Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak a "Lábhoz" parancsot, ha fáj a kezem a póráz visszahúzásától/rántásától?

Figyelt kérdés
A "Lábhoz"-nál én a séta közbeni láb mellett menést értem. Ne szaladjon előre, vagy ne maradjon le, hanem menjen mellettem.

2016. dec. 22. 10:28
 1/10 A kérdező kommentje:
Apró kutyakaja a kezemben jó megoldás lehet? egyrészt érzi a szagát, másrészt, ha visszajön, adhatok neki parancsszó után.
2016. dec. 22. 10:34
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem kell neki parancs feltétlenül. Ha kitartó vagy, egy idő után rá fog jönni, mit szeretnél. Elég hatásos tud lenni a megfordulós módszer. Ez pl elég jó videós segítség hozzá: https://www.youtube.com/watch?v=sFgtqgiAKoQ


Én ezzel elég jó eredményeket értem el, de nem megy egyik napról a másikra. Így húzni, rántani se kell, kíméled magad és őt is.

2016. dec. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez jónak tűnik! Ki is próbálom, max fél óráig egyhelyben toporgunk, amíg meg nem tanulja :)


Köszi!

2016. dec. 22. 10:50
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem jó dolog sétánként vagy 10* elismételni a lábhoz szót? Persze ilyenkor húzom is vissza rögtön, tehát nem a levegőbe beszélek. De van, hogy mégis rángat előre.
2016. dec. 22. 10:51
 5/10 anonim ***** válasza:

Persze, kicsit kínos lesz fordulgatni vele, de kit érdekel :D. Még mindig jobb, mint rángatni ezerrel. Idegesíteni fogja, hogy nem haladtok, a jutalomfalatra meg rákattan, és úgy fog melletted sétálni, hogy bámul. Mókás látvány.


Én sosem mondtam neki, hogy lábhoz, azt inkább, amikor behívom, vagy csak a lakáson belül magamhoz akarom hívni. Nem mintha értené a szó jelentését, de amikor pórázon gyakorolok vele (mert még ő sem tökéletes, fordulgatás ide vagy oda), esetleg rászólok, hogy nem, ha húzna.

2016. dec. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

jutifali, ha pl csak mezőn sétáltok és csak akkor kell, ha jön szembe valami.

amúgy meg szimpla rászólás, oldalba bökés.

(+lehet, hogy nekem vannak csodakutyáim, de pl ha érzik, hogy mérhetetlenül csalódott vagyok, amiért így viselkednek, megemberelik magukat és nem húznak)

2016. dec. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek érdemes jutifalattal is megkínálni?
2016. dec. 22. 13:57
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez az oda-vissza fordulas bevalt! Egy seta tobb eredmenyt hozott mint egy het "labhoz" rangatas. 😀
2016. dec. 22. 17:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Örülök :) Jó kis sikerélmény lehetett.
2016. dec. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kutyaiskola, akkor nem tudod a kutyát elrontani, ha rosszul nyúlsz hozzá
2016. dec. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!