Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogmosással kapcsolatban van...

Fogmosással kapcsolatban van valami tippetek?

Figyelt kérdés
Nyolcévesemnek kiesett egy foga, az állatorvos javaslatára vettünk kutyáknak való fogkefét-fogkrémet. Tegnap este próbálkoztunk először, hát... szegénykém az életéért küzdött, minden fogkrémes lett, épp csak a fogaihoz nem fértünk hozzá. Ha valaki túlesett már ezen, és van használható tippje, az ossza meg velem, nagy segítség lenne. Vagy idővel majd megszokja, mint a fürdetést? Régen az is "kétemberes" munka volt, mára magától végigüli, nem menekül.
2016. dec. 24. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Én soha nem használtam ilyen cuccot. 2 Hetente adok neki egy maralábszárat amin a hús és az inak még ott vannak. Természetesen nyersen. A hús,a csont az inak letisztítják a fogát. Ezt mindig így csináltam. A kutyám 9 éves és soha nem volt fogköve.

Szerintem nem kéne bajlódnod ezzel a marhasággal. A kutyusod se szereti. Csináld azt, amit én csak ne hentestől vedd hanem olyan helyről ahol nincs disznóhús, vagy nem ugyanazzal a késsel/bárddal vágják.

2016. dec. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért esett ki a foga?

Ha fogköves, le kell szedetni és lehet kapni olyan étrend kiegészítőt, ami ételbe téve segít a fogkő kialakulásának megakadályozásában.

Ha idős a kutya, előfordul, hogy kiesik egy-egy foga. Ez egyéni.

ha a megmaradt fogazat erős, adjál neki rágni valót.

Milyen fajta?

2016. dec. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kölyökkutyámnál is használtam de kevés sikerrel, sőt mindig vérzett tőle a foga, azóta barfozunk és gyönyörűek a fogai. Egyébként fogkrémet csak nagyon picikét kell rátenni, mert ha sok van akkor nagyon habzik. A fogkövet minden esetre nem szedi le és a kutya is utálja.
2016. dec. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*az ínye vérzett nem a foga, bocsi
2016. dec. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi is hasonló helyzetben vagyunk. Kutyám pár hónapja volt fogkőeltávolításon, azóta mindennap mosok fogat neki, mert egyből rakódik le a lepedék... ő 7 éves, de nagyon hajlamos a fogkőre, szóval nálunk is a kitartás maradt. Egy idő után megszokta, szeretni most sem szereti, de eltűri. :)
2016. dec. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En is csocsalos dolgokat adok neki. Dentastixet pl. De nem tudom az hasznal e valamit. Mindenesetre szeretik es a jatekaik is ilyen ragcsalosak.
2016. dec. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Megtört a jég... :)

Mostanra egyikünk is elég, nem küzd, hagyja magát. A jövőben próbálkozók kedvéért írom, hogy nálunk az vált be, hogy vacsora után a kedvenc jutalomfalatja (az a büdös kutyaszalámi) aztán először csak egy gyors sihatolás, épp csak hogy szokja a dolgot, utána pedig extázisban őrjöngve dicsértük, hogy mennyire ügyes. Ezt így annyira megszokta, hogy mára odáig jutottunk, hogy önként jön vacsora után, várja a jutalomfalatot, tűri a fogmosást (ami időközben mindig picit alaposabb lett) aztán fürdik a dicséretekben. Úgy van vele, hogy nem érti és nem is szereti, de ha a két hülye gazdának ez ekkora öröm, akkor ránk hagyja, hadd örüljünk :D Jó fej kutyánk van. Nem gondoltam, hogy idáig jutunk, az első alkalom után úgy ki volt borulva. Fogkőmentes új évet mindenkinek. 😃

2017. jan. 13. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!