Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy segíthetnék szegény...

Hogy segíthetnék szegény kutyuson?

Figyelt kérdés
Tegnap délután sétálni mentünk férjemmel és egy olyan utcácskába tévedtünk, ahol még nem jártunk. Ez egy zsákutca volt és a végén amit láttunk...Az utca egyik oldalán házak vannak, a másik oldalán pedig a telkek kicsi mérete miatt autóbeállókat csináltak. Az egyik ház előtt viszont mindenféle fából tákolt ólak, bódék, és egy ketrec. Nagyon kicsi, 1-2 nm ha lehet, az alján egy tenyérnyi szabad hely nincs, mert minden csupa kutyaürülék (nem tudom, hány napi-heti adag lehet), a vizestálba tiszta víz helyet zöld színű, moszatos lötyi, a ketrec sarkában pedig a kutyus. Csak ült ott, csendbe, mozdulatlanul. Korát nem tudnám megmondani, kis termetű, láthatóan beteg, a pofijáról és a mellkasáról hiányzik a szőr és hát a többi se mondható kutyabundának. És ahogy nézett...ilyen tekintetet én még nem láttam. Könyörgött, hogy vigyül el onnan. Nem sok kellett hozzá, hogy feltépjem a ketrec ajtaját és elfussak vele. Szerintem a körülményei bőven kimerítik az állatkínzás fogalmát. Kinek szólhatnék ilyen ügyben? állatmenhelynek vagy kinek? Ha valaki volt már hasonló helyzetben, segíthetne. Gondolom az nem megoldás, ha csak úgy elviszem, bár nem hiszem hogy a kedves tulaj nagyon hiányolná, kiváncsi lennék mikor adott neki enni utoljára.
2010. máj. 3. 09:35
 1/5 anonim válasza:
100%

Hívd fel valamelyik állatvédő egyesületet akik ki is mennek a helyszínre,Fehér Kereszt,Noé állatotthon stb és mondd el nekik mit láttál és helyileg hol.

Hidd el segíteni fognak,én már "akcióztam" velük.

Akármilyen keverék,öreg,pláne mondjuk beteg kutyusról van szó,nem ilyen életet érdemel.

2010. máj. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

rendőrség.

ezért már büntetnek szerencsére.

2010. máj. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Helyileg merre van ez? Jelenteni kell a helyi állatvédőknek. De ha a kutya egyedül van az utcán akkor szed össze és vidd el te dokihoz vagy menhelyre.
2010. máj. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jegyző, rendőrség, hatósági állatorvos. Mindháromnál be kell jelenteni?

Érdemes lenne szólni a helyi menhelynek is, ha "jó" menhely van a környéketeken (mint pl. Pesten a Noé), akkor ők is fognak segíteni, legalábbis abban, mit-hogyan kell csinálni.

2010. máj. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen RENDŐRSÉG!!! Szegény kutyus:S Ha hívod a rendőröket akkor megbüntetik,és jobb esetben az állatait is elvesztik tőle:)
2010. máj. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!