Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék foglalkozni a...

Hogyan tudnék foglalkozni a kutyámmal?

Figyelt kérdés
A húgom és anyám is szólt hogy azért ilyen szófogadatlan és neveletlen mert nem foglalkozok vele. De nem értem hogyan, mivel tudnék vele foglalkozni ami a nevelésében is segítene? Minden nap játszunk, az alap parancsokat tudja(jutalommal), nem rombol habár elégedettnek sem tűnik. Hogyan tudnék foglalkozni vele? 10 hós nagytestű.

2016. dec. 25. 18:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%
Séta, kutyasuli...
2016. dec. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mind a kettő megvan habár az utóbbi mostanában ritkább
2016. dec. 25. 19:30
 3/18 anonim ***** válasza:

Kellően lefárasztod, szellemileg és fizikailag is. Emellett kutyaikola sem árt.


Ha végképp nem akarod kutyaiskolába vinni akkor irány a youtube, google stb és rákeresel, hogy hogyan taníthatod.

2016. dec. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Miben szófogadatlan a kutyád és kinek?
2016. dec. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem jön vissza ha hívjuk, nem áll le ha tiltjuk. nem tud nyugodt lenni ha közel kerül egy kutyához. Ugrál és néha ugat is, erről épp próbálom leszoktatni szakember segítségével. Én vagyok a falkavezér, nekem többnyire kaja nélkül is végre hajtja a parancsokat, viszont éles helyzetben kontrollálhatatlan. Naponta 3x van sétáltatva, a legnagyobb sétánál el szoktam engedni és játszunk, a nap többi részében alszik vagy a játékait hordozza, erre mondták hogy nem foglalkozom vele habár szerintem maguk sem tudják hogyan kellene vele foglalkozni, vagy mire gondoltak.
2016. dec. 25. 19:42
 6/18 anonim ***** válasza:

Már megbocsáss, de a falkavezérség közelében sem vagy. Ha az lennél, éles helyzetben is rajtad csüngne a kutya, tőled várná a következő utasítást, és minden esetben be is tudnád hívni.

A mostani szakemberetek segítségét igénybe vehetnéd e téren.

Közös foglalkozás pedig aztán bármi lehet, persze fajtától függően: kutyás sportok, legyen az agility, frizbi, bikejöring etc., kocogás, vagy akár csak egy egész napos erdei túrázás, de a kutyasuli is annak minősül. A leírtak alapján pedig az nem ártana nektek. Ez mind-mind segítene nektek egységgé kovácsolódni, összecsiszolódni.

2016. dec. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Értelmezni nem megy? Az összecsiszolódás majd megoldódik a kutyasuliban az a rész most nem érdekel. Azt kérdeztem hogy sétákon kívül vagy akár séták közben hogyan tudnék vele foglalkozni. Hogyan futtathatnék egy 10 hós kutyát gondolkodj már. Kutyás sportok meg nem valóak neki, egyikre sem alkalmas még legalapabb szinten sem. A nagy séta/túra nem foglalkozás attól ugyan úgy unatkozna a nap további részében. Azért kösz
2016. dec. 25. 22:04
 8/18 anonim ***** válasza:

Mondjuk amiket vesztek a kutyaiskolában, azokat gyakoroljátok. Letiltásokat irányítottan, pórázfegyelmet, alap kontrollt.


Itt azért vannak gondok a fogalmakkal. Ha a kutya nem áll le, mikor tiltod, akkor te őt valójában nem tiltod, csak gyakorlatilag piszkálod. A tiltás azt jelenti, hogy eléred, hogy azonnal hagyja abba, amit épp csinál. Legyen ez talált étel, másik kutyára őrjöngés, behívás megtagadás, bármi. És innentől kezdve máris van mit gyakorolni. A kutyát ne csak próbálgasd kontrollálni és irányítani, mert abból sosem lesz eredmény, hanem valóban kontrolláld is.

2016. dec. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A házi feladatunk az hogy jutalmazzam ha kutyát lát és nyugodt az az nem ugrál, nem ugat. Ezzel jól haladunk már csak akkor ugrál ha 2-3 méternél közelebb kerülünk egy kutyához, de akkor sem mindig, szóval jól haladunk. Mást nem kaptunk csak ezt egész januárig. Úgy látom nem érti senki mit szeretnék szóval mind1 majd kitalálok valamit.
2016. dec. 25. 22:25
 10/18 anonim ***** válasza:

sétánál kimész a mezőre és napi negyed órát gyakorlod az ül-fekszik-marad-lábhoz-hozzám parancsszavak különböző kombóját. unalmas, de beválik. meg pl ha elengeded, fél percenkét behívod, leülteted magad mellet, lábhoz hívod stb.

persze más trükköket is taníthatsz neki :)

2016. dec. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!