Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok arról, hogy az...

Mit gondoltok arról, hogy az állattartást engedélyhez kössék legalább kutyáknál? Úgy, mint a jogosítványt?

Figyelt kérdés

Kötelező legyen valamilyen oktatáson résztvenni, különben bűncselekmény kutyát tartani. Szerintem nagyon jó lenne, mert sokan nem kezdenének bele, már csak a macera miatt sem. Aki meg valóban akar kutyát tartani, annak végképp hasznos lenne.


Kifejtett, indokolt "jó lenne" és "nem lenne jó" válaszokat várok.


2010. máj. 3. 09:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem hülyeség,egyszerűen rendesen utána kéne járni hol bánnak roszsul a kutyával és megbüntetni az ilyen embereket, akkor nem lene ebből probléma..

Most ha a 10 éves kisfiú akar kutyát magának akkor menjen el tréningezni?

2010. máj. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos ez nem megvalósítható, de biztosan hasznos lenne.
2010. máj. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%

Én nem tartom jó ötletnek. Vegyük a végleteket 5 éves kisfiú vagy a 80éves egyedül élő nagymama aki fél a betörőktől. Ezek nem fognak oktatásra járni egy kutya miatt. Mellesleg meg ki ellenörizné a kutyajogsit? Ugyanaz aki a tartási körülményeket. Mert hozzáteszem,nálunk még senki nem ellenörzött tartási körülményeket,pedig 5 kutyánk van,bár úgy élnek mint a kis királyok,de az most más tészta. Senki nem ellenőrizné...mellesleg az oktatás biztos pénzbe kerülne,és sok ember kutyára is sajnálja a pénzt,hát még egy oktatásra. Arról nem beszélve, hogy nincs is pénzük az embereknek.

Azt már jó ötlet lenne,ha minden háznál ellenöriznék a tartási körülményeket,és az óvodákban,iskolákban oktatnának felelős állattartást,környezetvédelmet. (nem csak ismeretet)

2010. máj. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is hülyeség, mert attól, hogy valaki részt vesz egy oktatáson, ugyanúgy kínozhatja a kutyáját. Aki meg felelős állattartó, az úgyis utánanéz, hogy mit hogy kell csinálni.

Az első válaszadóval meg annyiban nem értek egyet, hogy egy 10 éves gyereknek valószínűleg van szülője, aki felelős érte, úgyhogy ilyen esetben a szülőnek kéne oktatásra is járnia.

Elrettentően kéne inkább büntetni az állatkínzást, nem pénzbüntetéssel, hanem börtönnel. Aki szándékosan bánt egy állatot, meg is érdemel szerintem legalább 30 napot.

2010. máj. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Abban egyetértek, hogy a mai M.o.-i helyzetben nem kivitelezhető, de az elméletet helyesnek tartom. A prevenció a leghatásosabb módszer. Egy csomó állat megmenekülne a kínzástól, és az elhanyagolástól.


Miért ne lehetne egy gyereknek is oktatáson résztvenni? Korcsoportok szerint lenne az oktatás 3-6, játékosan, 6-12 kicsit már tudományosan, de sok képpel játékos elemekkel a kutyatartásról. Nagyobbaknak meg már lehet beszélni a ma élő módszerekről is stb.

2010. máj. 3. 09:16
 6/22 anonim ***** válasza:
77%

Na de hogyan határoznád meg, hogy mi a követelmény? Még a kutyások sem értenek egyet abban, hogy hogy kell nevelni egy kutyát, mit kell tudnia egy kutyának, milyen a jólnevelt kutya, még egy kutyasulin belül is megy a vita erről, akkor nem tartanám szerencsésnek, hogy mondjuk valaki kitalálná és törvénybe iktatná, hogy X kutyaiskola módszereivel levizsgázva lehet csak kutyát tartani, ha valakinek Y módszerek jobban tetszenek...

Azt se lehet meghatározni, hogy ki mivel etesse a kutyáját, van, aki a nyers húsra esküszik, a másik a száraztápra, a harmadik a házikosztra, szóval nincs egyforma vélemény ezekkel kapcsolatban. Persze lehetnek minimum szabályok, de azok annyira általánosak, hogy minden kutyára tuti, hogy nem alkalmazhatóak.

