Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őszíntén! A gooldendoodle és...

Őszíntén! A gooldendoodle és labradoodle tulajdonosok elitélendőek?

Figyelt kérdés

Én tényleg nem értek hozzá, csak annyit tudok hogy külsőre nagyon szép kutyák ezek a "márkák" (hiszen, ha fajtát írnék valaki úgy is belekötne)... Valamint inkább gazdag emberekre jellemző, hogy ilyet tartanak. Ott van pl. Usher, vagy Jennifer Aniston, de még sok youtuber is.

Az lenne a kérdésem, ha én úgy döntenék, hogy beszerzek egy ilyen kutyát akkor elitélendő lenne e ez a cselekedet? Teszek e ezzel valami rosszat?

Én úgy képzelem el, hogy ha 2 egészséges kutyát "összeraknak" (esetünkben egy labit/goldit egy uszkárral) és a kicsinyeket ivartalanítják (mivel tudom az Ők külsső és belső tulajdonságaik már nem állandóak, nem ugyan olyan állat születne nekik) az nem sokban különbözik rendes kutyafajták tenyésztésétől...

Hogy vélekedtek?


Ui: Egyenlőre NEM tervezek ilyen kutyát vásárolni, kérlek kulturáltan válaszoljatok.

Köszönöm!



2016. dec. 25. 23:18
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Szerintem nem elítélendő, amennyiben a kutyára nem tekint divatcikként. Én támogatom az új fajták kitenyésztését, remek kutyákat lehetne létrehozni, ha az emberek nem ragaszkodnának a régihez mindenben. Hiszen a jelenlegiek is így alakultak ki!
2016. dec. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
29%

Mi a baj azzal,ha valaki egy újfajta agyonárazott keverékkutyát akar venni?

Mindenkinek joga van olyan kutyát venni,ami neki tetszik, ha megfelelően tudja tartani és az életvitelük összepasszol. Pl. aki egész nap otthon ül,az ne akarjon nagy mozgásigényű kutyát,aki naponta kívánná az intenzív testmozgást.

2016. dec. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
81%
Mint már korábban is volt erről szó, nincs se etsz, se klub, ami felkarolná ennek a "fajtának" a tenyésztését. Enélkül pedig csak szaporítás! Enélkül nem fognak odafigyelni, hogy valóban jó párosításból legyenek kölykök!
2016. dec. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!