Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pedigree tényleg káros?...

Totykaaa kérdése:

A pedigree tényleg káros? Mivel etessem az egy éves kiskutyámat? Mivel teszek neki jót?

Figyelt kérdés

szóval... Van egy egy éves yorki ès havanese keverékem, és igazából, sztem a kutya Vega...legalabb is imádja a zöldségeket, gyümölcsöket... Megeszi a húst is, de inkább zöldséges...

A lényeg h pedigree juniorral etetjük, azzal az alutasakos fossal, a tápot egyáltalán nem eszi, csak az ilyen lágyabb kajákat, azokból is inkább a csirkéset... Hallottam olyat h ha nem eszik tápot, kihullik a foga, de hiába adjuk neki, nem eszik inkább napokig.. Probálkoztunk dentastix-el, azt se rágja... Csontot nem merünk neki adni mert egyszer majdnem megfulladt tőle, és az a baj h az alutasakos kajat se rágja meg a kutya, konkrétan nem rág, és úgy nyeli le az ételt...

Emellett mondtak nekem olyat is egy álateledel üzletbena, h a pedigree az nem tesz jót, mert tele van szinezékkel, és h nem is húsból van, és ez miatt csomó gyomor ès bélrendszeri betegsége lehet a kutyának, majd rámsózták a legdrágább konzerves kaját, h kostoltassam meg a kutyával, hátha Megeszi... Nos nagy nehezen falatozgatta, de az se nagyon volt ínyére....

Segítsetek légyszíves, hogy mit csináljak?!

Főzzek neki?? Van esetleg recepteket? Csináljak néki párolt húst meg zöldségeket? Vagy szoktassam rá valahogy a tápra? Vagy van valami tippetek ilyen alutasakossal kapcsolatban, vagy esetleg konzervvel h mi a Jó?! Aminek megfelelő a tápanyagtartalma?!

Mert kezdek aggódni h kárt okozok a kutyában, anélkül h tudnám, illetve ő jelezné...

Ma mondjuk elég szarul volt a kutya, nem tudom h van e köze hozzá a pedigreenek, vagy benyelt vmi vírust, ugyanis ma reggel 2x fìűosott, utána este hányt, egy kicsit, a belei gluggyognak, majd fel orara rá megint hányt egyből 2x, de hatalmas adagot, és konkrétan a pedigree faltkák, egybe kijottek belőle.. Sztem az utolsó adagot amit kapott egybe kihányta... Hozzáteszem előtte adtam neki ket kis kockát, a kinder csokibol, de nem hiszem h az volt a tré..de hnap, megprobalom elvinni allatorvoshoz, csak nem tudok egy olyat se, aki nem minel TOBB pénzzel akarja lehúzni a gazdit, ès olyat se aki lelkiismeretesen foglalkozik a kutyával... Ha esetleg tudtok ilyet, akk azt is ijátok meg légyszi itt.. Bocsi ha hosszúra sikeredett, csak kicsit belemélyültem..

Várom a válaszokat..


Köszönöm hogy végig olvastad...


Üdv....



2016. dec. 27. 00:35
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene ennyi mindennel etetni. Vegyél jó minőségű tápot, Josera, Brit prémium, és hasonlók. utána a jól ismert módszer, leteszed neki, vársz 5-10 percet és ha nem eszik elveszed, legközelebb elkapja. Nem baj ha nem eszik egy darabig, biztosan rossz lesz nézni de rá fog jönni hogy enni biza muszáj és nem fog mást kapni. Az a pár nap rossz lesz de hidd el 100% jobb mintha annyira válogatós lesz hogy semmit sem lesz hajlandó megenni. Mi is ezzel szenvedünk most, csak nekem nehezebb mert anyám nem érti meg hogy ne adjon neki mást.
2016. dec. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

A pedigree egy rossz minőségű táp. Hústartalma szinte nulla ellenben az egész ízfokozó és színezék. Ha jót akarsz a kutyádnak akkor nem eteted ezután azzal.


Megvetették veled a legdrágább tápot és mégsem ette meg. Szerinted miért?

Mert a pedigreehez van szokva ami tele van ízfokozóval és rengeteg olyan dologgal amire nincs szüksége a kutyának. Nyílván így finomabb a falat, mint amiben van hús, még is egészségtelen.


A BARF a legjobb étrend, ha így rákeresel rengeteg konrkét étrendet találsz adott kutyafajtához, ennél egészségsebbet nem találsz.


Csokit nem adunk a kutyának. Tilos, ismétlem tilos a kutyának csokit adni. Simán okozhatta az a hányást és a rosszullétet.


Mivel nem írtál lakóhelyet ezért nem tudok segíteni orvos ügyileg, de keress egy fiatal, friss diplimás orvost. Őket nem a pénz hajta, hanem az állatok iránti szerete.