2010. máj. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%

Ez nemcsak Mo-n, de bárhol a világon kivitelezhetetlen most és a jövőben is. Innentől fogva nincs értelme a kérdésnek, ha gyakorlatban nem létezhet... Mért nem lehet megvalósítani? A világ működését kell érteni, a széles tömegeket, társadalmat érintő kérdésekben a többség véleménye a döntő, és ezt törvénnyel nem tudod megváltoztani, mert pl 100000 ember azt mondja nem, és csinálj velük amit tudsz... és semmit nem tudsz, mert a tömeg ereje akkora, hogy szétverik még a rendőröket is, büntetés nem fizetik be, börtönben nincs annyi hely, stb. Kb mint a dohányzás: káros, az államnak ráfizetés, mégsincs betiltva, mint a drogok. Az ok ugyanez, sokan csinálják.

Kutyajogsi nem lesz.


Deha már itt tartunk, mit csinálsz a bevezetés után a többszázezer kidobott kutyával? Mert ugye az is biztos, hogy az lenne. Ez meg a fagyi visszanyal esete.


Szóval legközelebb gondold át, mielőtt írsz valamit. Szóban lehet jól hangzik, de legyünk REÁLISAK, necsak álmodozzunk.

2010. máj. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

Én 14 éves vagyok,de leírnám a véleményemet,remélem nembaj:

-Úgy gondolom,hogy részben jó ötlet,részben pedig nem.

Hisz ebben is lehetne úgyan úgy csalni,mint a jogsiban (gondolok itt a pénzre!!).

És ügye ebben emberek dolgoznának és az emberek nem ingyen dolgoznak,magyarul:fizetős lenne.

És van sok olyan gazda akinek nincs pénze,de mégis nagyon jó helye van az állatnak!


Igen a másik az,hogy elég sok nevelési módszer van.


És.hogy ellenöriznék??

Az utcán megállit egy kocsi:

"kutyarendőr" felirattal és mondja,hogy vegyem elő a kutyajogsim??Vagy kutyaigazolványt vagy mi??


Szerintem nem megoldható az ötlet és nem minden esetben átgondolt.

2010. máj. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Azért ez nem igaz, hogy a világon sehol sem megvalósítható, mert Californiában, már vannak erre kezdeményezések... Mit gondoltatok, az ujjamból szoptam ki ezt a kérdést?

Az igaz, hogy a kutyasulikon belül is rengeteg a vita, de azért vannak alap dolgok, amikben minden kutyás egyet ért. És ennek az oktatásnak nem a kutya tudása, vizsgáztatása lenne a célja, hanem a gazdik szintre hozása.

Abban is egyetértek, hogy sokaknál van jó helyen a kutya, akik nehéz anyagi helyzetben vannak. De azért ez messze nem kerülne annyiba, mint egy jogsi megszerzése. Jogsija is van boldog, boldogtalannak, akkor nem hiszem, hogy egy ilyen rövidke tanfolyam vágna meg valakit anyagilag, vagy időben.

És igenis csak M.o. a lemaradott, még csak nem is pénzben, hanem hozzáállásban. Nem véletlen, hogy amerikában már olyan régen és olyan hatásosan működnek az állat rendőrségek. S mivel olyan rég olyan jól működnek, ott már tovább akarnak lépni egy szinttel, hogy felelős állat tartókat neveljenek.

Mivel ez egy elméleti kérdés volt szerintem nem is érdemes azt fejtegetni, hogy miért NEM kivitelezhető. Sokminden miatt, ez tény.

De tegyük fel, hogy kivitelezhető lenne, pénz, emberek, hozzáállás, állat rendőrség, tehát minden adott, akkor önmagában jó ötlet lenne? (Igaz ha ez mind adott lenne, sokkal kevesebb lenne a deviáns kutyatartó is, de teszem azt ez is hozzájárulna?)

2010. máj. 3. 10:33
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Svájcban is kötelező...
2010. máj. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!