Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom, hogy ideggyenge...

Honnan tudom, hogy ideggyenge a kutyám?

Figyelt kérdés
2016. dec. 25. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
A kutya, nagy altalanossagban, a gazdaja/gondviseloje/csaladja energiahullamaira hangolodik ra. Nincs olyan, hogy ideggyenge kutya, csak olyan, hogy ideggyenge gazda.
2016. dec. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A kutyákat szocializálni kell.Ez elengedhetetlen. Általában meg lehet találni a problémás viselkedés okát, de ehez tapasztalat kell.
2016. dec. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha kistestű, akkor 100%, hogy az.
2016. dec. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Túl félős,túl agresszív ami erre utalhat.


Amúgy igen is léteznek ideggyenge kutyák aki olcsón szaporítótól vesz azoknak nagy %-a ideggyenge.

2016. dec. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló, miért is? Kistestű (mondjuk pont határ eset, majdnem közepes) kutyám van, keverék. Nem értem miért kell általánosítani? Nem az én kutyám NEM IDEGGYENGE. Nála értelmesebb, nyugodtabb és kontrollálhatóbb kutyával még nem találkoztam ;) . Ha te csak ideggyenge kistestű kutyával találkoztál, az téged minősít, ugyanis akkor valószínűleg nem mozogsz olyan "igényes" körökben, ahol legalább 1 tenyésztőnél vásárolt kistestűvel találkozhatsz, ha csak szaporított kistestűekkel találkoztál akkor inkább fogd be a szád és húzd meg magad, mert semmit sem tudsz, ha meg utálod a kistestűeket és ezért írtad ezt akkor te egy "nemmondomkimertnemtűrnyomdafestéket" vagy ;) . Ha égetni akarod magad akkor az sikerült, most ülj le a sarokba és gondolkozz el azon, hogy milyen ember vagy.

Erre csak azt tudom mondani, hogy: Nagy az Isten állatkertje és kicsi a kerítés. Még egy idióta kiszabadult!

2016. dec. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Már hogy ne lennének ideggyenge kutyák? Igaz, a nevelésen, szocializáción sok múlik. Gyakran nem is lehet megmondani, hogy az adott kutya az adott problémára, szituációra nézve csak el lett cs...ve, vagy valóban ideggyenge. Ezt még kölyökkorban lehet a legbiztosabban elkülöníteni, amíg a gazda hatása nem olyan nagy, nincsenek berögzült szokásai, félelmei, tapasztalatai a kutyának. De itt sem az számít, hogy ne féljen semmitől a kutya vagy ne stresszeljen egy új környezetben. Hanem, hogy milyen hamar tud feloldódni ezekben a szituációkban. Ha pár perc alatt, akkor az egy jó kutya. Ha hosszú idő kell neki, vagy egyáltalán nem sikerül kioldani őt belátható időn belül, akkor ott vannak idegrendszeri gondok.

Problémás felnőtt kutyák esetében pedig sokszor a nem megfelelő nevelés ideggyengeséggel szokott párosulni. Mert a kutya mutat egy bizonytalanságot, amire a gazda ráerősít valamilyen módon. De egy eleve jó idegrendszerű kutya, hacsak valami nagy negatív hatás nem éri, általában egy szerencsétlen gazda mellett sem fog rettegni. Agresszív lehet, de félősek, bizonytalanok nem szoktak lenni. Igaz, hogy a gazda sokat tud befolyásolni, mind negatív, mind pozitív irányba, de minden kutyának van egy gátja, amin nem fog tudni túllépni, hiába ügyes mellette a gazda. És bizony egy rosszabb idegrendszerű kutyának jelentősen szűkebbek a határai. Ez ugye főleg sport, munkakutyáknál a leglátványosabb.


Azt is érdemes tisztázni, hogy mi is az ideggyengeség. Az agressziót én nem sorolnám ide, csak nagyon szélsőséges esetben. De az általában a gazdának a kutyája felé történő rossz -vagy semmilyen- kommunikációja miatt van. Az új dolgoktól való erős félelem, nehéz oldódás és a gyenge terhelhetőség viszont egyértelműen jelzi, hogy nem stabil a kutya idegrendszere.



Egyébként ezt is érdemes lenne letisztázni.

2016. dec. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5

Pont az ilyen hisztis gazdiknak van ideggyenge hónaljkutyájuk, szóval csak megerősítetted a tapasztalatot. Akkor támad az ember ilyen vehemensen, ha találva érzi magát, a te molylepkéd is tuti acsarog mindenkit.

2016. dec. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!