Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őszíntén! A gooldendoodle és...

Őszíntén! A gooldendoodle és labradoodle tulajdonosok elitélendőek?

Figyelt kérdés

Én tényleg nem értek hozzá, csak annyit tudok hogy külsőre nagyon szép kutyák ezek a "márkák" (hiszen, ha fajtát írnék valaki úgy is belekötne)... Valamint inkább gazdag emberekre jellemző, hogy ilyet tartanak. Ott van pl. Usher, vagy Jennifer Aniston, de még sok youtuber is.

Az lenne a kérdésem, ha én úgy döntenék, hogy beszerzek egy ilyen kutyát akkor elitélendő lenne e ez a cselekedet? Teszek e ezzel valami rosszat?

Én úgy képzelem el, hogy ha 2 egészséges kutyát "összeraknak" (esetünkben egy labit/goldit egy uszkárral) és a kicsinyeket ivartalanítják (mivel tudom az Ők külsső és belső tulajdonságaik már nem állandóak, nem ugyan olyan állat születne nekik) az nem sokban különbözik rendes kutyafajták tenyésztésétől...

Hogy vélekedtek?


Ui: Egyenlőre NEM tervezek ilyen kutyát vásárolni, kérlek kulturáltan válaszoljatok.

Köszönöm!



2016. dec. 25. 23:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem nem elitélendő. Lassan önálló fajtaként lesznek számontartva pl. ha jól tudom angliában már így van (de nem biztos). Főleg azért kezdtek el kísérletezni, mert a goldi/labi nagyon jó segítőkutya, viszont allergének. Az uszkár kevésbé jó segítőkutyának, viszont a szőre nem vált ki allergiás reakciót. Azért ez nem úgy működik, hogy random összeraknak egy pudlit és a goldit/labit. Kreáltak egy új fajtát ami még nagyon új. Szerinted a ma létező fajtákat, hogy hozták létre? 1-2-3 fajta keresztezésével, csak azt 100-200 éve csinálták. Na most is ugyanez a helyzet 2 fajtát kereszteznek, hogy létrehozzanak egy újat, ez egyáltalán nem újdonság, csak valakiknek szúrja a szemét. (persze, ha ellenőrizetlenül, papírok vizsgálatoknélkül kezd neki valaki na az már a szaporítás kategóriája)
2016. dec. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
74%

Miért kéne elítélni őket? Ez olyan gyerekes, "Neked nem olyan kutyád van, amit én szeretek, Te egy béna xar vagy!" felfogás.


Azok a kutyák gyönyörűek és a jellemük is barátságos, melegszívű jószágok.


Én ha elítélek valaki a kutyája miatt :

- A kutya viselkedésének letojása

- "Paraszt-falusi" mentalitás

- szaporítás

- állatkínzás


Amúgy adja Isten hogy ezeknek az utálkozó embereknek ez legyen a legnagyobb bajuk. Miért baj hogy X fajtájú kutyám van? Azért mert a szomszéd Juliska néninek más?

2016. dec. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló!


Ezek úgy nevezett márkás fajták. Nem nem fajták.

Nincs fajta jelleg. Ha 1 retrievert + 1 retriever = retriever, ezz szemben: 1 goldendoodle + 1 gooldendoodle = második generációs goldendoodle.

Ezért írtam az ivartalanítást.

2016. dec. 25. 23:30
 4/23 A kérdező kommentje:
Tehát ez nem rendes fajta, ezért sok hozzáértő is elitéli (mondjuk sok nem).
2016. dec. 25. 23:31
 5/23 anonim ***** válasza:
82%
Egy kis elvonatkoztatással nevezhetjük külön fajtaként ha nagyon akarjuk. Tul. nagyjából ezek a kutyusok hipoallergének ha jól tudom. A 101 nagykutya 4. évadjának egyik részében volt szó ezekről a kutyákról
2016. dec. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
21%
Kedves kérdező. Szerinted azért "tenyésztik" őket, hogy sose legyen 2. generáció?? Épp az lenne a cél, hogy önálló fajtát hozzanak létre. Mint írtam kb minden fajta ugyanígy jött létre, csak nem a 21. hanem a 18.-19. században...
2016. dec. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Hát a 101 navykutyában sajnos annyi hülyeség hangzik el, hogy az valami nevetséges. :/


Amúgy se nem fajta, se nem keverék, ha pontosak akarunk lenni, akkor f1 hibrid.

2016. dec. 25. 23:43
 8/23 A kérdező kommentje:
Na, de nem érted. Ezeknél a kutyáknál nem örzi a 2. generáció a fajta jelleget... Egy német juhász gyereke német juhász és úgy is néz ki, annak a gyereke is német juhász és így tovább. A gooldendoodlenél viszont már a 2. generáció nem olyan mint a 2 szülő. Ezért sehogy sem lehet "fajta".
2016. dec. 25. 23:45
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

"ha 2 egészséges kutyát "összeraknak" (esetünkben egy labit/goldit egy uszkárral) és a kicsinyeket ivartalanítják (mivel tudom az Ők külsső és belső tulajdonságaik már nem állandóak, nem ugyan olyan állat születne nekik)"

Pont rosszul gondolod. Több generáció alatt lehetne csak megbízhatóan hasonló tulajdonságokkal rendelkező kutyákat (nagyjából fajtát) kialakítani. Egy ilyen keverék alom nem más, mint egy keverék alom, lutri tulajdonságokkal, a kölyköket pedig az amcsiktól átszivárgott elnevezéseknek hála el lehet adni drágán. Amerikában egyébként tudtommal rendesen tenyésztik őket, és próbálják megszilárdítani azokat a tulajdonságokat, amikért kitalálták, így ott van értelme ezeknek a "márkáknak". Itthon többnyire nincs.

A gazda ettől még nem lesz elítélendő, csak szegényt átvágták, mert fogalma sincs ezekről a dolgokról, és bedőlt a csalóknak. Ennyi.

2016. dec. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Viszont ha limitáltan "állítjákelő" ezeket a kutyákat, akkor az én meglátásaim szerint ezzel nincsen gond, hiszen nem szinte fajta értékű hibrideket kapunk akik ebben az esetben ugyan olyanok. De egy hozzáértő megtudná nekem mondani, hogy ezzel a verzióval így van e valami gond... Pl, hogy alapvetően nem egészséges ez a márkás fajta? Stb.
2016. dec. 25. 23:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!