Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mennyit, hogyan sétáltatját...

Ti mennyit, hogyan sétáltatjátok a kutyátokat? Kinti vagy benti, mekkora mozgásigénnyel? Behívható, szokott-e más kutyákkal játszani?

Figyelt kérdés

Csak érdeklődés,van kutyám,kioktató válaszokat mellőzzétek.

Köszi.



2016. dec. 26. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Napi 3x sétáltatjuk, reggel 15-30perc néha 1 óra, délután 1-1,5 óra és este egy gyors 15-30perces. Errefelé nem nagyon tud más kutyákkal játszani és nem is behívható de el szoktam engedni szaladgálni mert nem szökik el és így jobban kifárad na meg élvezi is ha szabadon futhat. Nem nagy a mozgás igénye ennyi neki elég, benti kutya, nagytestű.
2016. dec. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Husky - Napi 2-3 alkalommal, de inkább a kettő a jellemző. Egy reggel és egy este. A reggeli kb 40 perc - 1 órás, hétköznap munka elött felkelek ennyivel korábban. A másik pedig délután, még sötétedés elött. Az olyan 1.5-2.5 órás szokott lenni, illetve hétvégente inkább egy nagyobb túra.


Amennyiben látom egy kutya gazdáján, hogy magabiztos a kutyával és hallgat rá akkor nyugodtan engedem játszani más kutyákkal. Igen behívható, bár nem volt egyszerű megtanítani rá.

2016. dec. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Panelban lakunk, tehát benti kutya. Napi 3x visszük sétálni: reggel-este 15-20 perces eü séta, délután pedig egy nagyobb kb 1 órás (télen, nagy hidegben ez gyakran csak 45 perces). Én közepesen nagy mozgásigényűnek mondanám, de nagyon alkalmazkodó, tehát pl betegség miatt nincs nagy séta, azt is elviseli, nem kattan be tőle. Ellenben a nagy túrákat, kirándulásokat is simán veszi. Amúgy csivava keverék. Behívható, többnyire póráz nélkül (park mellett lakunk) van, más kutyákkal csak néha játszik, általában szukákkal szimpatizál, de akkor nagy játék van. :) Ha nincs partner, magában is el futkározik, imád sprintelni. Játszani játékkal csak otthon játszik, labda meg ilyesmi hidegen hagyja. Még 10-20 percet játszom vele (plüss figurákkal, azok a kedvencei), ez elég intenzív, elfárad tőle. ;)
2016. dec. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

5 éves menhelyi valószínűleg labrador keverék.


Napi 3x sétáltatom. Reggel 6-tól 7-ig,délutáni fárasztás: futás 2 km-t,9-kor eü. séta kb. 10-15 perc.


Benti kutyus. Szellemi fárasztás: Napi 4x-5x 15 perc,heti 3x kutyasuli. Tudja:

Ülj!,Feküdj!,Gyere!(behívás),Nem!,Köpd ki!,Vedd fel!,Hozd ide!,Helyedre!,Hopp!(ugrás),Ugass!,Csönd!

Szobatiszta és laza pórázon sétáltatható,3 éve fogadtam örökbe.


OFF:

Kiegészítés:

Enni egyszer kap Brit Care-t este 8 körül.

Ivartalan kan kutyus

2016. dec. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok:

Heti 1x-2x szoktunk összejönni egy helyi kutyás társasággal,teljesen szocializált,gyerek kedvelő kutya. Imád a szabadban lenni,én is :) Nagyon szereti a hosszú, hátizsákos túrákat

OFF vége

2016. dec. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.c:

Az én kutyám közepes mozgásigényű szuka,kertben tartjuk,de a nap nagy részét az ágyában tölti./Tehát szerintem elfárad/

Hétköznap:

Reggel 10-15 perc játék,futkározás /suli miatt nem megoldható a séta/

Délután fél-1 óra séta

Este 30-40 perc játék,futkározás


Hétvégén:

Reggel fél-1 óra séta

Délután fél-1 óra séta

Este 30-40 perc játék


Sokszor viszem a közeli parkba,hogy emberekkel,kutyákkal játsszon,szocializálódjon,mert elég félénk.

Futni pórázon nem szeret,ezért játszok vele ilyen sokat.


Csak kíváncsi voltam,ti mit,hogy csináltok,nagyobb mozgásigényű kutyának mennyi kell,tudnám-e vállalni.

Köszi az eddigi,további válaszokat is.

2016. dec. 26. 11:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Napi 2 óra sèta estènkènt. Kinti (német juhász), hatalmas mozgásigènnyel. Behívható ès szokott játszani más kutyákkal. :)

Hètvègèn kirándulás stb.

2016. dec. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Panelba lakik, kisebb közép testű keverek

Reggel: fel ora

Delutan nagyon változó: 10perctol-1ora is lehet attol függ, hogy hogy erek haza+agyi farasztas

Este :(a délutántól függ hogy mennyit volt lent, ) 1-másfél ora+klikkerezes, labdazas mivel behivhato ilyenkor általában el van engedve labdazunk, mas kutyákkal játszik:)

Hetvegen kirándulunk ,futira megyunk ,neha versenyekre

Heti 2× agilityzunk szóval ilyenkor delutan es este nincs levive.. :D

Eleg magas energia szintű kutyának mondanám de ahogy az egyik válaszoló is irta, az en kutyám is tökéletesen alkalmazkodik ha pl beteg vagyok.

2016. dec. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!