Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez szerintetek milyen fajta...

Ez szerintetek milyen fajta kutya?

Figyelt kérdés
Golden retriever? Mert 25ért vettem meg ma, de sajnos törzskönyvet nem kaptam, 27-én visszük állatorvoshoz , akitől vettem képről mutatta a szüleit, meg a testvérét, de ő remélem nem keverék 8 hetes. fajtatisztának volt hírdetve.ttps://www.facebook.com/photo.php?fbid=10211623018319358&set=a.4745738689738.188338.1483143365&type=3&theater
2016. dec. 24. 22:26
 1/9 A kérdező kommentje:
ttps://www.facebook.com/photo.php?fbid=10211623018319358&set=a.4745738689738.188338.1483143365&type=3&theater
2016. dec. 24. 22:27
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kaptál törzskönyvet, akkor bármilyen keverék lehet. Ilyen kutyát nem szabad megvenni.

Semmi sem bizonyítja, hogy azok a szülei, akiket mutatott. Sőt hogy azok fajtatiszták-e.

Ha goldent szerettél volna, akkor tenyésztőtől kell venni, törzskönyvvel stb.

Ha meg nem számít, hogy fajtatiszta legyen, akkor nem kell venni, mert tele vannak a menhelyek golden jellgű kutyákkal is.

Tehát, keverék a kutyád (maximum fajtához hasonlító keverék), hogy milyen lesz felnőttként, mekkora lesz, milyen lesz a jelleme, tulajdonságai, az majd kiderül.

A link nem jó.

2016. dec. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi pénzért élethű plüsst kapsz..

Ha tényleg szerettél volna, tenyésztőtől törzskönyveset vettél volna de ott a lehetőség:

- tenyésztő

- Retriever Rescue (keress rá, ez egy magyar retriever fajtamentés)

- menhely


Szaporítótól nem veszünk kutyát. Lehet hogy magasabb vagy alacsonyabb lesz, mint a standard, göndör szörnyű is lehet idegrendszeri zavarokra is

2016. dec. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Van lehetőség.

Bármi. Szaporítótól vettél kutyát. Nagyon nagy szerencséd lesz ha csak nem megfelelő lesz a standard-nek és semmi egészségügyi vagy idegrendszeri problémája nem lesz. Reménykedhetsz de milliószor nagyobb eséllyel lesz beteg a kutyád.


#2 vagyok

2016. dec. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Téged jól átvertek! :( Sima keverék (szerintem lehet benne kuvasz is), ráadásul az orrának a pigmenthibája azonnali tenyésztésből való kizárást jelent... Azaz jelentene, ha el tudnád vinni tenyészszemlére, de oda ugye csak törzskönyvezett, fajtatiszta kutyát lehet vinni... Ez olyan, mintha vettél volna egy cirmos házi macskát 27 000 Ft-ért, mert azt mondják, hogy norvég erdei macska! :D :D :D Ettől még persze lehet majd egy tökéletes, kedves kutya, akit élete végéig imádni fogsz, de ne mondd senkinek, hogy ennyi pénzt adtál egy törzskönyv nélküli kutyáért, mert körberöhögnek! :) Amúgy meg a törzskönyvezés nem egy hű, meg há összeg - főleg a kutya árához képest -, de ahhoz két törzskönyves kutya kell, tenyészszemlézve, az meg nagy macera, szúval egyszerűbb keresni olyan balekokat, mint amilyen te is vagy, aki fizet a semmiért! :) Bocsi, nem bántani akartalak, de ez tényleg kőkemény átverés! :(
2016. dec. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sima keverék, még azt is le merném fogadni hogy köze nincs a goldihoz. Nekem inkább kuvasznak tűnik.
2016. dec. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25-ért nem is kapsz törzskönyvet sehol hozzá... Esetleg 125-től már lehetséges, hogy kapsz egy fajtatiszta goldent.
2016. dec. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez az anyja, és ma is megkérdztük és Goldennek. mondták. Itt az anyja: [link]
2016. dec. 27. 10:49
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne tréfálj már! Hol a törzskönyve a szülőknek? Azt láttad? Láttad a papírt, hogy nem diszpláziás egyik se? Láttad a tenyészszemle eredményét? Ugyanis az is lehet, hogy volt tenyészszemlén, csak kizárták valamelyik állatot, amely a következő okok miatt lehet (a retrivereknél):

A tenyésztésből önmagukban kizáró okok:

- egy vagy mindkét here hiánya,

- fogzáródási hibák (Csak az ollós harapás elfogadott, a harapófogó nem.

Harapófogó harapásról akkor beszélünk, ha minden metszőfog tétre harap.)

- törött farok

- örökletes betegség: „közepes” (D) és „súlyos” (E) HD, súlyos ED, PRA, HC, RD

- ha az egyed nem egyértelműen fajtajelleget hordozó

- A következő hibák közül egy vagy több jelentkezése korlátozást ill.

felfüggesztést vonhat maga után:

- viselkedési hibák (agresszív, nagyon félénk golden retriever)


Szóval lehet, hogy valamelyik szülő éppen ki lett zárva, még ha nekik volt is törzskönyvük! Vagy az is lehet, hogy anya-fia páros csinált egy almot és bár mind a kettő tenyészszemlézett, szép állat, de a beltenyészet miatt ideggyenge, vagy agresszív, vagy mindentől rettegő kölykeik lesznek - nem beszélve az egyéb problémákról! Szóval aki pénzt ad egy állatért, az úgy vizsgálja meg a papírokat, mintha az adóbevallását csinálná! (Hacsak nem a fajtaklub honlapjáról szedte, a tenyésztők névsorából az illető tenyésztő címét és telefonszámát!)

2017. jan. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!