2016. dec. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos a kutyanak azòta is gluggyog a hasa, úgy h vmi gaz van... Nem a csoki... Egyébként Budapest... Ès a fiatal friss diplomás orvost (akinek semmi tapasztalata, és forr benne a kivancsisag,) mar egyszer megszívtam... Megműtötte úgy az egyik kutyat, h bekellett altatni Csórit... Na de mindegy.. Köszi a válaszokat mégegyszer
2016. dec. 27. 07:22
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem olvastad el a táp összetevőit?

Mindenképp kellene szárazat ennie, mert fogköve lesz. Lehet, hogy már van is, nem ártana megnézetni.

Csokit TILOS!!!!! Méreg számukra!! Pláne egy ilyen pici kutyának.

2016. dec. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Azert nem eszik mást, mert mar megszokta az ízfokozókat, hozza van szokva, más mar íztelen neki. Sürgősen hagyd abba a Pedigree-s etetés, SEMMIEN Pedigree cuccot SOHA többet ne adj neki! A reklámozott Dentastix egy f0s, szinte csak gabonából van, amire semmi szüksége nincsen. Pl ilyet vegyél neki: [link] , ahogy írta a #1 ugy csináld, nem fog éhen halni, ha nagyon nem akarja ennek, esetleg natúr (!) joghurttal keverd össze, vagy májkrémmel, vagy század be huslevesbe, talán neked ez lenne a legjobb nektek, mert eddig puhat evett. Első nap így áztasd be, hogy konzerv állaga legyen, majd fokozatosan csökkentsd az adagot, ugy, hogy végül csak szaraztapot egyen. A táp legkönnyebben forrón szívja be. Emellett fogtisztito is kell neki, abban viszont nem tudok segíteni, soha nem volt kicsi kutyám es nem is tudom hogy ők mivel tisztítják a fogukat, mert nagyobb kutyáknál marhalábszárt szoktunk.

Sok sikert:)

2016. dec. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is a joghurtos táp vált be.

Natúr joghurtot (1-2 kávéskanálnyi elég egy ilyen kicsi kutyának), összekeversz egy kis vízzel, majd beleteszed a száraztápot. Én nem szoktam áztatni, hanem azonnal odaadom.

Mi egy extra válogatós, hányós, sovány kutyát vettünk így rá az evésre.

2016. dec. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Első sorban a sok szartól tönkre ment már az emésztése.

Első körben főtt csirkemell,rizs,pici répa pár napig amíg rendeződik a pocija,bélflórahelyre állítót is adhatsz neki pluszban. Diéta. Ha jól van akkor kezdődhet a móka.

Lerakod elé a tápot ( jó minőségű,magas hústartalmú,gabona mentes tápot kell adni neki pl N&D,Acana,Brit Care)

5 perc múlva felveszed ha nem nyúlt hozzá.Másnap ugyan ez, lerakod nem eszi 5 perc múlva felvenni addig csinálod míg meg nem eszi!


Nálunk 4-5 nap volt a legtöbb amit sztrájkoltak a kutyák,nekem is kistestűim vannak. Semmit nem kaptak egész nap. Naponta 1x volt 5 percük míg lent volt a kaja. Nem éltek vele így jártak.


Hidd el éhes kutya megeszi ha elé rakják a kaját,nem válogat.

2016. dec. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Egy évesen miért kap juniort?
2016. dec. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinálj?

Ha a kutya meggyógyult, akkor döntsd el, hogy hússal vagy táppal szeretnéd-e etetni.

Ha táppal, akkor válassz egy kistestű kutyáknak való jó minőségű száraztápot (márkák például: Brit Care, Taste of the Wild, Acana, Orijen, Josera), és azt add neki. Ha nem eszi, elteszed előle, és következő etetésre megint megkapja. Közben nincs semmi más, se nasi, se zöldség-gyümölcs, semmit.

Ha hússal (ami talán a legjobb), nézz utána a BARF etetésnek, és úgy etesd. A módszer ugyanaz.

Rágásra mindenképpen szüksége van. A dentastix és hasonlók nem kellenek, hanem vegyél egy nagyobbacska nyers marhacsontot, és azt kapja rágcsálni. Vagy szárított bőrt, bikacsököt, ilyesmit.

Alutasakos kaját, konzervet ne is tarts otthon, felejtsd el.

Főzni nem kell neki, kaphatja a hús, csontos húst, zöldséget-gyümölcsöt nyersen, sőt úgy jó neki. Disznót és vaddisznót NEM kaphat.

Mielőtt belevágnál, fontos, hogy minden elolvass erről az etetésről!

Fentiek egészséges kutyára vonatkoznak.


Míg beteg, diéta: péppé főtt rizs, főtt csirkemell filével, só nélkül.


Csokit soha ne adj neki (mérgező számára), sem más nem neki való ételt. Semmi édesség, semmi cukor.

A pedigree valóban nem kutyák etetésére való, gabona, hamu, adalékanyagok vannak benne, nem hús.

2016. dec. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Tegyél ki elé valami jó minőségű tápot és addig ne adj neki mást amíg el nem fogy. Előbb-utóbb úgyis megeszi.
2016. dec. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!