Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Esőben "szenvedő" kutyát...

Esőben "szenvedő" kutyát hogyan vegyem rá a sétára?

Figyelt kérdés
Hatalmas energiaszinttel rendelkezik, ezért nem opció, hogy aznap csak rövid, egészségügyi séta legyen. Pláne mert olyankor üríteni sem hajlandó, pisil egyet gyorsan a ház előtti első bokornál, aztán semmi, csak fülét-farkát behúzva rohan mellettem, időnként pedig megindul visszafelé... :D Nagyon vicces a műsor amit levág, a gond csak az, hogy otthon aztán megbolondul, ás, szaggat, rág, hozza nekem a játékait, perc nyugtom nincs tőle. Szóval valahogy rá kellene venni, hogy odakint szaglásszon, ahogy szokott, ne szenvedjen már annyit némi víz miatt. Normális esetben a reggeli sétánk (a legnagyobb) 6-9 km, ennyire van szüksége, hogy kora délutánig nyugton legyen, ezt nem lehet egy szinten emlegetni azzal a három lépéssel, amit esőben szíveskedik megtenni önként. Ha van még valakinek ilyen kényes kis döge és van megoldásotok, azt nagyon megköszönném.
2016. dec. 26. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Az enyém is ilyen:D:D Én is néha kinevetem néha meg sajnálom. Nekünk is úgy volt hogy nem akart semmit sem csinálni odakint meg megállt és nézett meg ment volna haza. Egy darabig így is ment aztán berágtam és addig nem mentünk haza amíg el nem végezte a dolgát na és akkor haza mentünk szóval most már okos gyorsan megcsinál mindent és jöhetünk haza. Viszont neked nagy mozgásigényű kutyus szóval ha nálatok ez még így be is válna nem sokkal vagytok beljebb.

Am egy esőkabát?? lehet segítene a dolgon. Én is gondolkodom rajta hogy veszek az enyémnek, ha nem rá esik az eső közvetlen a bundájára akkor lehet hogy jobb lenne. Csak az enyém nem fázós nem is kicsi...nem vagyok nagy kutyaruhapárti de ha attól jobb lenne neki egy kis esőkabát ami jól is néz ki akkor belefér.

16kilós kutyus 44 marmagasság.

Nálatok?

2016. dec. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Esőkabát (a kutyára) és összehozni más kutyákkal játszani. Akkor nem annyira ázik a bundája, plusz el lesz foglalva a többiekkel.
2016. dec. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nálunk is ugyanez van. van kabátja, ilyenkor a másik kutya nem érdekli, csak szenved h esik az eső :/ bent pedig hozza a játékait...

ilyenkor bent szoktunk trükközni, vagy csak simán ráhagyom.. vannak nagyon jó egyensúlyfejlesztő trükkök, amik iszonyúan lefárasztják és még csodaszép izomzatot is csinálnak neki :) pl fitt labdán való egyensúlyozás és különböző trükkök csinálása nagyon csendes, de teljesen lefárasztja a kutyust.

2016. dec. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van. Ráadásul még az esernyőtöl is fél, szóval általában én is ázok mellette.. :D

Én vettem neki esőkabátot, még kapucni is van rajta.. az elején nagyon nem tetszett neki, még most se szereti kifejezetten, de így már hajlandó egy rövidebb sétára. Nem szívesen rohangál, mint alapjáraton, de azért egy normális méretű sétát teszünk. Meg van ilyen kis gumicipője is (pawz), mert ha esetleg pocsolyába lép, akkor aztán végképp haza akar menni... (tudom, hogy kicsit hisztis, de már majdnem 16 éves, elnézem neki, hogy nem a kedvence az eső :) )

2016. dec. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én amstaffom is hisztizik esőben, nagyon nem szereti. Nem gondoltam volna, de nálunk az esőkabát megoldotta a dolgot. :) Szakadó esőben így sem szeret sétálni, de a csendesebb esőt simán elviseli. Nagyon esős időben bent próbálom szellemileg lefárasztani, pl. eldugom a játékát és megkerestetem vele, vagy ugyanez jutalomfalattal, gyakoroljuk a már ismert trükköket, vagy újakat tanulunk. :)
2016. dec. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!