Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Altatás után mikor jöjjön a...

Altatás után mikor jöjjön a második kutya?

Figyelt kérdés
Az első kutyámat kb. 2 hete el kellett altatni (nagyon öreg volt már), sokat sírok még miatta, mert nagyon szerettem. Viszont most, hogy nincs kutyám, rettentő üresnek érzem az életemet. Szerintetek mikortól jöhetne egy második kutyus? Nem túl korai még? Nektek mikor lett másik kutyátok (ha lett), miután az előző elpusztult?

2016. dec. 25. 20:16
 1/7 pergel válasza:
33%
Szerintem akár holnap is lehet. Ez nem ember hogy kell egy kis idő. Ha neked jobb mindenképp legyen ;)
2016. dec. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor már késznek érzed magad egy új kutyára. Ne várdd hogy elmúljon a gyász, teljesen sose fog elmúlni, csak csökkenni fog idővel.
2016. dec. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Embere válogatja, húgomnak 3 évébe tellett mire úgy érezte,hogy jöhet a második kutya.


Nekem pár napja úgy volt vagyis csak én hittem komolyat, azt,hogy a 15 éves kutyámat el kell altatni.


Szerencsére meg lett az oka miért voltak olyan tünetei amik voltak. Kap gyógyszert jól van.


De én azt hittem,hogy altatni kell. Én akkor úgy éreztem,hogy a hiányában bele fogok halni és napokon belül kell egy másik kutya,mert én már akkor rosszul voltam mikor a kutyák kozmetikában voltak és 3 óráig üres volt a ház.


Éles helyzet nem volt most,de mivel 15 éves a kutyám,első nekem is. Doki felkészített,hogy 2-3 évet még lát a kutyába,de természetesen bármikor lerobbanhat,kezdjek a gondolathoz hozzá szokni,lassan itt lesz az ideje a búcsúzásnak.Amit nem akarok.


Viszont én úgy érzem most,hogy minél hamarabb szeretnék majd kutyát.


Igazából akárhány kutyással beszéltem, mindenki a kutyája halála után napokkal,hetekkel vagy 1-2 hónapon belül már új kutyát vett,fogadott örökbe.


Nem törvényszerű,hogy mikor lehet a kövi kutya.


De ha úgy érzed készen állsz egy új kutyára akkor hajrá :)

2016. dec. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat:)

Utolsó, gratulálok a kutyádhoz, hogy ilyen szép kort már megért, nem sok ilyen kutyus van! További szép életet neki:)

2016. dec. 25. 20:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy nap utan lett. Egyszeruen ultem otthon es sirtam. Felhivtam a tenyesztojet mi tortent es mondta hogy van kiskutyaja ha gondolom. Elmentem es elhoztam. Egyszeruen csinalnom kellett valamit. Ha nem lett volna kiskutyaja akkor ia mentem volna valahova. Nyilvan nem kutyaert de otthon nem tudtam megmaradni. Nem bantam meg mert sosem felejtem a halott kutyust de lekotott az uj es jo volt hogy nem.porgok a gyaszon mert volt feladatom.
2016. dec. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem 1 év kellett hozzá, hogy másik kutyám legyen.

Neked kell érezned, hogy mi lenne számodra a jobb. Van, akinek az tesz jót, ha szinte rögtön jön a következő kutya, van, akinek hónapok vagy évek is kellenek ehhez.

2016. dec. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Idővel csökkeni fog a gyász,ne aggódj.Nekem is fájt,de ma már csak ritkán gondolok rá szomorúan.

Ha úgy érzed,szeretnél kutyát,vágj bele.De!

Akaratlanul is keresheted az új ebben a régi tulajdonságait,és így lehet,hogy nem tudod még úgy szeretni.Ez csak egy feltevés,van akinél előfordul,csak azért írom,hogy tudd,van ilyen.

Másrészt ha még nagyon össze vagy törve,akkor még szerintem nincs itt az ideje új kutyusnak.Ő nem fogja érteni mi bajod,rosszul hathat rá az energiád,stb.

Szerintem akkor van itt az ideje az új kutyának,ha a régire sírás nélkül gondolsz,el tudod fogadni a veszteséget,és tényleg készen állsz egy kutyára,ami nem őt pótolja.Hamarabb nem érdemes,mert az a kapcsolatotok kárára mehet

2016. dec. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!