Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartják olyan nagyra a...

Miért tartják olyan nagyra a menhelyi kutyákat?

Figyelt kérdés
Nem értem azokat az embereket akik menhelyről fogadnak örökbe kutyát, ráadásul nem is kölyköt. Ha nekem kutyám lesz majd, egy saját, mindenképpen csakis jó nevű tenyésztőtől. Mindenki mondja, hogy vegyél kutyát menhelyről, ments meg egy életet. De mi van akkor, ha én egy fajtatiszta kutyát szeretnék kennelből? Én nem szeretnék egy ideggyenge, félős, agresszív, ismeretlen származású kutyát. Példa rá a szomszédom kutyája, menhelyről hozták, és van egy olyan kattanása, hogy a kicsi kutyákra támad, és úgy nekiment a Yorkimnak, hogy majdnem belehalt. Szóval, van itt még valaki aki ugyanígy gondolja?

2016. dec. 22. 23:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a Yorki mamámé, aki velünk lakik, ezért írtam, hogy ha majd lesz saját kutyám:)
2016. dec. 22. 23:51
 2/72 anonim ***** válasza:
85%
Ha végig tudsz menni úgy egy menhelyen, hogy nem esik meg egy kutyan sem a szíved, inkább ne legyen kutyád...
2016. dec. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
93%
mindenki tartson olyan kutyát amilyet szeretne (ha kertes házam lesz csakis egyiptomi némakutyát fogok tartani :D)
2016. dec. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem munkára/sportra/versenyre kell a kutya a keverék tökéletesek.
2016. dec. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 A kérdező kommentje:
Persze sajnálom őket, meg nekem ezeken a kutyákon megesik a szívem, de mégis csak ha kutyát veszek, legyen egészséges, jó idegrendszerű. Nem bántani akarom akik innen vesznek kutyát,mindenkinek szíve joga honnan veszi, inkább mint szaporítóktól.
2016. dec. 23. 00:00
 6/72 A kérdező kommentje:
És szeretném ÉN felnevelni, az én elveimmel :)
2016. dec. 23. 00:02
 7/72 anonim ***** válasza:
95%

A menhelyi kutyák 95%-a nem félős,nem agresszív,nem beteg semmilyen téren. Egy gondja van: Nincs gazdája.


Az, hogy a szomszéd pont olyan kutyát hozott el az a SZOMSZÉD HIBÁJA. Nem a kutyáé. A menhelyeken pontosan elmondják melyik kutya milyen jellemű,van-e fogyatéka,betegsége stb. A szomszédod ezzel a tudattal vitte el a menhelyről? A szomszéd hibája hogy nem dolgozik a rehabilitáción.


Én voltam sok idejig önkéntes menhelyen. Rehabilitáltam jó pár kutyát. A leghosszabb is 1 évig tartott.


NE A MENHELYRŐL MEG A KUTYÁKRÓL LEGYEN ROSSZ VÉLEMÉNYED A SZOMSZÉDOD FELELŐTLENSÉGE MIATT!


Bocs hogy kiabáltam de egy esetből hogy tudsz Mindenre következtetni?


Amúgy ki tartja nagyra a menhelyes kutyákat?

Nekem van egy fajtatiszta bernim és egy menhelyről hozott kutyám. Akárhova megyek mindig a fajtatisztát részesítik előnyben.


Akkor miről beszélünk?


Miért rossz ha valaki tenyésztőtől vesz kutyát?


Félreértés ne essék, nem kaptam fel a vizet, csak én teljesen máshogy tapasztalom a dolgokat. Én segítettem már több menhelyen is, talán jobban belelátok

2016. dec. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 A kérdező kommentje:
Én megértelek, mindenki máshogy látja, ezzel nincs is gond:) Nem a szomszédom miatt látom így a dolgokat, ez csak egy egyszerű példa volt.
2016. dec. 23. 00:05
 9/72 anonim ***** válasza:
92%

Kevered a dolgokat. A menhelyen található kutyák nagyrésze egyáltalán nem beteg és nincs semmi idegrendszeri problája.


Amit felsoroltál az a szaporítók kutyáira vonatkoznak azok betegek félősek agresszívak.

A menhelyi kutyusok nagy része nem az.

2016. dec. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 A kérdező kommentje:
Nem keverem, én arra gondoltam, hogy a menhely előtt sok kutyát vertek, rosszul bántak vele, emiatt maradandó félelmei vannak, és a rossz múltjuk miatt nem kiegyensúlyozottak, de nem az összes menhelyi kutyára értem, hanem azért mondom, mert vannak ilyenek is.
2016. dec. 23. 00:09
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!