, amit a többiek írtak, viszont megerősíteni mindenképpen.

Bár már régi ez a kérdés, de ha valaki újra olvassa, ahogy én most is, akkor legalább több infó lesz erről a témáról.

2020. márc. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!